جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۳ ۱۶:۴۰
خاطره ایوبی از جبهه رفتنش و شهید جاوید مرحمتی

ایوبی گفت: ویژگی جنگ ما پیروزی نظامی نیست بلکه روابط انسانی، ایثار و از خودگذشتگی جنگ ما را از دیگر جنگ ها متمایز می کند.

به گزارش خبرنامه صادق حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور و دانش آموخته دانشگاه امام صادق علیه السلام در دیدار با جمعی از خانواده های شهید، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت ایثارگری های رزمندگان در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: رژیم بعث با مغزهای متفکر در کنار صدام، آمدند که سه روزه تهران را تسخیر کنند اما ایثارگری و حماسه و رشادت رزمندگان مانع از این دسیسه و ایران اسلامی توسط رزمندگان بیمه شد.

وی ادامه داد: بهترین خاطرات عمر ما مربوط به دوران دفاع مقدس می شود و طعم بهشت را در جبهه های جنگ چشیدیم.

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: در جبهه ها با وجود خمپاره ها و هواپیماهای عراقی به واسطه حضور رزمندگان احساس امنیت می کردیم.

ایوبی تصریح کرد: اشتباه می کنیم که دوران دفاع مقدس در سینما منحصر به تصویرگری جبهه ها می شود؛ تاریخ بشر مملو از جنگ است و به رغم اینکه همه تصور می کردند با پیشرفت علمی دنیا، پرونده جنگ ها بسته می شود این روند به نحو دیگری ادامه یافت.

وی اظهار کرد: ویژگی جنگ ما پیروزی نظامی نیست بلکه روابط انسانی، ایثار و از خودگذشتگی جنگ ما را از دیگر جنگ ها متمایز می کند.

رییس سازمان سینمایی با اشاره به خاطره خود از یکی از همرزمان شهیدش گفت: با شهید جاوید مرحمتی چند بار به جبهه های جنگ مشرف شدیم و او همیشه من را متقاعد می کرد که به دلیل بیماری مادرم بازگردم. به یاد دارم در ماموریت آخر که از جاوید جدا شدم به من گفت که به خداوند گفتم که مرا همانگونه که هست بپذیرد و در نهایت این دانشجوی دانشگاه امام صادق (ع) به شهادت رسید.

ایوبی تصریح کرد: کسانی که در جبهه های جنگ قدم گذاشتند بدون ادعا بودند، گاه تصور می کنم در سینما با ساخت یک فیلم درباره دفاع مقدس از دیگران طلبکار می شویم در صورتی که باید بدهکار رزمندگان باشیم و خدارا شکر کنیم که برای آنان فیلم ساخته ایم.

وی ادامه داد: باید رفتارمان شبیه رزمندگان باشد اگر رفتارمان شبیه آنان نیست بدانیم که لیاقت ساخت فیلم درباره دفاع مقدس نداشتیم.

رییس سازمان سینمایی ادامه داد: امیدوارم از طریق سینما بتوانیم این قطعه بهشتی را برای فرزندانمان تصویر کنیم.

ایوبی با بیان اینکه در دیگر کشور ها نیز جنگ خط قرمز محسوب می شود، افزود: همه در برابر این رویداد فروتن هستند و در برابر دوران جنگ اسیر سیاست بازی و سیاست پیشگی نمی شوند. باید با پای برهنه برای ساخت فیلم دفاع مقدس پیش قدم بشویم نه اینکه مسائل سیاسی را در این افتخار دخیل کنیم.

رییس سازمان سینمایی خطاب به رزمندگان حاضر در این مراسم توضیح داد: تکلیف رزمندگان در این راه سنگین تر است و خوشحالم که حال و رنگ و بوی روابط جبهه را در شما همچنان می بینیم و وجودتان را قدر می نهیم و امیدوارم فرهنگ جبهه ها با حضور شما در سازمان سینمایی و نهادهای مختلف ترویج شود

نظرات
  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php:219 Stack trace: #0 /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php(457): ckrating_get_rating('1552') #1 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(288): ckrating_comment_class(Array, '', '1552', Object(WP_Comment)) #2 /home2/isunews/public_html/wp-includes/plugin.php(203): WP_Hook->apply_filters(Array, Array) #3 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(525): apply_filters('comment_class', Array, '', '1552', Object(WP_Comment), NULL) #4 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(430): get_comment_class('', Object(WP_Comment), NULL) #5 /home2/isunews/public_html/wp-content/themes/pardis/functions.php(75): comment_class('') #6 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(174): wordpressapi_comments(Object(WP_Comment), Array, 1) #7 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219