شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۹:۱۸
سایت جدید مازیار بیژنی با موضوع صهیونیزم در راه است

مازیار بیژنی مدیر سایت روزکارتون از راه اندازی یک سایت بین المللی کارتون با موضوع صهیونیسم خبر داد.

به گزارش خبرنامه صادق، مازیار بیژنی مدیر سایت روزکارتون در گفت وگو با خبرنگار فارس درباره این سایت توضیح داد: راه اندازی این سایت در مراحل مقدماتی قرار دارد و اخبار کامل تر آن را در آینده اعلام خواهیم کرد اما در یک بیان کلی این سایت به صورت بین المللی با دو زبان عربی و انگلیسی طراحی خواهد شد که به موضوع صهیونیسم می پردازد.

 

او درباره سایت روزکارتون هم توضیح داد: هدف از راه اندازی سایت روزکارتون این بود که جای خالی کاریکاتورهای مطبوعاتی به شدت احساس می شد و به همین دلیل در قالب یک سایت اینترنتی سعی کردیم به موضوعات کارتون مطبوعاتی بپردازیم.

او درباره امکان انتشار این آثار به صورت نشریه هم گفت: خیلی تلاش کردیم که حمایت و بودجه ای را برای داشتن نشریه ای بر اساس آثار سایت روزکارتون داشته باشیم اما تاکنون به دلیل هزینه های انتشار یک نشریه اعم از اجاره یک مکان و پرداخت دستمزد کاریکاتوریست ها و هزینه های کاغذ موفق نشده ایم.

وی افزود: بیش از یک سال است که مجوز هفته نامه طنز را دریافت کرده ایم اما به دلیل عدم حمایت لازم تاکنون موفق به انتشار آن نشده ایم چرا که یک نشریه علاوه بر این که درآمدزا نیست و نمی توان از آگهی استفاده کرد، هزینه های اولیه ای نیز دارد که ما این امکان را تاکنون نداشتیم.

مازیار بیژنی متولد بابل و فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق(ع) است و سال ها  با آثار انتقادی اش در روزنامه کیهان و در بخش مقاله های بی متن فعالیت داشت.

وی تاکنون چندین نمایشگاه جمعی و انفرادی برگزار کرده است و برنده چندین جایزه از جشنواره های مختلف شده است که از آن جمله می توان به رتبه اول مسابقه قلم در ستیز با تهاجم فرهنگی ، نمایشگاه بین المللی کتاب سال ۷۴؛ رتبه اول مسابقه کاریکاتور با موضوع فیلم؛ جشنواره مطبوعات سال ۷۵؛ جایزه ویژه از مسابقه کاریکاتور، جشنواره مطبوعات سال ۷۶؛ رتبه سوم و لوح تقدیر از مسابقه کاریکاتور همایش آسیب شناسی انقلاب؛ لوح تقدیر از دومین همایش نویسندگان و هنرمندان انقلاب و دفاع مقدس سال ۷۸ و لوح تقدیر از مسابقه کاریکاتور انتفاضه ، همایش همبستگی تهران و فلسطین سال ۷۹ اشاره کرد.