دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ۲۱:۱۵
حجت الاسلام ماندگاری در گفتگو با خبرنامه صادق:
تقویت هیات های دانشجویی، دانشگاه ما را بیمه می کند/ نقش هیات های دانشجویی در تقویت علمی و درسی دانشجویان

حجت الاسلام ماندگاری در حاشیه برگزاری مراسم یادواره شهدا در گفتگو با خبرنامه صادق در پاسخ به این سوال که فضای هیات های مختلف دانشجویی و انقلابی را نسبت به گذشته چگونه می بینند و به خصوص فضای هیات میثاق با شهدا چگونه است و چه انتظاری از آن می رود، گفت:…

شب گذشته یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه امام صادق(علیه السلام) در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد و یاد و خاطره شهدای این دانشگاه گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنامه صادق، هیات میثاق با شهدای دانشگاه امام صادق(علیه السلام) از جمله تشکل های مهم و موفق دانشجویی کشور است که امروز به یکی از نمادهای دانشگاه تبدیل شده و به عنوان یکی از مهم ترین محافل مذهبی و انقلابی از آن یاد می شود.

حجت الاسلام ماندگاری در حاشیه برگزاری مراسم یادواره شهدا در گفتگو با خبرنامه صادق در پاسخ به این سوال که فضای هیات های مختلف دانشجویی و انقلابی را نسبت به گذشته چگونه می بینند و به خصوص فضای هیات میثاق با شهدا چگونه است و چه انتظاری از آن می رود، گفت:

«اگر معتقدیم که دانشگاه باید روح داشته باشد، روح آن وابسته به ارتباط آن با خداوند و اهل بیت است و هیات نیز وسیله بهتر، سریع تر و عمیق تر برای رابطه دانشجویان و اساتید و همه مجموعه دانشگاه با خدا و اهل بیت است.

چون افراد در آن خالصانه تر می آیند و می نشینند و در آن پیچ و خم های اداری نیستند و آنجا هم ان شاالله رضای خدا هست اما همه باور دارند که هیات یک چیز دیگری است و خالص تر است.

هیات دانشگاه امام صادق(ع) نیز أحد منهم و امیدواریم بتواند توفیقات بیشتری داشته باشد و در ارتباط دادن دانشجویان با این مکتب، معارف و خانواده توفبق کسب کند.

قطعا اگر در آینده هیات دانشجویی رونق بیشتری داشته باشند، دانشگاه ما بیمه تر خواهد شد.»

وی در خصوص نقش هیات های دانشجویی در تقویت مسائل علمی و درسی دانشجویان و عدم تزاحم آن با مسائل درسی نیز گفت:

«اگر آب و اکسیژن ذهن مردم را در زندگی مشغول می کند، قرآن و عترت هم ذهن مردم را مشغول می کند و مانع زندگی مردم می شود اما همه دارند آب و اکسیژن را استفاده می کنند و در کنار آن به سایر بخش های زندگی خود نیز می رسند و قرآن و عترت نیز به همین شکل می باشد.»