چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۳۵
گزارشی از تشییع پیکرهای پاک شهدا؛
چه کسی بر پیکر شهیدان گمنام نماز اقامه کرد؟ + عکس

مراسم تشییع پیکرهای پاک دو شهید گمنام دفاع مقدس پس از برگزاری مراسم وداع در دانشگاه امام صادق(ع)، از مسجد پیامبر اعظم (ص) سعادت آباد تهران به سمت بوستان پرواز آغاز شد.

خبرنامه صادق: مراسم تشییع پیکرهای پاک دو شهید گمنام دفاع مقدس پس از برگزاری مراسم وداع در دانشگاه امام صادق(ع)، از مسجد پیامبر اعظم (ص) سعادت آباد تهران به سمت بوستان پرواز آغاز شد.

 

به گزارش ایسنا،این دو شهید به ترتیب ۲۵ و ۲۲ ساله هستند و پیکرهایشان در مناطق عملیاتی والفجر ۸ و فتح المبین به دست آمده است.

 

حجت الاسلام میر لوحی مدیرکل روابط عمومی دانشگاه امام صادق (ع) بر پیکرهای این شهدا در بلوار پیام سعادت آباد نماز اقامه کرد.

 

مردم حاضر در این مراسم با سر دادن شعارهای «این شهید گمنام از کجا آمده، از سفر کرب بلا آمده»« لا اله الا الله»«یا حسین» شهدا را تشییع کردند.

 

در مراسم، حجت الاسلام والمسلمین میر لوحی در سخنانی گفت: دهه اول ماه ذی الحجه دهه استثنایی است. خدا دو ماه برای مهمانی دارد یکی از آنها ماه مبارک رمضان و دیگری ماه ذی الحجه است. در این ماه حجاج به مهمانی خدا می روند.

 

وی ادامه داد: ماه ذی الحجه پایان چله نشینی حضرت موسی است. همچنین در این ماه حضرت ابراهیم (ع) و ۷۲ تن از یاران امام حسین(ع) امتحان و آزمایش شدند. خدا به واسطه امتحان هایی که در این ماه از پیامبران و معصومین گرفته است خواسته است تا نام و آوازه آنها در قله و بام عالم به اهتزاز درآید از همین رو باید روز عرفه را قدر بدانیم و یادمان باشد که در این روز بر اینکه دعا و نیایش بپردازیم تاکید شده است.

 

حجت الاسلام میرلوحی ادامه داد: این شهدای گمنام شاهدان آزمایشی هستند که می خواهند از طریق آن ما را امتحان کنند تا میزان ایمان و ولایت مداری ما مشخص شود.

 

وی در بخش پایانی سخناشن در رابطه با اینکه چرا شهدا در میان جمع ما حاضر شده اند، توضیح داد: این شهدا اکنون به میان ما آمده اند که به ما بگویند ای غافلان ، ای قلب های زنگار گرفته اگر شما به سمت ما نمی آیید ما به سمت شما خواهیم آمد. یادتان باشد. بنابراین باید از شهدا درس بگیریم.

 

139207231330162221352884

تشییع شهدا

تشییع شهدا

شهید

تشییع شهدا

تشییع شهدا