چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۴۵
آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۹۴ دانشگاه امام صادق(ع)

ثبت نام دانشگاه امام صادق (علیه السلام) همزمان با ثبت‌نام آزمون سراسری ۹۴ آغاز شد.

به گزارش خبرنامه صادق، ثبت نام دانشگاه امام صادق (علیه السلام) همزمان با ثبت‌نام آزمون سراسری ۹۴ آغاز شد.

ثبت نام از طریق سایت دانشگاه امام صادق(ع) صورت می گیرد و علاقه مندان می توانند پس از مطالعه شرایط و ضوابط اختصاصی در دانشگاه از اینجا اقدام به ثبت نام نمایند.

 

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام)

دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام)، بر اساس اهداف متعالی خود و با امتیاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته ویژه برادران و کارشناسی ویژه خواهران به شرح ذیل دانشجو می‌پذیرد:

 

 • آشنایی با رشته‌های دانشگاه:

1 2

 

 • مراحل ثبت‌نام و شرایط آن:

         الف) شرایط داوطلبان: کلیه داوطلبان می‌بایست علاوه بر شرایط عمومی آزمون سراسری دارای شرایط زیر نیز باشند:

 • تدین به دین مبین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری
 • التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه
 • متولد سال ۱۳۷۳ و بعد از آن؛ انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری در شرط سنی ندارد.
 • برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی
 • داشتن گواهی دیپلم و پیش‌دانشگاهی و شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری

         ب) نحوه ثبت‌نام: ثبت نام در دانشگاه امام صادق(ع) دو مرحله دارد که انجام هر دو مرحله ضروری است:

 • ثبت نام در آزمون سراسری و انتخاب گزینه علاقمندی به دانشگاه امام صادق(ع) مندرج در آن(به تذکر ۲ ذیل بند ۳ توجه شود)
 • تکمیل کاربرگ ثبت‌نام دانشگاه امام صادق(ع) مندرج در پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی isu.ac.ir

 

 • مراحل تکمیل کاربرگ ثبت‌نام دانشگاه امام صادق(ع):

داوطلبان پس از تکمیل کاربرگ ثبت نام در آزمون سراسری و دریافت شماره پرونده آزمون سراسری لازم است با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه قسمت گزینش دانشجو حداکثر تا تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ به شرح ذیل اقدام به ثبت‌نام نمایند: ضمنا توصیه می‌شود اولا ثبت‌نام به روزهای آخر اسفندماه موکول نگردد و ثانیا اطلاعات لازم قبل از ورود به سامانه ثبت‌نام آماده گردد.

 • وارد نمودن کد ملی داوطلب در قسمت مربوط
 • پرداخت اینترنتی هزینه ثبت‌نام به مبلغ۰۰۰/۹۵ ریال در سامانه ثبت‌نام و دریافت شماره ارجاع داخلی و یادداشت آن (این شماره ۱۸ رقمی در بالای تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام نیز درج شده است).
 • وارد نمودن مشخصات فردی، معدل‌های کتبی و کل دیپلم و پیش‌دانشگاهی، آدرس و کدپستی دقیق منزل داوطلب، نام و کد مرکز پیش‌دانشگاهی و دبیرستان، مندرج در بالای کارنامه تحصیلی داوطلب و …
 • دریافت رمز عبور و کد رهگیری در پایان ثبت‌نام و یادداشت آن

تذکر۱: چنانچه پس از واریز هزینه ثبت‌نام و پر نمودن کاربرگ ثبت‌نام، داوطلبان موفق به دریافت رمز عبور و کد رهگیری نشوند، ثبت‌نام آنها تکمیل نشده است و باید جهت ثبت‌نام به سامانه مراجعه نمایند.

تذکر۲: داوطلبانی که قبل از آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری اقدام به ثبت‌نام در دانشگاه امام صادق(ع) می‌نمایند جهت ثبت شماره پرونده آزمون سراسری خود در سامانه این دانشگاه لازم است از تاریخ ۳۰ بهمن لغایت ۲۹ اسفند ۹۳ با وارد کردن رمز عبور و کد رهگیری مجددا وارد سامانه ثبت‌نام دانشگاه شده و شماره پرونده آزمون سراسری خود را ثبت نمایند.

 

 • مرحله آزمون شفاهی:

پس از ثبت‌نام داوطلبان در آزمون سراسری و سپس در سامانه ثبت‌نام گزینش دانشگاه امام صادق(ع)، گزینش دانشگاه از میان داوطلبان معرفی شده چند برابر ظرفیت توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای شرکت در آزمون شفاهی دعوت به عمل می‌آورد. در این مرحله صلاحیت‌های عمومی و علمی داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین معیارهای علمی پذیرش که به صورت جدی در مرحله آزمون شفاهی مورد بررسی قرار می‌گیرند، عبارتند از معدل کتبی سال سوم دبیرستان و نمره کل آزمون سراسری. لذا بالاتر بودن این دو عامل به معنای کسب امتیاز بیشتر در صلاحیت‌های علمی داوطلب می‌باشد که قدرت رقابت وی با دیگر داوطلبان را افزایش می‌دهد.

تذکر: داوطلبان معرفی شده سازمان سنجش به دانشگاه با ضرایب خاص مربوط به این دانشگاه تعیین می‌شوند. این ضرایب در دروس زبان و ادبیات فارسی(۴)، معارف اسلامی(۴)، زبان عربی(۴)، زبان خارجی(۲) و در سایر دروس همان ضرایب آزمون سراسری می‌باشد.

 • انتخاب رشته و اعلام نتایج:
 • ثبت‌نام و قبولی در این دانشگاه محدودیتی برای داوطلب در انتخاب رشته‌های آزمون سراسری ایجاد نمی‌کند و در صورت پذیرش در این دانشگاه، رشته قبولی داوطلب در آزمون سراسری نیز پا برجا بوده و داوطلب می‌تواند از میان آن دو رشته پذیرفته‌شده، رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب نماید
 • انتخاب رشته این دانشگاه در مرحله آزمون شفاهی صورت می‌پذیرد و دیگر نیازی به انتخاب رشته‌های این دانشگاه، هنگام انتخاب رشته‌ در آزمون سراسری نیست.
 • اعلام نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان اواخر شهریورماه از طریق پایگاه اینترنتی isu.ac.ir (برادران) و www.isuw.ac.ir (خواهران) اعلام خواهد شد.

 

 • اطلاعات و تذکرات مهم:
 • طول دوره آموزشی کارشناسی‌ارشد پیوسته ویژه برادران حدود ۷ سال و دوره آموزشی کارشناسی خواهران حدود ۵/۴ سال و به صورت تمام وقت روزانه می‌باشد و در طول تحصیل لازم است دانشجویان ضوابط و مقررات دانشگاه را رعایت نمایند.
 • واحدهای کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) در دوره کارشناسی ارشد پیوسته برادران به دانشجویانی ارائه خواهد شد که حداقل معدل لازم را در دروس کارشناسی کسب نموده باشند یا از عهده امتحان جامع داخلی که از بعضی دروس کارشناسی صورت می‌گیرد، برآیند.
 • با توجه به اینکه رشته‌های تحصیلی دانشگاه ماهیتاً تلفیقی است، لذا ضرورتاً تعداد زیادی از دروس حوزوی و علوم اسلامی همراه با دروس دانشگاهی و زبان‌های عربی و انگلیسی (یا فرانسه) در سطح مکالمه کامل و فهم متون به دانشجویان ارائه می‌شود.
 • تشکیل گرایش‌های اعلام شده در رشته‌های تحصیلی، در صورتی ممکن خواهد بود که تعداد دانشجویان واجد شرایط هر گرایش، با توجه به ضوابط دانشگاه به حد نصاب لازم برسد.
 • هزینه تحصیل از دانشجویانی که مطابق ضوابط دانشگاه فارغ‌التحصیل ‌شوند دریافت نمی‌شود و صرفاً دانشجو بطور رسمی متعهد می‌شود که پس از پایان دوره آموزشی به میزان نیمی از مدت تحصیل خود را با نظر دانشگاه در داخل یا خارج دانشگاه (در پاره‌ای از موسسات دولتی یا غیردولتی) خدمت نماید و فقط در مواردی از قبیل انصراف،‌ اخراج یا انتقال، هزینه‌های طول تحصیل خود را به دانشگاه پرداخت نماید.
 • به برادران و خواهران دانشجوی واجد شرایط، اقامتگاه(خوابگاه)‌ تعلق می‌گیرد.
 • به منظور آشنایی بیشتر با دانشگاه نسخه الکترونیکی نشریه پیام صادق تا بهمن ماه ۱۳۹۳ در پایگاه اینترنتی گزینش دانشگاه به آدرس isu.ac.ir بارگذاری می‌شود و داوطلبان از این طریق می‌توانند فایل pdf آن را دریافت نمایند.
 • سؤالات داوطلبان از طریق قسمت “ارتباط با ما” در “پایگاه اینترنتی گزینش” پاسخ داده می‌شود. تلفن‌ گویای گزینش برادران
  ۱-۸۸۵۷۶۰۳۰ و تلفن تماس با پردیس خواهران ۶-۲۲۱۳۱۸۷۵ می‌باشد. همچنین نشانی پستی گزینش دانشگاه به شرح زیر است:

برادران: تهران- صندوق پستی ۱۵۹/۱۴۶۵۵- بزرگراه شهید چمران – پل مدیریت – دانشگاه امام صادق (ع) گزینش برادران – شماره نمابر (فاکس): ۸۸۵۷۶۰۳۰-۰۲۱

پردیس خواهران: تهران – صندوق پستی ۱۱۱/۱۴۶۵۵ – شهرک قدس – بلوار شهید فرحزادی – خیابان شهید طاهرخانی- دانشگاه ‌امام‌صادق (ع) گزینش خواهران – شماره نمابر (فاکس): ۲۲۰۶۵۴۳۷-۰۲۱

نظرات
 1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php:219 Stack trace: #0 /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php(457): ckrating_get_rating('2690') #1 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(288): ckrating_comment_class(Array, '', '2690', Object(WP_Comment)) #2 /home2/isunews/public_html/wp-includes/plugin.php(203): WP_Hook->apply_filters(Array, Array) #3 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(525): apply_filters('comment_class', Array, '', '2690', Object(WP_Comment), NULL) #4 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(430): get_comment_class('', Object(WP_Comment), NULL) #5 /home2/isunews/public_html/wp-content/themes/pardis/functions.php(75): comment_class('') #6 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(174): wordpressapi_comments(Object(WP_Comment), Array, 1) #7 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219