جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۳ ۱۵:۲۰
وزارت علوم با صدور پیامی:
تأسیس دانشگاه امام صادق(ع) توسط آیت‌‌الله مهدوی‌کنی نقشی مؤثر در رشد علمی کشور داشته است

وزارت علوم با صدور پیامی به مناسبت درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی، تأسیس دانشگاه امام صادق(ع) توسط آن مرحوم را نقشی مؤثر در رشد علمی کشور دانست.

به گزارش خبرنامه صادق  به نقل از تسنیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی را تسلیت گفت.

متن کامل پیام تسلیت وزارت علوم به شرح زیر است:

«انالله و انا الیه راجعون»

روح بلند اندیشمند فرزانه و معلم اخلاق و اسوه خدمت و فضیلت حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی(ره) به پیشگاه حضرت دوست و جایگاه ابدی صالحین شتافت و ثُلمه‌ای جبران‌ناپذیر برای جامعه دینی و علمی کشور و  باری بر قلب مشتاقان علم و دانش و دیانت پدیدآورد و حوزه‌های علمیه و مراکز آموزشی را به سوگی عظیم نشاند.

بی‌شک حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی(ره) عمر پربرکت خویش را  در مسیر پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، اعتلای دانش و تربیت دانشوران فرهیخته سپری کرد و اندیشه زلال و مجاهدات مستمرشان در تاریخ بصیرت و دانایی، جاری بوده و صفا، پاکی، ساده زیستی و خدمت بدون چشم داشت از ویژگی‌های مبرهن و بارز این انسان ساعی، صادق و سخت‌کوش محسوب می‌شود.

این عالم ربانی در طول حیات طیبه خویش در تمام عرصه‌ها بی‌هیچ شائبه‌ای و به دور از هرگونه تعلقات فانی دنیا کوشید و با حمایت‌های همه‌جانبه به ویژه حمایت‌های مالی، خدمات خالصانه و خداخواهانه‌ای در حوزه و دانشگاه از خویش به یادگار گذاشت.

تلاش در تأسیس و راه‌اندازی و مدیریت دانشگاه امام صادق(ع) که نقشی مؤثر در رشد علمی کشور داشته است، از لوح ضمیر مشتاقان دانش و پژوهش محو نخواهد شد.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارتحال ملکوتی حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و ریاست محترم دانشگاه امام صادق(ع) را به مقام معظم رهبری، اعضای مجلس خبرگان رهبری، مراجع و علمای عظام، جامعه حوزوی و دانشگاهی، آحاد مردم خداجوی میهن‌مان، به‌ ویژه استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه امام صادق(ع) و بیت شریف ایشان تسلیت گفته  و از بارگاه حضرت سبحان، علو درجات  ایشان را خواستار است.

انتهای پیام/