چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ۱۶:۴۳
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)
تشکیل کمیته ی حفظ، نشر و دفاع از اندیشه های امام خمینی (ره) در دانشگاه امام صادق(ع)

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) از تشکیل کمیته ای برای حفظ، نشر و دفاع از اندیشه های امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: این کمیته با حضور اعضایی موثر از تمام تشکل ها برای ایستادگی در برابر تحریف سخنان امام خمینی(ره) ، حریم اندیشه امام، حیثیت و دفاع از خط امام است.

علی فروغی جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)  در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس از تشکیل کمیته ای برای حفظ، نشر و دفاع از اندیشه های امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: این کمیته با حضور اعضایی موثر از تمام تشکل ها شکل گرفته که نشان دهنده عزم جریان دانشجویی برای ایستادگی در برابر تحریف سخنان امام خمینی(ره) ، حریم اندیشه امام، حیثیت و دفاع از خط امام است.

امام خمینیوی افزود: اولین وظیفه کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه های امام خمینی (ره) این است که امام را از مظلومیتی که خانواده امام و موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) ایجاد می کند، خارج کند.

فروغی اظهار داشت: موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با عملکردی که در طول سال ها داشته است اعتبار خود را نزد ملت ایران از دست داده و مردم، این موسسه را به عنوان مرجع صادق و امین برای حفظ و نشر اندیشه های امام خمینی(ره) قبول ندارند.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) اضافه کرد: بیت امام خمینی(ره) به جای امام به دست افرادی مانند بجنوردی و خاتمی افتاده است.

فروغی عنوان کرد: مصاحبه انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) و منتقدان عملکرد دفاع از امام نیز که ما را به افراطی بودن متهم کرده اند به دلیل فرار رو به جلو است زیرا دیدند که دامنه انتظارات تشکل ها چشمگیر شده است و حالا در حال دست و پا زدن هستند و منتقدان را به افراطی بودن متهم می کنند.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به تشکیل کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه های امام خمینی (ره)، گفت: ابتدای هفته آینده نشست مطبوعاتی داریم که در این نشست، مسئولان استانی کمیته را در ۱۵ استان معرفی می کنیم و برنامه های عملیاتی برای ایجاد حلقه های مطالعاتی و جلسات تدوینی این کمیته نیز اعلام می شود.

فروغی گفت: مواضع تکمیلی تشکل های دانشجویی نسبت به موسسه امام خمینی(ره) و خانواده امام نیز در کنفرانس اعلام می شود و همچنین نظر اصلی امام را هم در مورد مسائل اخیر بیان می کنیم.

وی با اشاره به عملکرد نامناسب موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در دفاع از اندیشه های امام، گفت: این موسسه در اختیار جریان تندروی سیاسی قرار گرفته است که با مصادره موسسه از سوی افرادی که در دادگاه های رسمی کشور محکوم شده اند و طر د شدگان ملت هستند نمی تواند از امام دفاع کند.

فروغی با تقدیر از عملکرد رئیس مجلس در دفاع از اندیشه های امام خمینی(ره) اظهار داشت: لاریجانی در این زمینه به خوبی به وظیفه اش عمل کرد و جا دارد که اقدامات عملی دیگری را نیز انجام دهد و مجلس نیز باید به شکل حقوقی از تحریف اندیشه های امام جلوگیری کند.

وی افزود: در فضایی که شکل گرفته است تمام مردم که خود را فرزندان امام خمینی(ره) می دانند و در برابر این جریان تحریفی دغدغه مند هستند وظیفه دارند که از اندیشه های امام دفاع کنند و این مسئله وظیفه گروه خاصی نیست.