سه شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۳ ۲۰:۵۵
آیت الله مصطفوی در گفتگو با خبرنامه صادق از فعالیت های خود در فتنه 88 گفت:
در ایام فتنه به خط شکن معروف شدم/ پیام تشکر رهبر معظم انقلاب از آیت الله مصطفوی/ پذیرایی از ۲۰۰ بسیجی در ایام فتنه

بسیاری از علما در آن دوره تاریخی سخت نتوانستند کارنامه خوبی به دست آوردند و اما در این میان بودند کسانی که با جسارت تمام در مقابل فتنه قدم علم کردند و از جمله این افراد حضرت آیت الله سید حسن سعادت مصطفوی از اساتید دانشگاه امام صادق(علیه السلام) بوده است.

حماسه نه دی برای همیشه تاریخ در دفتر خاطرات ایرانیان ولایت مدار خواهد ماند و کسانی که در برابر فتنه ۸۸ موضع سکوت را برگزیدند به واقع باید نسبت به آن پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنامه صادق، بسیاری از علما در آن دوره تاریخی سخت نتوانستند کارنامه خوبی به دست آوردند و اما در این میان بودند کسانی که با جسارت تمام در مقابل فتنه قدم علم کردند و از جمله این افراد حضرت آیت الله سید حسن سعادت مصطفوی از اساتید دانشگاه امام صادق(علیه السلام) بوده است.

ایشان در شرح فعالیت های خود در ایام فتنه سال ۸۸ در گفتگو با خبرنامه صادق تصریح کردند:

«فتنه سال ۸۸ واقعا فتنه بدی بود و ما در آن فتنه به خط شکن فتنه معروف شدیم و علت این نامگذاری نیز این بود که در آن زمان بعضی ها و از جمله آقای دعاگو تعداد ۲۰۰ نفر از بسیجیان را از مساجد بیرون کردند و هیچ سرپناهی نداشتند و من به آنها گفتم که به تکیه نیاوران بیایید و باید بگوییم که هیچ کدام از آقایان وجهه بنده را در نیاوران ندارند که بتوانند جلوی مردم بایستند اما من هرچه بگویم مردم گوش می دهند.

به هر ترتیب این ۲۰۰ نفر با همان موتورها به تکیه جماران آمدند و شب ها برای آرام کردن اوضاع می رفتند و ما نیز حدود ۸ شب از آنها با شام و ناهار پذیرایی کردیم و خودم هم چند جلسه ای برای آنها سخنرانی کردم.

بعدها از طریق دکتر مصباح الهدی باقری هم پیام تشکر رهبر انقلاب به من رسید و آقا فرمودند که کارهای آقای مصطفوی در ایام فتنه را فراموش نمی کنیم.»

دست عنایت خدا در ۹ دی

این استاد بزرگ فلسفه در خصوص عنایت خداوند متعال در پایان دادن به فتنه ۸۸ فرمودند:

«به واقع هم فتنه بود و هر کس این موضوع را انکار کند، اشتباه کرده است و آنها اگر الان هم فرصت پیدا کنند دوباره فعال می شوند و بیخود نبود که امام فرمودند هر وقت آمریکا از ما تعریف کرد بدانیم که خراب کرده ایم.

اگر خدا عنایت نمی کرد فتنه حل نمی شد چرا که آنها کارها را پخته بودند و مسلم می دانستند که مملکت دست آنهاست منتهی اینکه امام(ره) می فرمایند خداوند در بعضی اوقات عقل را از دشمنان می گیرد، آنها نیز اشتباه کردند و در روز عاشورا آن کار را انجام دادند و جهت مذهبی مردم تحریک شد.»

از خدا بخواهیم که لحظه ای ما را به حال خود واگذار نکند

آیت الله مصطفوی در توضیح علل به وجود آمدن فتنه ۸۸ اشاره کردند:

«یکی از اشتباهات بزرگ آقای موسوی هم همین بود و من نمی دانم ایشان چه کرده بود که خدا اینطور ایشان را گرفتار کرد چرا که اگر ایشان به حرف آن طرف گوش نمی داد و پیرو آقا بود به طور طبیعی رئیس جمهور می شد.

در روایت نیز داریم که گاهی یک عمل ناشایست داریم(و ما از آن خبر نداریم) که خدا یک آن انسان را به خودش واگذار می کند و پیغمبر اکرم(ص) نیز هر روز در هنگام حروج از منزل این دعا را می خواندند که «الهی لاتکلنی الی نفسی طرفه عین ابدا» و زمانی که یکی از زنان پیامبر از این دعا تعجب کرد، حضرت پاسخ دادند که یونس پیامبر یک لحظه به حال خود واگذار شد و در نتیجه در شکم نهنگ ماند.

من هم در نمازها این دعا را تکرار می کنم و از خدا بخواهیم که ما را به حال خود وانگذارد تا مرتکب اشتباهی شویم»

ایشان به این موضوع هم اشاره کردند که پنجشنبه این هفته پس از نماز مغرب و عشا و درس نهج البلاغه ایشان در تکیه نیاوران، بزرگداشتی به مناسبتی ۹ دی برگزار می کنند و دعوت عموم در این مراسم بلامانع است.

گفتنی است که خبرنامه صادق گفت و گویی تفصیلی با آیت الله مصطفوی پیرامون احوالات شخصی، رابطه با آیت الله مهدوی کنی، بررسی وضعیت دانشجویان و آینده دانشگاه داشته است که در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

 

 

نظرات
  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php:219 Stack trace: #0 /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php(457): ckrating_get_rating('2684') #1 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(288): ckrating_comment_class(Array, '', '2684', Object(WP_Comment)) #2 /home2/isunews/public_html/wp-includes/plugin.php(203): WP_Hook->apply_filters(Array, Array) #3 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(525): apply_filters('comment_class', Array, '', '2684', Object(WP_Comment), NULL) #4 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(430): get_comment_class('', Object(WP_Comment), NULL) #5 /home2/isunews/public_html/wp-content/themes/pardis/functions.php(75): comment_class('') #6 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(174): wordpressapi_comments(Object(WP_Comment), Array, 1) #7 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219