یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۳۵
فاضل نظری: آیت الله مهدوی کنی مراقب بود حقیقت در پرده مصلحت نیفتد

به گزارش خبرنامه صادق، فاضل نظری از دانش آموختگان دانشگاه امام صادق(ع)، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شخصیت آیت الله مهدوی کنی گفت: شخصیت حضرت آیت الله برای این بنده از چند جهت جالب و جاذب بود. وی اضافه کرد: اول اینکه به نظرم همیشه نوعی از عزت نفس داشته که مخصوص خودشان […]

به گزارش خبرنامه صادق، فاضل نظری از دانش آموختگان دانشگاه امام صادق(ع)، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شخصیت آیت الله مهدوی کنی گفت: شخصیت حضرت آیت الله برای این بنده از چند جهت جالب و جاذب بود.

وی اضافه کرد: اول اینکه به نظرم همیشه نوعی از عزت نفس داشته که مخصوص خودشان بود؛ سربلند، آراسته و بی اعتنا به عناوین کم اهمیتی مانند شغل و مقام و رتبه های ظاهری؛ همان چیزی که بعضی از هم روزگاران ما و ایشان حاضر بودند و هستند به خاطرش هزینه ها بپردازند؛ هزینه های مادی و معنوی.

رئیس پیشین حوزه هنری استان تهران افزود: به این معنا صداقت صریح و کامل ایشان با اطرافیان باعث شده بود حقیقت در پرده مصلحت نیفتد و واقعیت ها به خاموشی اقتضائات نلغزد، به خصوص در رابطه با دانشجوها  وفارغ التحصیلان دانشگاه، گاهی اظهارنظرهای صریح ایشان باعث شگفتی می شد.

فاضل نظری ادامه داد: همین رابطه صادقانه و مشفقانه ایشان با فرزندهای معنوی خود باعث ایجاد صمیمیت و محبتی قلبی شده بود.

این عضو شورای عالی شعر مرکز موسیقی و سرود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ویژگی دیگر شخصیت آیت الله مهدوی کنی گفت: نکته دیگری که در شخصیت ایشان برای من بسیار جذاب بود، شوخ طبعی ایشان بود. این روحیه در کنار آن عزت نفس، مجمعی از خوبی و لطف ایجاد می کرد و باعث می شد بیش از آن که ما به عنوان دانشجوهای استاد به ایشان از پنجره قواعد دانشگاهی یا سیاسی و اجتماعی نگاه کنیم، حضرت آیت الله را از چشم انداز مهربانی ببینیم.

وی تاکید کرد: در واقع فکر می کنم نسبت حاج آقا با دانشجویان به خصوص دانشجوهای قدیمی تر نسبتی واقعا صمیمی بود.

شاعر مجموعه گریه های امپراطور افزود: ایشان مثل یک پدر برای فرزندان و یا مثل برادر بزرگتر بودند؛ دانشجوها را دوست داشتند و چون این دوست داشتن حقیقی و واقعی بود، شاگران ایشان هم قلبا به وی علاقه مند بودند.

نظری تاکید کرد: طی این سال ها شناخت شاگردان از شخصیت آن استاد اخلاق وسیع تر نشده است، عمیق تر شده است، چون حقیقتا ایشان همان بود که همه می دیدند و چیزی برای پنهان کردن نداشتند.

مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری ادامه داد: شکل تفکر، وضعیت خانواده و فرزندان، رفتار مالی و نگرش های سیاسی ایشان موضوعاتی نبود که به خاطر اقتضاء یا مصلحت آن ها را به شکل دیگری روایت کند.

فاضل نظری در خاتمه گفت: حضرت آیت الله به شکل واقعی خودشان بودند و هر کس با ایشان مواجه می شد فاصله وی از تظاهر و دین و دنیا فروشی را حس می کرد. انشاءالله خداوند مهربان و رحیم هم روح ایشان را شاد و شادتر کند.