خبرنامه صادق » افشای هویت «علی یعقوبی» پشت پرده جریانی انحرافی توسط یک امام صادقی
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۵۳
بازبینی انحراف در نگاه به امام خمینی ، رهبری و مهدویت
افشای هویت «علی یعقوبی» پشت پرده جریانی انحرافی توسط یک امام صادقی

در پی دستگیری‌های گسترده سال ۸۹ افراد مرتبط با جریان انحرافی دولت دهم یکی از اشخاصی که چندی پیش دستگیر شد علی یعقوبی رئیس فرقه انحرافی حکومت حقه است که ارتباط نزدیکی با اسفندیار رحیم مشایی نیز دارد. علی یعقوبی قطب معنوی یکی از این جریان‌های انحرافی است که در اواخر دهه هفتاد شمسی شکل‌گرفته و هنوز هم کم‌وبیش به حیات خود ادامه می‌دهد.

خبرنامه صادق: محمد علی الفت پور (حقوق ۸۱)؛ در پی دستگیری‌های گسترده سال ۸۹ افراد مرتبط با جریان انحرافی دولت دهم یکی از اشخاصی که چندی پیش دستگیر شد علی یعقوبی رئیس فرقه انحرافی حکومت حقه است که ارتباط نزدیکی با اسفندیار رحیم مشایی نیز دارد. علی یعقوبی قطب معنوی یکی از این جریان‌های انحرافی است که در اواخر دهه هفتاد شمسی شکل‌گرفته و هنوز هم کم‌وبیش به حیات خود ادامه می‌دهد. وی در تاریخ ۱۳۴۴ هجری شمسی در تهران متولدشده و تحصیلات خود را تا سطح دیپلم در این شهر ادامه داده و در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل می‌شود لیکن به دلیل مشکلاتی که برای وی پیش می‌آید از دانشگاه اخراج می‌شود.

پدر نامبرده آقای «زین‌العابدین یعقوبی» در سال ۶۱ توسط عوامل گروهک منافقین ترور می‌شود. پدر وی به همراه دکتر ولایتی و دکتر پرورش از اعضای انجمن حجتیه بوده است. او همچنین شوهر خواهر مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت خارجه اسبق است.

یعقوبی پس از ورود به عرصه اجتماع و حضور در دانشگاه فعالیت‌های انحرافی خود را آغاز می‌کند. پس ‌از آنکه جلسات وی با اقبال نسبتاً خوبی روبرو می‌شود نامبرده فعالیت‌های خود را به‌صورت سخنرانی هفتگی ادامه داده و حدود هفت‌صد تا هزار نفر نیز از جوانان، فعالان برخی نهادها و ارگان‌های مختلف در جلسات وی حضور می‌یافتند. حاصل سخنرانی‌های یعقوبی در این مدت بعدها به‌صورت جزواتی با عنوان نظام عالم (۸۵ جزوه) و نظام بشر (۴۴ جزوه) و به‌سوی ظهور (۲۰ جزوه) و همچنین کتابی با عنوان چهل شب با کاروان حسینی (حدوداً پانصد صفحه) انتشار یافت.

وی همچنین مطالب خود را از طریق سایت به سوی ظهور در اختیار مخاطبین خود- البته با عناوینی مستعار نظیر آشپز کاروان- قرار داده است. وی در غالب سخنرانی‌های خود ادعا می‌کند مطالبی که بیان می‌کند در تاریخ هزار و چهارصدساله اسلام گفته نشده و این سخنان حتی برای علمای شیعه نیز تازگی داشته و آنان از آوردن مثل آن و یا تکمیل آن عاجز هستند. علی یعقوبی معتقد است در حال حاضر امام زمان (عج) حضور دارند و همچنین بر ولایت مقام معظم رهبری معتقد است و اعتقاد دارد سایه مقام معظم رهبری تا زمان ظهور حضرت حجت مستدام است. هیچ مرجع تقلیدی را نایب امام زمان (عج) نمی‌داند و خودش را نایب بر حق حضرت حجت می‌داند.

تزریق اندیشه اسلام منهای روحانیت
وی همچنین معتقد است هیچ فقیهی در میان شیعه وجود نداشته و کسی غیر از خودش جایگاه واقعی فقه را در نظام معارف اسلامی نمی‌داند. وی در بسیاری از سخنرانی‌های خود به علمای شیعه حمله نموده و آن‌ها را به قصور در فهم معارف دین متهم می‌کند. در بعضی موارد نیز تعدی نموده و آن‌ها را به مبارزه و محاجه می‌طلبد؛ و یکی از اهداف خود را از ذکر این سخنان بیدار کردن علمای شیعه از خواب غفلت و نشان دادن راه به آن‌ها معرفی می‌کند.

فحوای بیشتر سخنرانی‌های علی یعقوبی در راستای نظریه‌های «آخرالزمانی» و راهکارهای «فراهم آوردن شرایط ظهور» است. وی به‌زعم خود، بارها روحانیت را به مناظره فراخوانده و در سخنرانی‌های متعدد خود گفته است: «من مسائلی را مطرح می‌کنم که در تاریخ هزار و چهارصدساله اسلام گفته نشده و کسانی که مدعی اسلام‌شناسی هستند نیز از آوردن مثل آن و یا تکمیل آن عاجزند، اگر صد عالم، صد شبانه‌روز زحمت بکشند و بخواهند درباره حنفیت سخن بگویند، به‌اندازه‌ای که من فی‌البداهه دراین‌باره حرف دارم، مطلب نخواهند داشت.»۱
وی همچنین می‌گوید: «وقتی به آقایان می‌گوییم شما اسلام‌شناس نیستید، می‌گویند: نه هستیم. هستید؟ جداً می‌گویید؟ باشد؛ خداوند اوج اسلام را دین مرضی مطرح می‌کند، یکی از آقایان قم بیاید و دین مرضی را توضیح دهد، هرچقدر هم مهلت بخواهد دارد»! ۲ در حقیقت نگاهی دقیق‌تر نشان می‌دهد که این گفته‌ها همان تزریق اندیشه اسلام منهای روحانیت است.
ایشان حدود ده سال پیش نام چند عالم دینی از جمله آیت‌الله جوادی آملی را به‌عنوان افرادی که در زمینه ظهور حضرت کوتاهی نموده‌اند نام‌برده و می‌گفت به خاطر این کار عمرشان رو به اتمام است.

یکی از گفتمان‌هایی که علی یعقوبی سعی در بزرگ‌نمایی آن دارد نشان دادن قدرت اجنه و شیاطین است. جمله‌ای دارد که شاید به گوش آشنا باشد او دریکی از کتاب‌هایش می‌گوید: «در حال حاضر عوالم به هم نزدیک شده و اجنه و شیاطین وارد دنیا می‌شوند.» این جمله را در کدام فیلم پرفروش سینمایی سال‌های اخیر شنیده‌اید؟!
۲۲ بهمن سال ۹۰ در حاشیه راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خبرنگاری از مشایی درباره علی یعقوبی پرسید اما مشایی از وجود چنین شخصی اظهار بی‌اطلاعی نمود. اطلاعات دقیقی از ارتباط این فرد با آقای مشایی وجود دارد که قابل کتمان نیست.

نظریه حجتیه نوین یا حکومت حقه
یکی از نظریاتی که توسط علی یعقوبی مطرح‌شده است، نظریه «حجتیه نوین» مبتنی بر رد اصل ولایت مطلقه فقیه بوده است. وی بر این باور است که تمام حکومت‌های اسلامی که با شیوه و روش عادی اداره می‌شود، همان نظام ارزشی مستضعفین است مانند حکومت حضرت رسول آ…(ص)، حکومت حضرت علی (ع) و حکومت فعلی جمهوری اسلامی ایران باقدرت خاص الهی اداره می‌شود مانند حکومت‌های حضرت سلیمان و حضرت داود و حضرت طالوت و ذوالقرنین. در مورد نظام اسلامی نیز ظاهراً عقیده بر آن است که دوران حکومت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دوران بینابین و گذار است و گذر از حکومت مستضعفین به سمت حکومت حقه است. علی یعقوبی مدعی است: «حکومت مستضعفین با ابزار فقه اداره می‌شود اما در حکومت حقه کسانی باید حاکمیت جامعه را بر عهده بگیرند که واجد قدرت خاصه نیز باشند.»
مدعیان چنین فلسفه‌ای در حقیقت بر این باورند باید تا روز تحقق حکومت حقه در کنار رهبر معظم انقلاب باشیم ولی در زمان تحقق حکومت حقه این نیاز رفع می‌شود یعنی دیگر تبعیت از ولایت‌فقیه معنا ندارد.

علی‌اشرف فتحی در گزارشی می‌نویسد: « قدرت انرژی‌درمانی یعقوبی و توانایی انتقال این قدرت به کسانی که اراده می‌کند نیز دلیل دیگری برجذب بیشتر مریدان به وی شده است. نهی برخی علمای پایتخت از ترویج چنین مدعی گزافه‌گویی با حمایت‌های پیدا و پنهان از وی، گاه خنثی‌شده، جلسات او رونق یافته و مدعیات دینی و سیاسی ساختارشکن وی نیز کمتر مورد بررسی و نقد قرار می‌گیرد.»
وی در یکی از سخنرانی‌هایش به علمای قم و مشهد هشدار می‌دهد که اتفاقی عجیب‌تر از ۱۱ سپتامبر در قم خواهد افتاد! او نقش خاصی برای خودش در تغییرات عالم به تصویر می‌کشد. مثلاً درباره از بین رفتن برج‌های دوقلوی نیویورک، این واقعه را متأثر از دعای خود می‌داند: «از خدا خواستیم، خدا امضاء کرد.» و در بخشی از سخنانش در سخنان مضحک و عامیانه‌ای خطاب به حضرت موسی می‌گوید: «موسی جان! شما اگر توان داری برو این شارون که به اسم شما جنایت می‌کند جمع‌وجورش کن من یواش‌یواش دارم عصبانی می‌شم‌ها جناب موسی. نذار من عصبانی بشم. شاید بگید اگر عصبانی بشی چی می‌شه؟ خب، خدا می‌دونه چی می‌شه یک شارونی بسازم با توکل به خدا به هر حال من گفتم شما هم باور نکنید چون باور کردنش بهتون فشار می‌آره.»!!؟ ۳

ما مانع شدیم که به ایران حمله کنند
ایشان گاهی ادعاهایی را مطرح می‌کنند که بسیار خطرناک و انحرافی است و این برخلاف مشی پیروان واقعی امام زمان است به‌طور مثال وی می‌گوید: «ما مانع شدیم که به ایران حمله کنند!» گویا دعوت و مطالب وی در ظاهر برای امام است اما درواقع دعوت به خود است که بسیار خطرناک و نادرست است. ظاهراً آقای علی یعقوبی از تخصص لازم برای استنباط از متون دینی برخوردار نیست. خود وی دراین‌باره چنین می‌گوید: «اصلاً سواد حوزوی ندارم. کسی دو دقیقه با من صحبت کند متوجه می‌شود، در همان دو سه دقیقه اول و چه‌بسا با همان کلمات اول متوجه می‌شود که بنده اصلاً سواد حوزوی ندارم.» ۴
وی درعین‌حال که اقرار می‌کند اصلاً سواد حوزوی ندارد از شاگردی خود نزد معلمی گمنام سخن می‌گوید: «مباحث من از معلمی گمنام است که نام و نشان او گم است. بعضی سؤال می‌کنند معلم شما کیست؟ در جواب عرض می‌کنم معلم من کسی است که این مطالب را مطرح می‌کند چه کسی می‌تواند این مطالب را مطرح کند؟ شاید کسی بگوید یک آدم معمولی.» ۵

جواز تقلید از فقهای صدها سال قبل
وی همچنین درباره جواز تقلید از فقهایی که صدها سال قبل می‌زیسته‌اند چنین می‌گوید: «بنده به لحاظ دیده‌ها در عوالم بالاتر عرض می‌کنم اگر مردم در این زمان به رساله علامه مجلسی عمل کنند کافی است این رادارم به لحاظ دیده‌ها عرض می‌کنم. این‌ها را بنده دیده‌ام ولی آقایان نشسته‌اند و استنباط کرده‌اند… شأن این دیده‌ها خیلی فراتر از استنباط حضرات علمای ۱۴۰۰ ساله است. چون این دیده‌ها مال ما نیست.»
بااین‌همه به نظر می‌رسد خود آقای یعقوبی نیز به دیده‌های خود اعتماد چندانی ندارد ازاین‌رو تصمیم می‌گیرد برای درک صحت‌وسقم دیده‌های خود آن‌ها را به قرآن و سپس به روایات عرضه کند: «ما در اینجا مطالبمان را، دیده‌هایمان را، یافته‌هایمان را به قرآن عرضه می‌کنیم تا ببینیم به چه میزان با قرآن انطباق دارد:‌ آیا خداوند تأیید می‌فرماید بعد به احادیث و سیره اهل‌بیت عرضه می‌کنیم.» ۶
اما بااین‌حال تصریح می‌کند که در بعضی موارد خطا کرده است: «بعضی‌اوقات که بیشتر بررسی می‌کنیم می‌بینیم که در بررسی‌هایم اندکی اشتباه کرده‌ام امشب می‌خواهم سه مورد از اشتباهاتم را خدمت شما عرضه کنم تا … آن‌ها را اصلاح‌کرده باشیم» ۷ «نسبت به جلسه هفته گذشته هم نیاز داریم که دو موضوع را توضیح بیشتر بدهیم و یا تا حدی اصلاح کنیم.»۸

سواد دینی یعقوبی صفر است
مطلبی که درباره عرضه دیدگاه آقای یعقوبی به قرآن قابل‌تأمل بوده این است که وی چنانکه قبلاً نیز اشاره شد تصریح می‌کند که هیچ بهره‌ای از علوم مربوط به فهم قرآن نداشته و هیچ اطلاعاتی از صرف و نحو عربی و علوم تفسیری ندارد سؤال این است که چنین کسی چگونه می‌تواند مفاهیم قرآنی را از لابه‌لای آیات کشف نماید تا ببیند آنچه دیده است واقعاً همان چیزی است که قرآن می‌گوید یا نه؟ آقای یعقوبی برای درک این‌که بداند اشتباه کرده است یا نه؟ ناچار شده است به ترجمه‌های فارسی قرآن که همین علماء نوشته‌اند رجوع کند بنابراین چگونه می‌تواند همه این علماء را تخطئه نموده و روش همه آن‌ها را در طول تاریخ اسلام اشتباه بداند؛ و معتقد باشد که سخنان وی در طول ۱۴۰۰ سال تا اسلام بی‌نظیر است: «بنده را می‌بینید که بعضی وقت‌ها کلمات را اشتباه می‌گویم از همین‌جا نتیجه بگیرید که بنده امی هستم می‌بینید علوم تفسیری بلد نیستم، می‌بینید علوم حدیثی بلد نیستم،‌ می‌بینید صرف و نحو را درست‌وحسابی بلد نیستم ازاینجا نتیجه بگیرید که بنده به محبت الهی پشیزی از این سوادهای امروزی را ندارم. از این سوادهایی که معمولاً ساخته این‌وآن است این‌ها را خود آقایان در خلال این سال‌ها ساخته‌اند … اصلاً سواد حوزوی ندارم…» ۹ این سخنان شباهت بسیاری به دیدگاه علی‌محمد باب (مؤسس فرقه بابیه) درباره علم صرف و نحو دارد «وی مدعی بود که باید قواعد کهنه صرف و نحو آن زبان عربی را کنار بگذارد» ۱۰

امام خمینی دو تا اشتباه داشت!
یکی دیگر از مستمعان سخنرانی‌های جناب یعقوبی برای آگاهی بیشتر مخاطبان از ادعاهای علی یعقوبی بخشی از توهمات وی را منتشر کرده است:
«۱ – هر شب جمعه شهید بهشتی را در عوالم بالا شلاق می‌زنند؛ دلیل آن‌هم تلاش وی در تدوین و تصویب قانون اساسی است؛ آخر یکی نیست بگه شما به چه جرئتی برای مملکت امام زمان قانون تعیین کردید؟
۲ – امام خمینی دو تا اشتباه داشت: یکی این‌که شاگرد تربیت نکرد و دوم اینکه زیر قانون اساسی رو امضا کرد.
۳ – فلان شب آقای خامنه‌ای در عوالم یک درجه ارتقا پیدا کرد و از درجه فلان به فلان رسید.
۴ – نظرم من در مورد فلان موضوع با توجه به آیاتی که خوندم آینه؛ حالا آگه آقایان حوزه نظر دیگه ای دارند، عیبی نداره بیان، اونا آیه بکشن منم آیه می‌کشم، ببینیم چی میشه.»

زیر سؤال بردن جایگاه خبرگان
یعقوبی با زیر سؤال بردن جایگاه خبرگان در حقیقت اساس معنی خبره را زیر سؤال می‌برد و عملاً به‌جایی می‌رسد که ملاک تشخیص را تخیلات خود می‌پندارد. ناگفته پیداست که نتیجه این‌گونه اظهارات که اساس نظام قانونی و فقهی را زیر سؤال می‌برد، چیزی جز شخص محوری بی مبنا نخواهد بود. از همین رو است که وی به این نتیجه می‌رسد که «بعد از رهبر معظم انقلاب- این خبر صحیح و یقینی است- امام علیه‌السلام قسم‌خورده‌اند که دیگر هیچ روحانی‌ای را به‌عنوان سرپرست جامعه قرار نمی‌دهند… ولایت‌فقیه که بخواهد بر فقاهت استوار باشد مدعیان زیادی خواهد داشت. هر ننه‌قمر هم هوس می‌کند و می‌گوید چرا آقا ولی‌فقیه باشد و من نباشم.» ۱۱
وی با بی‌شرمی تمام، احکام این مجلس را با مصوبات سقیفه بنی ساعده برابر می‌داند: «مجلس خبرگان در نظام عالم حکم سقیفه بنی ساعده را دارد.» ۱۲
یعقوبی درک درستی از ولایت و ولایت‌فقیه نداشته و مفاهیمی را درباره ولایت تکوینی مطرح می‌شود در حوزه مباحث ولایت تشریعی فقیه مطرح می‌کند: «در کجا آمده که حکومت زیرمجموعه فقه است. کدام آیه را داریم؟! حالا اگر امام (ع) محبت می‌کنند و فقیهی را سرپرست جامعه قرار می‌دهند، همان‌گونه می‌تواند یک چوب خشک را هم قرار بدهند.»
وی همچنین تصریح می‌کند که امام زمان قسم‌خورده است که پس از مقام معظم رهبری، هیچ روحانی را سرپرست جامعه قرار ندهد: «بگذارید تا عرض کنم: بعد از رهبر معظم انقلاب- این خبر صحیح و یقینی است- امام علیه‌السلام قسم‌خورده‌اند که دیگر هیچ روحانی را به‌عنوان سرپرست جامعه قرار نمی‌دهند.» وقتی همه این سخنان را در کنار هم قرار می‌دهیم به نتیجه جالبی می‌رسیم! ۱۳

مرتبط با عالم غیب و پناهگاه شیعیان
یعقوبی خود را مرتبط با عالم غیب می‌داند. وی درباره رهبر انقلاب می‌گوید: «آقا را به خاطر آن جنبه و معنای دوم قبول دارم چون تاییدات را از ورای عالم ارواح در مورد ایشان می‌بینم. خداوند ما را تا حدی با این مقوله‌ها و این جنسیت‌ها آشنا کرده است تا نگاه می‌کنیم فوری مشخص می‌شود که این جنس، عادی نیست. به محبت الهی روز و شب آن را سیاه کرده‌ایم. وظیفه‌ای روی دوشمان است و خداوند ما را از مسیری برده و این‌ها را عطا کرده و ما هم سعی می‌کنیم که این‌ها را از دشمنان اهل‌بیت دریغ نکنیم و شاد هستیم و کیف هم می‌کنیم…۱۴ من باید آن زمانی شیعیان دچار فتنه می‌شوند برای شیعیان پناهگاه باشم هنوز نشده‌ام هنوز خیلی کم دارم می‌بینم خداوند دیگر نمی‌خواهد در فتنه‌ها توقف بدهد لذا با تمام آرامی که داشتم آهسته‌آهسته دارد اضطراب در وجودم می‌آید.» ۱۵

یعقوبی که اساس فقه و فقاهت را در پاسخگویی به سؤالات جدید ناکارآمد می‌داند، به اینجا می‌رسد که حکومت باید ادامه پیدا کند ولی توسط واجدان نعمات خاصه و این‌گونه است که یعقوبی زمینه را برای ولایت مدعیانی چون خودش آماده می‌کند: «در ماجرای سال ۷۸ در غائله کوی دانشگاه بلنت اجویت نخست‌وزیر ترکیه به رهبر معظم انقلاب جسارت کرد و ما که به محبت الهی در آن زمان در موقعیت ملکوتی، کلام یکی از دوستان را نقل کردیم و از خدا خواستیم که: خدایا این‌ها را تنبیهشان کن. بلافاصله آن خواسته مستجاب شد و دو سه روز بعد به‌صورت زلزله بزرگی در ترکیه واقع شد… در ماجرای مرگ اسحاق رابین هم همین‌طور بود. در ماجرای انتفاضه دوم هم همین‌طور بود. زمانی که از خدا خواستیم که مردم فلسطین برای بار دوم قیام کنند.»۱۶

طبعاً این سؤال پیش می‌آید که معیار صحت‌وسقم در نظامی که یعقوبی مدعی آن است چیست؟ بر اساس سخنان خودش رضایت امام است که آن را نیز تنها خواص می‌توانند کشف کنند. «شاید بفرمائید رضایت امام را از کجا متوجه می‌شوید؟ عرض می‌کنم در ملکوت رضایت امام به‌صورت یک نوری دیده می‌شود.» ۱۷
ادعاهای یعقوبی البته به اینجا محدود نمی‌شود. وی صریحاً می‌گوید: «در مقوله نعمات خاصه و قوا باب بسته است و بنده هم اجازه نمی‌دهم که در باب نعمات خاصه و قوا چیزی از ملکوت پائین بیاید وظیفه‌دارم که اجازه ندهم کسی واجد قوای ملکوتی شود باید این ماجرا تا آن زمانی که مدنظر خداوند است حصر شود و انحصاری (در خودش و خضر) باشد.»۱۸
یعقوبی که گویی خود، محو شخصیت خودساخته خودش شده، مریدانش را مورد خطاب قرار می‌دهد که «چه اینجا باشم، چه آنجا بدانید از دست من خلاصی ندارید حتی اگر شماها زودتر بروید باز از دست من خلاصی ندارید هرکدامتان، هر جا بروید. هر طبقه‌ای که بروید، خلاصی ندارید.» ۱۹

ادعای آگاهی از مسائل سیاسی
نظرات سیاسی یعقوبی بیشتر از اعتقادات مذهبی‌اش جلب‌توجه می‌کند. وی راه مقابله با آمریکا را قوای مهدوی می‌داند، نه موشک شهاب و بمب اتم وی در اظهاراتی مشکوک می‌گوید: «آخر عاقل‌ها، آمریکا فقط حدود ۳۰۰ بمب اتم هیدروژنی در خاورمیانه، فقط برای آخرالزمان و درواقع برای ایران و متحدانش انبار کرده و همین‌طور در حال افزایش است، شما واقعاً می‌خواهید با این قوا برابری کنید یا هواپیماهای b2 ای که تنها ۳ عددشان برای نابودی یک شهر متوسط از راه بمباران با اورانیوم ضعیف شده کفایت می‌کند؟ البته این اطلاعات بنده برای ۶-۷ سال پیش است، فی الحال، الله علم.»

یعقوبی در نگاه دیگران
سقای بی‌ریا معاون رئیس‌جمهور نهم در امور روحانیت درباره یعقوبی می‌گوید: «این آقا ۱۵ جلد کتاب دارد. یک ادعاهای عجیبی در حرف‌هایش هست. یکی از چیزهایی که این‌ها مطرح می‌کنند این است که می‌گویند ولایت‌فقیه مال دوران غیبت است. الآن ما در صبح ظهور هستیم. یعقوبی می‌گوید الآن زمان تحسس است… می‌گوید باید امام زمان را حس کنیم… او می‌گوید ما شب‌های جمعه می‌رویم کربلا و همه انبیا هستند و… ادعاهای عجیب و اهانت به انبیا اولوالعزم و تعبیرات سخیفی نسبت به آن‌ها دارد.» ۲۰

عبدالله شهبازی درباره جریان طریقیت که یکی یعقوبی در نسبت رهبری این جریان فکری قرار دارد می‌گوید: «به گمانم با یک شبکه مقتدر و منسجم مواجهیم که مشایی تنها یک نماد آن است… واقعاً مضحک است که مهملات علی یعقوبی را نماینده جریان فکری طریقت بدانیم در مقابل روحانیت به عنوان جریان فکری شریعت؛ یعنی دعوایی که ریشه تاریخی مفصل دارد. هدف فروپاشی داخلی است. فروپاشی نظم مستقر یعنی هرج و مرجی بدتر از لیبی که می‌تواند زمینه تجزیه ایران را فراهم کند در فضایی که هیچ شخصیت یا حزب سیاسی شاخص و مورد اجماع غالب مردم نتواند محوریت داشته باشد.»

حجت‌الاسلام نبویان درباره باورهای انحرافی یعقوبی می‌گوید: «یعقوبی می‌گوید باید سالی را در کشور داشته باشیم به نام سال عرضه! خودتون رو عرضه کنید به امام زمان! آگه امام زمان تأیید کرد اسلامی است! در اینجا به من اشکال نکنید. حتماً مچ مرا گرفتید که مگه شورای نگهبان نداریم؟ مگه ولی فقیه نداریم؟ بابا! شورای نگهبان تأیید کند اسلامی نیست! رهبر معظم انقلاب تأیید کند اسلامی نیست!»۲۱

کسی که تحت تعلیم هیچ استاد معاصری نبوده مهارت استادی وی لافی بیش نیست. یکی از شاگردان یعقوبی درباره وی می‌گوید: «من با این آقا ارتباط دارم اولاً ادعای پیروی محض از ولایت‌فقیه می‌کنند ولی این‌همه حضرت آقا در باب نمازهای جمعه و حتی مساجد تأکیددارند ولی ایشان نه در نمازهای جماعت مساجد شرکت می‌کنند نه در نمازهای جمعه که منصوب مستقیم رهبر معظم انقلاب هستند و مدعی هستند در کلاس بالاتری هستند و روحانیان مساجد را ازنظر عقیدتی و عملی بسیار پایین‌تر از خود می‌دانند و نیاز به این‌جور چیزها ندارند و باید از طریق خودسازی و تتبع در ایاات و روایات و فقط زیر نظر افراد مورد تأیید آقای یعقوبی سلوک کنند اساساً مبنای مشروعیت و مقبولیت هر چیز ازنظر ایشان آقای یعقوبی است حتی خود ولی‌فقیه. دوما اگر یک‌حرفی درست است چرا این‌قدر تشکیلات زیرزمینی و مخفیانه یعنی حرف آقای یعقوبی از حرف اسلام در زمان جاهلیت برای جامعه سنگین‌تر است. طبق فرمایش حضرت امام هر کس بخواهد روحانیت را کنار بگذارد یقیناً منحرف است اگر نگوییم خائن است من چندین بار با شاگردان این آقا حرف زدم و بحث کردم واقعاً به‌هیچ‌وجه بدنه روحانیت را قبول ندارند مگر انگشت‌شمار از بین علما آن‌هم به خاطر این است که حداقل فضایی داشته باشند.»

۱٫ چهل شب با کاروان حسینی، ص ۲۱۰
۲٫ چهل شب با کاروان حسینی، ص ۱۴۳
۳٫ به‌سوی ظهور، جلسه۸، ص۳۲-۳۳
۴٫ چهل شب با کاروان حسینی، ص ۲۱۲
۵٫ سلسله بحث‌های نظام عالم، جلسه ۲۹/۱/۸۱
۶٫ نظام عالم،‌ جلسه ۹، ص ۱۲
۷٫ نظام عالم، جلسه ۱۱، ص ۷
۸٫ نظام عالم، جلسه ۱۲، ص ۲۴
۹٫ چهل شب با کاروان حسینی، ص ۲۱۲،
۱۰٫ رائین اسماعیل، انشعاب در بهاییت، ص ۴۴، ناشر: موسسه رائین،
۱۱٫ چهل شب با کاروان حسینی، ص ۱۴۸
۱۲٫ نظام عالم، جلسه ۷، ص ۳
۱۳٫چهل شب با کاروان حسینی، ص ۱۴۸
۱۴٫ چهل شب با کاروان حسینی، ص ۱۱۴
۱۵٫ چهل شب با کاروان حسینی، ص ۴۲۵
۱۶٫ نظام عالم، جلسه ۳، ص۱۴٫
۱۷٫به‌سوی ظهور، جلسه ۸، ص ۲۸-۲۹
۱۸٫به‌سوی ظهور، جلسه۸، ص۳۳٫
۱۹٫ چهل شب با کاروان حسینی، ص ۵۰۰٫
۲۰٫ ناگفته‌های مشاور سابق احمدی‌نژاد از جریان انحرافی، مردم‌سالاری ۱۴ /۰۶/۱۳۹۰
۲۱٫ تحلیل حجت‌الاسلام نبویان از ریشه‌های فکری و عقیدتی جریان انحرافی، خبرگزاری فارس ۲۷ /۰۲/۹۰

منبع: خط امام

نظرات
 1. قربانی
  ۱۵ خرداد ۱۳۹۳

  خجالت داره اینهمه تخریب و توهین و تهمت زدن!
  چرا اینقدر نسبت به احمدی نژاد و اطرافیانش کینه دارید که هنوز هم میخواهید هر کسی را که با شما موافق نیست منحرف جلوه بدید و بعدشم بچسبونیدش به احمدی نژاد و مشایی!
  امان از آخرت شما!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مجدی
  ۱۹ خرداد ۱۳۹۳

  خود این آقا برای احمدی نژاد در سال ۸۸ می رفت مناظره تو دانشگاه های مختلف
  حالا دیگه واسه ما روشنفکر شده؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. حقیقت
  ۰۸ شهریور ۱۳۹۳

  با سلام .. می تونید ادله ی قرآنی ، روایی و متناسب با عقل و فطرت بشری را در مورد مطالب مطرح شده توسط آقای یعقوبی در سایت http://www.ensaaf.blogfa.com/ تحت عنوان جوابیه ی اقای حجامی که تقریبا صحبت هایی مانند شما مطرح کرده رو ببینید؛ البته اگر واقعا به دنبال حقیقیت هستید .. ان شاء الله خداوند هیچ یک از محبان اهل بیت رو دچار حجاب های مختلف نکند . بنده بعنوان یکی از خوانندگان وبلاگ انصاف منتظر پاسخ های مطابق با منابع اسلام که همان قران و روایت و عقل و فطرت هست، می باشم .
  این واقعا به دور از انصاف است که جملاتی را که مطابق میل و نظر خودتان هست رو گلچین می کنید و در سایتتون قرار می دید و در موردش نظر می دید!! حتی اگر با قران و روایات هم اینطور برخورد شود نظر فرد قطعا به سمتی که نویسنده ی گلچین گننده خواسته جهت پیدا می کند مثلا اگر به کسی که اصلا هیچ اشنایی با قران ندارد بگویید در قران گفته شده ” وقتلوهُم حیثُ ثقفتموهم … بکشید انها را هرجایی که یافتیدشان ..!” و می دانید که هم اسم عام است .. قطعا کسی که دینش اسلام نباشد می گوید این چه دینی است که اینگونه دستور کشتن می دهد چون شما کل قران را به وی عرضه نکردید ایه ی قبلی و بعدی و سیاق را کاملا و عینا قرار ندادید .. و اگر کل قران بر ان شخص عرضه می شد قطعا نظری متفاوت می داشت ، البته اگر مانند برخی اقوام گذشته مثل علمای یهود دچار یکسری حجاب های مانع نباشد! مثل این است که در اینترنت به انگلیسی سرچ می کنی ” عاشورا ” تصاویری از قمه زنی ها می اید ؟ آیا واقعیت عاشورا این است ؟؟؟ دین ما نقدی این چنین را می پسندد به شیوه ی گلچین کردنی که شما طبق امیالتان دارید ؟
  مثلا شما گفتید : “مطلبی که درباره عرضه دیدگاه آقای یعقوبی به قرآن قابل‌تأمل بوده این است که وی چنانکه قبلاً نیز اشاره شد تصریح می‌کند که هیچ بهره‌ای از علوم مربوط به فهم قرآن نداشته و هیچ اطلاعاتی از صرف و نحو عربی و علوم تفسیری ندارد ” پاراگراف ۲۰ نوشته ی بالا ؛
  در وبلاگ انصاف مطلب حقی در این رابطه نوشته شده که اندکی از ان را کپی می کنم و شما را با گذاشتن ادرس به بقیه ی ان ارجاع می دهم (http://ensaaf.blogfa.com/post-3.aspx اندکی از بخش دوم ) اگر قائل به این باشیم که فقط متخصصین علوم حوزوی توان فهم قرآن را دارند، پس موضوع إذن خداوند در فهم نظام الهی چه می‫شود؟ آیا هر کس و ناکسی هر چند مسلح به بعضی علوم خودساخته و ظاهری باشد، می‫تواند سراغ قرآن رفته و آنرا فهم کند! پس تکلیف آیه؛ «إِنَّهُ لَقُرْآنٌ کَریمٌ … لا یَمَسُّهُ إِلاَّ الْمُطَهَّرُونَ»۲ چه می‫شود؟ آیا این سخن را سست و کوچک می‏شمرند؟!۳ آقای حجامی که اینقدر نگران آخرت خود و جامعه هست(!!؟) اولاً توضیح دهد اینکه «معیار برداشت از قرآن آشنایی با علوم حوزوی است» را از کجای قرآن استنباط کرده؟ ایشان که مسلح به این علوم و متخصص در استنباط علوم دینی هست، بهتر نبود آیاتی را که به این موضوع اشاره دارد، ارائه می‫داد!؟ ثانیاً با این وجود به زعم آقای حجامی، هر انسان غربی یا شرقی، مسلمان یا غیر مسلمان، مومن یا کافری می‫تواند با چند سال تعلّم این موضوعاتِ ساده، به حریم قرآن که خداوند آنرا از دسترس نامحرمان دور داشته، وارد شود و آن را آلوده کند!؟ آیا شمای شیعه حاضر هستید اسم مطالبی که دیگران با این روش ارائه می‫کنند را «معارف» بگذارید! و …. ” این جوابیه در ۸ بخش مطرح شده با ادله ی کاملا روایی و قرانی و فطری و عقلانی .. .
  و البته جای بسیار تعجب دارد که هنوز تفاوت بین انرژی درمانی و کرامت را نمی دانند و از آن صحبت می کنند فرق بین کارهای یک مرتاض و کارهای کسی که توانی الهی دارد را نمی دانید چطور می توانید به راحتی اظهار نظر کنید ؟!
  «اگر موضوعی برای تو قابل فهم نبود بگو من نمی‫دانم ولی آن را انکار نکن[۱۱]»! اگر واقعاً مسلمانید به کلام امام خمینی(ره) اعتنا کنید، ایشان در شرح چهل حدیث، ذیل حدیث اول می‫فرمایند: «… گاهى هم ممکن است کـه انـکـار بـیـجـا و رد بـى موقع و بدون علم و فهم براى ما ضررهاى خیلى زیاد داشته بـاشـد، و ایـن دنیا عالم التفات به آن ضررها نیست. مثلا تا شنیدى فلان حکیم یا فلان عـارف یا فلان مرتاض چیزى گفت که به سلیقه شما درست در نمى آید و با ذائقه شما گوارا نیست، حمل به باطل و خیال مکن. شاید آن مطلب منشاء داشته باشد از کتاب و سنت و عقل و شما به آن برنخورده باشید. چه فرق مى‫کند که یک نفر فقیه یک فتوى بدهد، از بـاب دیـات مثلا، که شما کمتر دیده‫اید، و شما بدون مراجعه به مدرکش رد کنید او را، یا آنـکـه یـک نـفر سالک الى الله یا عارف بالله یک حرف بزند راجع به معارف الهیّه یا راجـع بـه احـوال بـهـشـت و جـهـنـم ، و شـمـا بـدون مـراجـعـه بـه مـدرکـش او را رد کـنـیـد! سـهـل اسـت تـوهـیـن کـنـیـد یـا جـسـارت نـمـائیـد. مـمـکـن اسـت آن شـخـصـى کـه اهـل آن وادى اسـت و صاحب آن فن است یک مدرکى از کتاب خدا داشته باشد، یا از اخبار ائمه هـدى داشـتـه بـاشـد، و شـمـا بـه آن بـرنـخـورده بـاشـیـد، آن وقـت شـمـا رد خـدا و رسول کردید بدون عذر موجه! و معلوم است به سلیقه من درست نبود یا علم من به این جا نرسیده بود یا از اهل منبر برخلاف آن شنیدم عذر نیست!!! برگرفته از وبلاگ انصاف » سهل است توهین کنید و انکار نمایید! ای کاش مثالمان مثال ” ما جاء کم رسول الا کانوا به یستهزئون . و یا در جایی دیگر .. قالوا شاعر او مجنون ” نباشد .
  و یا گفته اید : “…. طبعاً این سؤال پیش می‌آید که معیار صحت‌وسقم در نظامی که یعقوبی مدعی آن است چیست؟ بر اساس سخنان خودش رضایت امام است که آن را نیز تنها خواص می‌توانند کشف کنند. «شاید بفرمائید رضایت امام را از کجا متوجه می‌شوید؟ عرض می‌کنم در ملکوت رضایت امام به‌صورت یک نوری دیده می‌شود… ” باید گفته شود آیا نباید به ایات قران ایمان داشت ؟ شما به ملکوت ایمان دارید ؟ شما به این موضوع ایمان دارید که می توان ملکوت را دید ؟ اگر ندارید باید گفت که شما به این آیه ی قران ایمان ندارید .. ” اولم یَنظروا فی ملکوت السماوات والارض … ” آیا به ملکوت آسمان ها و زمین نگاه نمی کنید ؟! آیه مبارکه گفته نظاره نمی کنید نگفته می خوانید ! و البته لحن خداوند با عتاب است یعنی چرا نگاه نمی کنید ؟؟!! پس دیدن ملکوت در نزد خداوند عادی است ! حال یکی مثل من که در عمق مانده از کسی که رفته دیده تعجب می کند اما خداوند کسی را که نمی بیند عتاب می کند !!
  ضمنا خیلی جالب است دوست را دشمن گرفتن … این همه هرجایی از مطالب آقای یعقوبی را مطرح می کنید نمی ترسید فردای ظهور اگر این فرد سرباز امام زمانمان باشد شرمنده شوید؟! خوب بود این قسمت از جزوات آقای یعقوبی را هم مطرح می کردید که در جلسه ۲۲ نظام عالم هست : ” «عرض می‏کنم که توپش بنده، توپش یک دوست به دوست است نه توپش یک دشمن به علماء، این توپش بیدار ‌باش یک دوست است، بیدار باش صبحگاهی یک مؤذِّن است، به شیعیانی که بسیار عبادت کرده‏اند و از شدت عبادت خوابشان برده، حالا صدایشان می‌کنیم، بلند شوید، زودتر وضو بگیرید، نماز بخوانید، «أَ لَیْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ»، بلند شوید، بیدار شوید. توپش ما را توپش یک دوست بگیرید. علماء بزرگوار شیعه از کلام ما ناراحت نشوند، بین کلام یک دوست و کلام دشمن فرق قائل شوند. دشمن حتی اگر تعریف کند نباید اعتماد کرد. عاقل به تعریف دشمن اعتماد نمی‌کند، به لبخند دشمن اعتماد نمی‌کند، عاقل به تشر دوست اعتماد می‌کند و روی چشمش می‌گذارد. امیدواریم که علمای خوب شیعه و مردم بزرگوار قم به این چشم به ما نگاه کنند! ” ان وقت به کلام خودتان در مورد ایشان دقت کنید ک چه واژه ها و عباراتی بکار بردید : ” تهمت مریدی ، انجمن حجتیه ی نوین !! ،لاف زدن ، ناسزا گفتن هایی هم چون بی شرمی ، رئیس فرقه ی انحرافی ، جریان انحرافی ، خود را نایب بر حق دانستن ”
  ای کاش شامل افرادی مورد عتاب در این ایه نشویم : “«أَمْ یَحْسُدُونَ النّاسَ عَلی ما آتاهُمُ اللّهُ مِنْ فَضْلِهِ »یا اینکه نسبت به مردم بخاطر آنچه خدا از فضلش به آنان بخشیده، حسد می‏ورزند؟

  «وَ اللّهُ یَرْزُقُ مَنْ یَشاءُ بِغَیْرِ حِسابٍ »*و خداوند، به هر کس بخواهد بدون حساب روزی می‏دهد!
  اگر خواستید و یا خوانندگان محترم این مطلب خواستند می توانندبه http://www.ensaaf.blogfa.com مراجعه کنند و جوابیه ی نویسنده ی انصاف به آقای حجامی را بخوانندکه مطالب اقای حجامی شباهتهایی به مطالب مطرح شده توسط نویسنده ی محترم این سایت دارد .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. مهدی
  ۰۸ آذر ۱۳۹۳

  اصلاحیه
  چقدر جالبه همیشه اونطوری که دوست دارین تحلیل میکنید
  فیلم ملک سلیمان یکی از تفکرات ایشان هست نظرات حضرت آقا در مورد این فیلم یه رصدی کنید.
  انشاءالله که عاقبت بخیر بشیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • سید
   ۱۶ خرداد ۱۳۹۴

   میشه شما نظرات اقا رو درباره فیلم ملک سلیمان بگی؟؟؟؟
   البته اگه نظری و نظر مثبتی فرموده شده؟!!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس
    ۲۷ آذر ۱۳۹۴

    در جواب عزیزی که نظر آقا درباره ی فیلم ملک سلیمان ع را می خواستند.
    می تونید به گذارش جلسه ی دست اندر کاران فیلم و امام خامنه ای مراجعه کنید.

    گذارش در کتاب “ملک سلیمان (ع) تا ملک مهدی (عج)” موجود است. ناشر: مرکز هماهنگی،توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور.
    جز این هم اگر پی گیر باشید (حق جو و حق پو)، میابید.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ح.ر.
  ۰۸ دی ۱۳۹۳

  وای بر شما که نسنجیده «می برید و می دوزید».
  کمی در احوال شاگردان و مریدان ایشان بررسی کنید که چگونه در سبک زندگی، منش و گفتارشان نور حقیقت آشکار گشته است، فداییان حقیقی رهبرند، در دام فتنه ها گرفتار نمی آیند و بر صراط مستقیم این انقلاب پا برجا، هر روز بر لطافت طبع و زلال فطرتشان می افزاید و گوهر وجودشان در آتش فراق آن یار غایب از نظر صیقل می یابد و در غیبتش دل به دینی که در پاره ای احکام خشک و بی روح خلاصه شده است، نبسته اند. چه زیبا دریافته اند که منجلاب بی اخلاقی این جامعه را سببی باید! غره عنوان فربنده تشیعی نشده اند که از غیبت مظلومانه و هزارساله امامش گزندی نیابد و بیاد دارند که کاهنان یهودی معبد اورشلیم به نام دین موسی چه کردند با زکریا و یحیی و عیسی! مسیحی که برای آمدنش ندبه می کردند و قربانی می دادند، چون خود آمد، مدعی دروغین «مسیحیتش» خواندند و عزم قتلش کردند! تنها به این جرم که با آمدنش بساط هزاران ساله کاسبان غیبتش را برهم می زد. آیا تا به حال بررسی کرده اید که حواریون چه کسانی بودند و از چه طبقه اجتماعی، آیا خوانده اید که مسیح با آنها از چه می گفت؟!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. رحمان
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

  اول یک بار کل سخنرانی های ایشان را مطالعه بفرمائید بعد نظر بدهید.
  اگر قرار باشد که قطعه قطعه از سخنان را برید و کنار هم گذاشت که از هر شخصی می شود نقاط ضعف برداشت کرد حتی رهبر و حتی امام خمینی ره کما اینکه این کار را هم دشمنان اسلام کرده و می کنند.
  آقای یعقوبی واقعا یک نابغه معارف اسلامی است .
  مطالعه کنید و تفقه کنید در کلام وی
  حتما متوجه این مطلب خواهید شد.
  سطح دانشگاه امام صادق باید قوی تر باشد.
  بازنگری کنید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. امید محبی
  ۱۶ بهمن ۱۳۹۳

  سلام علیکم
  دوستان عزیز به نظر شما این روش نقد با سیرۀ ائمه اطهار (ع) مخصوصاً امام صادق (ع) منطبق است. شما بزرگواران یک بار با ایشان دیدار کرده اید و از نزدیک و بدون تعصباتی که نتیجۀ شنیده هایتان هست مطالبتان را با ایشان در میان گذاشته اید؟ خدا را در نظر داشته باشیم و به صرف شنیده ها کسی را قلع و قمع نکنیم.
  مگر نبود در همین حوضه های علمیه که امام عزیزمان را تکفیر می کردند. بنده شرم دارم که بنویسم در مورد ظرف آب حاج آقا مصطفی آقایان چه می گفتند.امامی که الی الابد همگان مدیونشان هستیم.
  خدا شما را جزای خیر بدهد که برای اسلام تلاش می کنید. ولی همیشه حق را در نظر داشته باشید. هیچ کدام از این آقایانی که ایشان را تکفیر می کنند تا حالا دیدار مستقیمی با ایشان داشته اند؟ جزاک الله خیرا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. بی نام
  ۰۱ اسفند ۱۳۹۳

  سلام علیکم
  دوست عزیز که خود را آقای امام صادقی میخوانید آیا این صحبت اهل بیت نیست که میفرمایند اگر سخنی از مابه شما رسید و آن با قران منطبق نبود از آن استفاده نکنید .
  فقط در مورد یک کتامتان آنهم برداشت از قرآن که میفرمایید علوم حوزوی نیاز دارد شما را بخواندن آیات ابتدایی سوره بقره دعوت میکنم که احتمالا شاید تا حالا به این آیات توجه نکرده اید که در خود قرآن میفرماید که هدایت برای متقین هست نه علوم حوزوی و غیره که شما میفرمایید .
  البته این گوشزد مرا دلیلی بر مخالفت یا دشمن بودن با علما و روحانیون ندانید که البته شما به این گونه رشد کرده اید که هر کس حرف حقی زد ولباس روحانیت نداشت نباید توجه کرد فی الحال …..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. محبوب
  ۰۴ فروردین ۱۳۹۴

  سلام منم سخنرانی این آقا رو گوش دادم که هیچ جا نشنیدم… موضوع این که کسی درک این مطالب رو نداره

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. رضا
  ۱۷ فروردین ۱۳۹۴

  بهتری پاسخ برای مخالفان این است که آن ها را دعوت به خواندن کامل مطالب ایشان کنید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. ناشناس
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۴

  سخنگوی وزارت خارجه اسبق یا سخنگوی اسبق وزارت خارجه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. دل
  ۱۸ تیر ۱۳۹۴

  کسانی که دغدغه ی معارف محرک به سمت الله رو ندارن، حرف های اقای یعقوبی رو نمی فهمند چرا که با دنیا برستیشون منافات داره.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. حامد
  ۱۰ مرداد ۱۳۹۴

  من از پیگیر ترین افراد در مورد این عزیز هستم، و با تمام وجود مشایی و احمدی نژاد را به سبب حماقتشان لعن می کنم.
  شمایی که مدعی منطق و حرف حساب هستید بیش از نیمی از نیش دار ترین حرفهایتان ریشه ای در حقیقت نداشت و بقیه رو هم بدون تعمق شدیدا تحریف کرده بودید . . .
  یعنی زحمت امثال بی بی سی و . . .
  ولی عزیزان بنده نوعی که ابدا هم سرم در معارف انشاالله کلاه نمی رود نوری در کلام ایشان و شعوری در اطرافیانشان دیدم که نمی شود منکر شد.
  تمام مطالبشان برای بنده نه به صرف احساس ، بلکه با رجوع به کلام خدا که ایشان سلسله وار اشاره می کنند ، یقین گشته است.
  اگر به خبرگان حمله منطقی کردند برای حکایت بعد خدای نکرده بوده و اینکه غالبشان اعتراف کردند در زمان انتخاب رهبری “مشخص بود که آن جریان جریان عادی نیست” و قص علی هذا . . .
  برای بند بند حرفهای شما جواب ساده و محکمی موجود است که اگر صلاح دانستید به قدر دانش و بضاعت ناچیز خودم عرض خواهد گردید . . .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. محمد
  ۲۵ شهریور ۱۳۹۴

  همین کسانی که از ایشون دفاع کردند تو این سایت نگاه کنید چقدر مودبانه و منطقی صحبت کردند همین دلیل حقانیت ایشون هست
  اگه ایشون واقعا منحرف هست پس یک سال و خورده ایی کی داشت مریضا رو درمان میکرد اینک برای مخاطبان خود بگید که ایشون علاوه بر این صجبت ها یک و سال و اندی در یک مسجد بصورت علنی نه در خفا بسیاری از مریضانی که مریضیشان بسیار سخت بود رو درمان کردند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. ماجد
  ۱۸ آبان ۱۳۹۴

  دوستان طرفدار و منتقد همگی گوش کنید چشمان خود را باز کنید زود هر حرفی را قبول نکنید به کلام معصومین مراجعه نیاز است . این که شخصی می گوید علوم حوزوی دارد یا نه نیازی ندارد آیا باید علم کامل به ادبیات عرب داشت یا نه تا ادبیات معصومین و قران را کمی درک کرد چگونه می توان بدون اینکه فهم ظاهری از ادبیات عرب داشت فهمید که منظور از ان کلام نزدیک به کدام منظور است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. جواد
  ۲۷ آبان ۱۳۹۴

  سلام خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما. خامنه ای رهبر به لطف خود نگه دار دیدار روی مهدی زیارت کربلل نصیب ما بفرما رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما بصیرت ولایی هدیه به ما بفرما پروردگارا ما را به لطف و فضل و رحمت بی پایانت بنگر …………ثبت قلبی علی دینک……

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. بسم الله رحمن رحیم
  ۰۹ دی ۱۳۹۴

  بسم ا…
  خدا همگان را به راه راست هدایت کند
  عزیزان به حدیث و ایات در مورد اخرالزمان دقت کنید که دقیقا از وجود چنین افرادی صحبت میکند با قدرت جنیان و …. انواع معجزات را انجام میدهند که این آقا یکی از انان است و برای رفع چنین مشکلاتی ابتدا حق را بشناسید(مشکلتان نشناختن حق به صورت درست است)سپس به ابوالفضل های جامعه بنگرید که چه میکنند و سوم پیروان پشت افراد را نگاه کنید این چنین افراد دقیقا از نقطه ضعف وارد میشوتد و آرام عقاید را تغییر میدهند و همانطور که میبینید در کارشان موفقند (باز هم میگویم وعده وجود چنین افرادی بارها در آخرالزمان داده شده است)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. عباس پیرایش
  ۰۶ بهمن ۱۳۹۴

  اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم…
  واما بعد..
  حقیراخیرا با شخصیت اقای یعغوبی آشنا شده ام , وهیچ اطلاع دقیقی راجب عقاید ایشان ندارم, اما حقایقی زیادی راجب علم غیب , ایمان , درجات ایمان , ویقین و چگونگی دست یافتن به آنها که فقط و فقط,بوسیله شناخت و اطاعت محض از ولایت اهلبیت علیهم السلام است دارم ,از انواع دست یافته های نهفته در مسیر ایمان که نوازشاتی است به خواست خداوند و بدست حاکمان عالم ماورا الطبیعه یعنی اهلبیت علیهم السلام ,ودل آرامی است برای مومنین همچون خواب صادق که شهدا میدیدند و سکینه , چشم قلب , ارتباط با ملائک نیز اطلاعات موثق خوبی داشته که تمام این اطلاعات عملی , توسط خداوند علی العظیم ومهربان وحکیم , در قرآن کریم بیان شده وتوسط اهلبیت علیهم السلام بیانگردیده است….
  تقریبا با انواع عرفانهای نوظهور وچگونگی طی مسیر آنان و ادعاهای ایشان آشنایی داشته و واضح تشخیص داده ام که تمام افکارو عقاید ایشاان ,سیاستهای بروز شیطان رجیم است , برای مقابله با تبلیغ وگسترش آخرین و کاملترین دین الهی یعنی اسلام ناب محمدی و زمینه سازان ظهور که انقلاب اسلامی وعلما بزرگ و مخلص این دین هستند…
  جزو سیاستهای جدیدشیطان رجیم , ارتباط از طریق عالم ماورا و بوسیله شیاطین جنی است , با انسانها و مومنین ,تا با به نمایش گذاشتن اعمالی خارق العاده, راه ومسیر را برای ایشان گم نموده و تعغیر دهد….
  آنانی که راه صحیح الی الله ,یعنی ولایت را طی نموده باشند ,بی شک , اولین حقیقت کسب نموده را ولایت اهلبیت علیهم السلام دانسته و در ادامه ولایت فقیه را شناخته ,که سردمدار ایشان ,نایب برحق امام زمان(عج),حضرت امام راحل بودو بعدازایشان حضرت آقای سید علی خامنه ای است که توسط امام زمان واهلبیت انتخاب گردیده است….
  بنابر این حقیقت ,هر مدعی کشف حقایق ,اولین حقیقتی را که خواهد دید و فهمید ولایت اهلبیت (ع)است و مقام نیابت حضرت امام زمان (عج)…
  عالم غیب حقیقتی است که اصل دین ما است , و این دین برای آنانی که علم غیب را باور نموده اند نازل شده است, اما عالم غیب تعریف الهی دارد , وبزرگترین سر و اسرار ولایت اهلبیت (ع) است و خداوند حکیم در اول قرآن کریم فرموده… الم*این کتابی است که در آن شکی نیست*هدایتی است برای متقین *آنانی که به عالم غیب یقین دارند*…. خداوند و بهشت و جهنم وحساب کتاب وملائک وائمه (ع) همان عالم غیب میباشند، اما هیچ کدامشام قابل دسترسی و باور نیستند ،بجز ولایت، که واضح ونزدیک وعقلی منطقی وقابل دسترسی است،هرکه ایشان را شناخت ، با دیدن این همه اعجاز و عظمت،به خداوند و عالم غیب ایمان خواهد اورد .. ولایت تنها باب عالم غیب،وعالم غیب تنها وسیله کسب باور یا ایمان کامل یا یقین است ، زیرا برای باور یایقین ،شنیدن کافی نیست و دیدن لازم است و دیدن سکینه، چشم قلب ،ارتباط با ملائک ودیگر انواع مشاهدات ، در رسیدن به عالم غیب توسط ولایت مقدور است…
  ومدتی است که شیطان رجیم نیز در سدد است تا با تهاجم از این مرز , افکار تحقیق نموده و رشد یافته که با عالم غیب یا ماوراء الطبیعه آشنا شده اند را با سیاستهای جدیدش که ارتباط با اجنه است گمراه نماید….
  جالب است بدانیم اگر مومنی به مقام ایمان دست یافت وظیفه اش نشان دادن مسیر به دیگر مسلمانان و تشویق ایشن به ادامه راه می باشد,نه جبهه گیری بر علیه دیگر مردان خدا….
  باید مومنین , خداوند واهلبیت رابه مسلمین بهتر نشان دهند , نه خود را به نمایش بگذرانند….
  لذا حقیر برای مباحثه با جناب یعقوبی عزیز ا آمادگی خود را اعلام مینمایم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. رضا
  ۰۸ مهر ۱۳۹۵

  شما الان همه اندیشه‌های آقای یعقوبی را نقد کردید یا تاریخ زندگی او را به نقد کشیدید؟! یکی از ادعاهای به قول خودتان واهی ایشان را اگر می‌توانید به صورت علمی، روایی و قرآنی نقد کنید. ایشان برای هر ادعای خویش حداقل ده آیه و بیست روایت نقل کردند. شما هم یک یه یا دو روایت در نقد مبانی فکری ایشان و ادعاهایی که کردند ارایه کنید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. رضا
  ۰۸ مهر ۱۳۹۵

  شما الان همه اندیشه‌های آقای یعقوبی را نقد کردید یا تاریخ زندگی او را به نقد کشیدید؟! یکی از ادعاهای به قول خودتان واهی ایشان را اگر می‌توانید به صورت علمی و قرآنی نقد کنید. ایشان برای هر ادعای خویش حداقل ده آیه و بیست روایت نقل کردند. شما هم یک یه یا دو روایت در نقد مبانی فکری ایشان و ادعاهایی که کردند ارایه کنید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. نام
  ۰۷ اسفند ۱۳۹۵

  در جلسات مختلفی از این یارو علی یعقوبی شرکت کردم. به دلیل انحرافات فکریی که در دوستان دانشجو ایجاد کرده بود.مشکل از تربیت دینی ماست . اینقدر افراد را با خواب و کرامات به دین دعوت می کنیم که به بعد عقلانیت آنها کم توجهی میشود.
  ادعای ششفا دادن داشت و البته شفاهایش فقط در جمع های خاصییی که همباندی ها بودند اتفاق می افتاد!!!
  یاد می آید مرحوم ابوترابی و پدرشان که به لقاءالله پیوسته بودند او گفته بود سزای مخالفت با من را دیدند!
  در سالگرد ۱۸ تیر معروف، پیش بینی شهادت حضرت آقا داشت و بعد که نشد گفته بود با عنایت ما صحنه عوض شد!
  در اواخر دور اول ریاست جمهوری خاتمی، یعقوبی می گفت : قرار است اتفاقات دیگری بیفتد به جای انتخابات ریاست جمهوری!!!
  بعد که دیدند انتخابات در سلامتی کامل داره برگزار میشه به آقایون مریدها خندیدیم که چی شد؟ میگفتن منظور این بوده که یک غیر روحانی رییس جمهور میشه؟!
  بعد که خاتمی رای آورد گفتیم : خیط شدید!!
  گفتند: با عنایت ایشون صحنه عوض شد!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. ستوده فرکوشی
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

  قدرت های معنوی فی نفسه دلیل حقانیت نیست
  مکاشفات هیچ کس جر امام معصوم ع هم حجت نیست
  پییش گویی غیر معصوم هم یقین آور نیست مراجعه به پیشگویان مکروه و حتی حرام می باشد مخصوصا دسته ای که بر اساس اخبارا جنه خبر نقل می کنند

  Thumb up 0 Thumb down 0