دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۴:۴۷
موحدی کرمانی:آیت الله مهدوی کنی مجاهدی نستوه در مسیر انقلاب بود

امام جمعه موقت تهران گفت: آیت الله مهدوی کنی مجاهدی نستوه در مسیر انقلاب بود.

به گزارش خبرنامه صادق به نقل از  تسنیم، آیت الله موحدی کرمانی ظهر دیروز در بزرگداشت آیت الله مهدوی کنی در محل مسجد بیمارستان قائم مشهد مقدس اظهار کرد: تشکر می‌کنم از مردم خوب کشورمان که حقیقتا نسبت به آیت الله مهدوی کنی ابراز ارادت کردند و از این عالم به عنوان یک مبارز و رهبر بسیار تجلیل شد.

آیت الله موحدی کرمانی اظهار کرد: به طور قطع قدردانی و این حق شناسی مردم نسب به عالمان خود ریشه در این دارد که مردم از جایگاه علما و و مسئولیت خطیر آنها آگاه هستند چراکه علما همان جایگاه و مسولیت خطیر اولیا و انبیاء خدا را عهده دار هستند.

وی افزود: علما وارث انبیاء هستند یعنی از انبیاء معارفی را سینه به سینه گرفتهاند و آنها را مانند ارث نزد خود نگه میدارند تا به مرور زمان و به مردم ابلاغ کنند، مردم نیز که متمسک به علماd ربانی هستند به این دلیل است که به معارف ائمه اطهار (ع) علاقه مند هستند و تمایل دارند آنها را از طریق علما دریافت کنند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: باید دید انبیاء که بودند و چه کردند چرا که بر دوش این بزرگان همواره بار سنگینی قرار داشته است، و به طور قطع خدمت انبیاء قابل احصا نیست.

آیت الله موحدی کرمانی اظهار کرد: انبیاء و پیامبر اکرم (ص) عقلهای دفن شده آن زمان را زنده کردند، به همین دلیل می‌توان گفت که بیداری یک لحظه‌ای در جامعه‌ای که در جهل و نادانی فرو رفته اند فایده‌ای در بر ندارد برای همین بود که انبیاء با تبلیغ معارف خود عقول مرده و در جهل فرورفته را زنده کردند و آنها را نسبت به همه امور آگاه کردند.

وی افزود: اینکه می‌بینیم فکر تسخیر کرات در ذهن انسان‌ها به وجود می آید باید به ریشه‌های آن بازگردیم و ببینیم این فکر از کجا آمده است، به طور قطع انبیاء کرامت و انسانیت را به انسان‌ها دادند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: جامعه بصیر، آگاه و عالم شناس ما با خود می‌گویند حال که دستمان از دامان ائمه اطهار(ع) کوتاه است باید به عالمین ربانی متوسل شویم.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: خداوند رحمت کند آیت الله مهدوی کنی را که به طور قطع یکی از همین عالمان ربانی بود، وی از قبل از انقلاب و بعد از آن با امام راحل و رهبر معظم انقلاب همراه بود و مطیع رهبری و پایبند به انقلاب و ولایت بودند، آیت الله مهدوی کنی هم در ولایت و هم در براعت قدرمند بودند.

وی افزود: آیت الله مهدوی کنی به مسئله انسان سازی تاکید ویژه ای داشت، و لذا بر همین اساس بود که دانشگاه امام صادق (ع) را با دست با برکت خود بنیان نهاد و حال شاهدیم که از همین دانشگاه تعداد زیادی از خدمتگزاران و مسئولین صالح کشور تربیت  و فارغ التحصیل شده اند.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: جامعه روحانیت مبارز تهران کم خدمت نکرده است، این تشکل از ابتدا انقلاب و برای به ثمر رسیدن آن بسیار تلاش کرده است، این تشکل قبل از انقلاب با وجود اینکه امام خمینی (ره) در تبعید به سر می ردند ولی باز هم سخنان وی را به گوش مردم داخل ایران می رساندند قطعا یکی از همین افراد که مردم را در جریان انقلاب حفظ و آگاه کردند مرحوم آیت الله مهدوی کنی بود.

وی با بیان اینکه اخلاص آیت الله مهدوی کنی بسیار عجیب بود، تاکید کرد: آنچه که ما دیده‌ایم و شنیده‌ایم این بود که وی از هوای نفس دور بود که به طور قطع این صفات ممتازی است که سعادت دنیوی و اخروی آن را رقم می زند، خداوند متعال به روحانیونی که وارث معارف انبیاء هستند می فرماید مراقب باشید ورود و خروجتان صادقانه باشد، به طور قطع آیت الله مهدوی کنی نیز با ورودش به مبارزات و حوزه شکلی صادقانه از خود به جای گذاشت البته خروجش هم بسیار صادقانه و مخلصانه بود.