شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰
گزارش ویژه خبرنامه صادق از یک امام صادقی خارج نشین؛
نامه کیانوش رزاقی از واشنگتن به امام صادقی ها + عکس

حتما برای شما هم عجیب خواهد بود که بدانید در ماه‌های اخیر یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) در رسانه‌های بیگانه در حال فعالیت است و بر سابقه‌ی خود در دانشگاه امام صادق هم تاکید می‌کند. کیانوش رزاقی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق است که در آمریکا به سر می‌برد.

خبرنامه صادق: حتما برای شما هم عجیب خواهد بود که بدانید در ماه‌های اخیر یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) در رسانه‌های بیگانه در حال فعالیت است و بر سابقه‌ی خود در دانشگاه امام صادق هم تاکید می‌کند. کیانوش رزاقی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق است که در آمریکا به سر می‌برد. او مطالب متعددی را درباره حقوق زنان و علیه احکام اسلامی هم‌چون قصاص نوشته است که در رسانه‌هایی همچون روزآنلاین، جرس، من و تو، خودنویس، سحام‌نیوز و … منتشر شده است. او این بار در سایت ضد انقلابی خودنویس مطلبی را خطاب به امام صادق‌ها نوشته است که خواندنش خالی از لطف نیست!

کیانوش رزاقی

به گزارش خبرنامه صادق کیانوش رزاقی در این یادداشت از دردسرهای همکاری یک امام صادقی با رسانه هایی که در خارج ایران فعالیت می کنند گفته و آورده است: « کیانوش رزاقینوشتن یک امام صادقی در رسانه‌هایی که خارج از ایران فعالیت می‌کنند، دردسرهای خودش را دارد. طرفداران جمهوری اسلامی می‌تازند که چرا با ضدانقلاب همکاری می‌کنی و علیه نظام خوراک تبلیغاتی فراهم می‌کنی. مخالفان جمهوری اسلامی فحاشی می‌کنند که چرا به نفوذی رژیم تریبون می‌دهید

وی در ادامه هدف از انتشار این مطلب را «بیان تجربیات خویش در فضای رسانه‌های فارسی زبان» عنوان کرده تا شاید «به کار دیگران هم بیاد»!

او اولین تجربه خویش را در این عرصه نوشتن از جهت وجوب کفایی آن! عنوان کرده و افزوده است: «تجربه من شاید از این لحاظ ویژه باشد که من نوشتن در رسانه‌های فارسی زبان را واجب کفایی می‌دانم. هنگامی که من به الکفایه نباشد، چند سطری را برای جلب توجه مردم به زوایای تاریک می‌نویسم. حتی از امروز به بعد هم اگر چنین تکلیفی احساس کنم باز هم خواهم نوشت اما به اسم مستعار تا قبیله‌ای برایم مشخّص نشود.»

او در ادامه با بیان اینکه برای هیچ یادداشتی که از وی در رسانه های فارسی زبان خارج کشور منتشر شده، دیناری نگرفته است، اضافه کرده که حتی برای انتشار یادداشت‌ها به اسم خودش هم اصراری نداشته است و شاید بعدها معلوم شود که اصلی ترین و موثرترین یادداشت‌هاش هم آن‌هایی بوده که به اسم مستعار منتشر شده است.

این دانش آموخته دانشگاه در ادامه نکاتی را با «دوستان امام صادقی» خود و «طرفداران جمهوری اسلامی» مطرح کرده است که بسیار قابل توجه است.

وی با صراحت بر وابستگی مالی مخالفان جمهوری اسلامی به دشمنان نظام تأکید کرده است و افزوده:« بله من هم مثل بسیاری از شما بسیاری از مخالفان جمهوری اسلامی را به لحاظ اخلاقی فاسد، به لحاظ سیاسی کم توان، به لحاظ علمی ضعیف و از نظر مالی به شدّت وابسته به دشمنان ایران می‌دانم

کیانوش رزاقی

وی در ادامه اضافه می کند که «هیچ کدام از این رسانه‌هایی که در آن می‌نویسم، برای رضای خدا کار نمی‌کنند. اوّل و آخر باید برای جلب نظر دولت‌هایی که به آن‌ها بودجه می‌دهند، دست پری در خدمت به منویات آن‌ها داشته باشند.»

کیانوش رزاقی در بخش دیگری از یادداشت خود با اعلام نارضایتی از انتشار یاددشت هایش در سایت های ضد انقلابی همچون جرس، خودنویس، سحام نیوز و … دلیل این کار را عدم انتشار یادداشت های انتقادی خود در رسانه های داخلی اعلام می کند.

این دانش آموخته دانشگاه در بخش دیگری ضمن طرح مجدد دیدگاه های انتقادی خود در خصوص مسئله اعدام، فیلترینگ فیس بوک و برخی مجازات های اسلامی، در خصوص مسئله مبارزه با مفاسد اقتصادی و دستگیری بابک زنجانی مدعی می شود: «جنجال به راه انداخته بودند که چشم فساد را با دستگیری بابک زنجانی کور کرده اند. من نوشتم که تا ۵ کار اساسی در آن کشور به موجب قانون انجام نشود، این دستگیری‌ها فایده‌ای ندارد. یک نفر از داخل ایران از من بپرسد که حرف حسابت چیست یا نظرت را برای مبارزه با فساد به خود ما بگو تا من دیگر برای دشمنان نظام خوراک تبلیغاتی فراهم نکنم.»

این ادعا در حالی مطرح می شود که در طول چند ماه اخیر رسانه های مجازی و روزنامه های داخلی بطور مستمر و مداوم نقدها و دیدگاه های خود را در خصوص مسئله مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح کرده اند و راهکارهای مختلفی را در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی و رانت خواری اعلام کرده اند و البته هیچ کس هم مانع طرح دیدگاه های آنان نشده است.

کیانوش رزاقی در بخش انتهای یادداشت خود با اشاره به انتقادهایی که از سوی دوستانش نسبت به انحراف و اشتباه وی در این راه شده، خطاب به «دوستان عزیز امام صادقی و هم میهنان طرفدار جمهوری اسلامی» می نویسد که وی از سال دوم دانشگاه مسیر خود را از دیگران جدا کرده است و اکنون سال هاست که دیگر در جمع طرفداران نظام نیست.

وی در پایان این یادداشت که حاوی توهین هایی خطاب به برخی مقامات و مسئولین نظام است، می نویسد که دیگر از وی یاددشتی منتشر نخواهد شد.

کیانوش رزاقی کیست؟

به گزارش خبرنامه صادق؛ کیانوش رزاقی کیانوش رزاقی در فروردین ماه ۱۳۶۳ در کرج به دنیا آمد و پس از اخذ دیپلم در رشته علوم ریاضی و فیزیک – آنگونه که خود گفته است – به دلیل علاقه وافر به رشته حقوق و همچنین علوم دینی، در دانشگاه امام صادق(ع) به فراگیری معارف اسلامی و حقوق پرداخت و در ۱۳۸۹ پایان نامه کارشناسی ارشد خود را با عنوان «ماهیت حقوقی شرکتهای چندملیتی و آثار حقوقی آن با مطالعه موردی در حوزه نفت» به راهنمایی آقای دکتر مهدوی ثابت و مشاوره آقای دکتر الماسی دفاع کرد.

وی کمی بعد در مقطع دکتری حقوق خصوصی در دانشگاه تهران پذیرفته شد و تا کنون چند مقاله پژوهشی از وی منتشر شده است. کیانوش رزاقی اینک همراه خانواده خود در ایالت واشنگتن آمریکا به سر می برد.

کیانوش رزاقی در دانشگاه امام صادق(ع)

کیانوش رزاقی

کیانوش رزاقی همراه پدر و دوستان خود در ارتفاعات الوند

کیانوش رزاقی

وبسایت کیانوش رزاقی قبل از عزیمت به آمریکا

کیانوش رزاقی

کیانوش رزاقی در جمع اساتید دانشگاه آمریکایی

کیانوش رزاقی

کیانوش رزاقی

کیانوش رزاقی در جمع دوستان دانشگاهی در آمریکا

کیانوش رزاقی

کیانوش رزاقی در آمریکا

کیانوش رزاقی

کیانوش رزاقی در فرانسه

  کیانوش رزاقی

نظرات
 1. یاسین
  ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

  یادش به خیر
  یک سال تمام با کیانوش هم‌اطاق بودم
  به جرأت می‌تونم ادعا کنم که ازدواج نقشی سنگین در تغییر تفکرات و جهت‌گیری‌های کیانوش داشته
  و صد البته بی‌مهری‌های دانشگاه و …
  کیانوش ادم زحمت‌کش و خوش‌قلبی بود. یادم هست برای امرار معاشش مجبور بود پایان نامه‌ی دیگران رو از سایر دانشگاه‌ها بگیره و انجام بده که دو زار ده شاهی بهش پول بدن…
  همسرش هم تا جایی که یادمه پزشکی می‌خوند. من توی مدتی که با کیانوش هم ‌اطاق بودم اگرچه التزام آنچنانی به مبانی و ارزش‌ها ندیدم ازش، اما ازش بدی هم ندیدم. خدا عاقبتش رو به خیر کنه و به راه درست برش گردونه

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محسن فرشی
   ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

   آقا یاسین عزیز
   من هم مثل شما نزدیک به یک سال با آقای رزاقی معاشر بوده ام اما نه در اتاق دانشگاه بلکه در مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن در قلب آمریکا. در رابطه با زحمت کش و خوش قلب بودن ایشان با شما کاملاً هم نظر هستم اما نمی دانم منظورتان از عدم التزام آنچنانی ایشان به مبانی و ارزش ها چیست؟ اگر منظورتان مبانی و ارزش های سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران است بله با شما موافقم اما اگر منظورتان مبانی و ارزش های اسلامی است باید به محضرتان عرض کنم که آنچه من از پایبندی به ارزش ها می دانم همان است که در تعالیم اسلامی آمده یعنی مداومت بر واجبات و عدم ارتکاب گناهان کبیره و عدم اصرار بر گناهان صغیره. من و ده ها نفر از مومنین دیگر در این مرکز شهادت می دهیم که در این مدت نه تنها ایشان را فردی مصر بر واجبات دیدیم بلکه پایبندی ایشان به حضور در مستحباتی مانند دعای کمیل و ندبه هم برای ما محرز است. اگر مایلید سری به صفحه مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن بزنید و در گالری عکس ها حضور ایشان در مراسم مختلف از ماه رمضان گرفته تا عزاداری محرم و صفر را ملاحظه نماییدhttp://iec-md.org/. ما جامعه کوچکی در اینجا داریم و خیلی زود خبرهای مربوط به ایرانی ها را می شنویم اما در تمام این مدت نه دیده ایم و نه شنیده ایم که ایشان کبیره یا صغیره ای مرتکب شده باشد با اینکه اینجا آمریکا است و بساط ارتکاب هر گناهی از هر نوعش برای همه فراهم است. من مطلب شما را در صفحه فیس بوک ایشان دیدم و متاسف شدم. اختلاف نظر ایشان از نظر سیاسی با شما دوستان نباید باعث شود که خدای نکرده نسبت به پایبندی به مبانی و ارزش ها در رابطه با یکدیگر تعرضی کنید. امیدوارم همه برادران و خواهران ایمانی کوتاه نظری ها را کنار بگذارند و همان طور که قرآن می فرماید مانند برادر با هم رفتار کنند.
   ارادتمند همه دوستان- محسن فرشی

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • یاسین
    ۱۳ اسفند ۱۳۹۲

    سلام آقای فرشی
    بنده هم از ایشان تعریف کردم
    منظور بنده عدم التزام دینی نبود. به همین دلیل گفتم ارزش‌ها! مبانی و ارزش‌ها منظورم همون مبانی نظام و ارزش‌های اونه. نه صرفاً پایبندی به دین!
    اتفاقا توی انجام مناسک دینیش مقید هم بود!
    یادش به خیر یه بارم منو برد بلوبرگر سعادت آباد یه ناهار مهمونمون کرد 🙂 دمش گرم

    راستی به اون آقایی که گفته من خالی بندی کردم و گفته تمام طول دوران تحصیل هم اطاق کیانوش بوده… فقط می‌تونم بگم ……! نمی‌تونستی تموم مدت تحصیل ام اطاقیش باشی. چون اگر بودی منو به همین اسم مستعار یاسین می‌شناختی
    مرتضی رفیع بصیری و سید رضا اشرف زادگان هم اون سال توی اطاق ما بودن. اینم شاهدی بر ادعای من!

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • 84 ای
   ۲۲ تیر ۱۳۹۳

   سلام دوستان
   غصه نخورید همین روزها ماموریتش تموم میشه برمیگرده
   بگذارید کارش رو انجام بده

   Thumb up 0 Thumb down 0

 2. یک امام صادقی کوچک
  ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

  خوب که چی؟
  الان انتشار یه همچین مطلبی چه فایده ای داره؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. هم اتاقی کیانوش
  ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

  سلام
  من در تمام دوران تحصیل با کیانوش هم اتاقی بودم ولی هیچ وقت کسی به اسم یاسین یادم نمیاد
  خواهشا مطالب الکی ننویسین
  احتمالا این آقا یاسین ف…. باشن که اون زمان برای اداره دانشجویی جاسوسی می کرد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. یه نفر
  ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

  بنابر اخبار موثق فرد مذکور از نیروهای نفوذی وزارت بودند که پس از لو رفتن عملیات اقدام به این کار کرده اند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. کیوون
  ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

  با سلام
  من رفیق کیانوش هستم. ما با هم رفیق افراطی بودیم. چندین بار هم به کمیته انضباطی رفتیم. یادش بخیر اون موقع آقای زارع شاهی مسئول کمیته انضباطی بود. من کیانوش رو مثل داداش خودم دوست داشتم. ما همیشه با هم بودیم. نماز های صبح با هم می رفتیم مسجد. ما همیشه یه غذا رزرو می کردیم و توی یه ظرف غذا می خوردیم. یادش بخیر

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یه هم اتقی دیگه
   ۱۳ اسفند ۱۳۹۲

   من هم کدی و هم اتاقی کیانوش بودم
   توی کل زمانی که من کیانوش رو می‌شناختم اون غذای دانشگاه رو نمی‌خورد و از خونه غذا می‌آورد. لطفا کمتر خالی بببندید!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. فرهادیان 91
  ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

  سلام
  واقعا؟
  آیا در دانشگاه از این خبراست؟
  من دیگه از این دانشگاه میرم

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • احمد
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۲

   کد پایینی فکر نکن که امام صادقی بودن برات عصمت میاره!
   اگر میخواهی بری سریعتر اقدام کن…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. هم بلوکی کیانوش
  ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

  یادش بخیر اتاقشون ۱۱۴ بود.
  ما هم ۱۱۳ بودیم.
  اون موقع کیانوش خیلی به انقلاب وفادار بود. یادمه روی در اتاقشون عکس های علما و شعر های انقلابی می چسبوند و همه جذب این عکس ها می شدن. نصف شب ها هم برای کد پایینی ها توی راه رو صحبت می کرد.
  خلاصه اصلا فکر نمی کردم کیانوش عوض شده باشه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. ناصري
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۲

  عزیز من چرا حرف بیخود می زنی؟ من از سال ٨۴ کیانوش رو می شناختم و همیشه این آدم چه سر کلاس ها و چه در جمع دوستان به نظام و همه مسئولین انتقاد و حتی توهین می کرد. البته انتقاداتش و حتی توهین هاش از سر دلسوزی بود و اینکه می دید و می فهمید که راهی که آقایون دارن می رن به ترکستانه. این آقا تنها کسی بود که یادم میاد در سال ٨٨ صراحتاً از احمدی نژاد انتقاد می کرد و یک تنه در مقابل تمام بچه هایی که طرفدار احمدی نژاد بودن می ایستاد و می گفت که این آدم کشور رو نابود می کنه. من مقالاتش رو خوندم. این کیانوش همون کیانوشی است که ما می شناختیم. باهوش، دلسوز و شجاع. من نمی گم اشتباهی در کارهاش نبوده و نیست ولی کیانوش از نظر من از خیلی های دیگه که الان مثلاً در خط نظام هستند محترم تره چون با شجاعت به حرف دل و عقلش گوش می کرد و به خاطر پست و مقام وجدانش رو نمی فروخت. البته خیلی وقت ها هم لج بازی می کرد و از لج پاچه خوارها حرف هایی می زد که ته دلش خیلی قبول نداشت. خدا هم به خاطر همین صدق نیتش خیلی کمکش کرده. همین که یه تنه و بدون هیچ حمایتی رفته در مراکز دانشگاهی سطح اول آمریکا خودش خیلیه. دمت گرم کیانوش جان. هر جا هستی موفق باشی.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • احمد
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

   آقای ناصری چرا دمش گرم؟! اینکه با پول امام زمان سه تا زبان یاد گرفت و در محیط علمی و آروم دانشگاه از بهترین استادها استفاده کرد و حالا رفته خوش خدمتیش رو به دشمن می کنه هنره؟؟!!! من نمی شناسمش اما به نظرم کسی که با ولایت زاویه داشته باشه جاش توی دانشگاه امام صادق نیست. حالا مسئولین دانشگاه چطور ۷ سال تحملّش کردن خدا می دونه. ضمناً مقام علمی یا هوش یا شجاعت هم بدون پایبندی به ولایت هیچ ارزشی نداره. امیدوارم خدا هدایتش کنه و به راه راست که همون راه ولایت است برگرده.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • محسن
    ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

    برادر یه جور می گی رفته به دشمن خوش خدمتی می کنه که آدم فکر می کنه رفته شده فرمانده ارتش آمریکا!!! چهارتا مقاله و یادداشت نوشته و همین حرفایی رو زده که هر روز داریم می شنویم. حالا جایی که چاپش کرده رسانه هایی بودن که ضدانقلاب بودن که به نظرم کار درستی نبوده اما مساله اینقدر هم که بزرگش کردید مهم نیست. فکر می کنید همین الان توی دانشگاه امثال رزاقی نیستن؟ همیشه بودن اما کیانوش صریح عقایدش رو می گه ولی بقیه پنهان می کنن. من از بچه های ندای صادق می پرسم که چه اهمیتی داره واقعاً این موضوع که براش گزارش ویژه نوشتید؟ اونایی که کیانوش رو نمی شناسن با این کار شما می رن دنبالش که بشناسن و این آدم مشهور می شه و می شه نماد دگراندیشان امام صادقی! اونایی هم که می شناسن با مطلب شما نظرشون عوض نمی شه! بازی دو سر باخت کردید.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • یک مغضوب دانشگاه
    ۱۵ اسفند ۱۳۹۲

    جناب آقای احمد،
    کاری کلا به بحث این آقا ندارم، اما میشه بگید منظور از اینکه گفتید ۸ سال از بهترین اساتید استفاده کرده، منظور از بهترین اساتید در رشته حقوق کیا هستند؟؟؟؟
    توجه داشته باشید که ایشون رشته حقوق و ورودی ۸۱ دانشگاه هستند، حالا با توجه به سال ورود و رشته ایشون، میشه بهترین اساتید رو معرفی کنید که بقیه هم بدونند؟؟؟

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناصری
   ۲۲ اسفند ۱۳۹۲

   معلوم نبست کی از قول من اینجا مطلب نوشته

   Thumb up 0 Thumb down 0

 9. مصطفی
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

  حاچ کیانوش رو عشق است. ماشالا. هنوزهمونی هستی که بودی. یادم میاد که می گفتی با تمام حکومت ها و دولت ها به جز حکومت امام زمان در اپوزیسیون هستی. خوشم میاد که یه ذره هم تغییر نکردی. مغرور، خوش قلب، با هوش و البته بی ترمز. دلم برات تنگ شده رفیق. نشون به اون نشون که تیمور(گربه سیاهه) رو دنبال کردی انداختی تو اتاق بچه ها تو بلوک ۹! خیلی مخلصیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • مرتضي
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

   از اینش خیلی حال کردم که می گفته با همه حکومت ها به جز حکومت امام زمان(عج) در اپوزیسیونه.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • سلام
   ۱۳ اسفند ۱۳۹۲

   آقا چرا اطلاعات غلط میدی!؟ تیمور که سیاه نبود!! زرد بود!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. محمدرضا
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

  حاج کیانوش راه باز کن، راه واشنگتن رو باز کن!
  یادش بخیر. یه شب چهارشنبه سوری با همین کیانوش در حالیکه دانشگاه در کنترل کامل تیم حفاظت آقای هاشمی رفسنجانی بود ۸۰-۹۰ تا ترقه ترکوندیم. یاد ال غربی طبقه دوم بلوک ۹ به خیر. من اصلاً به این چیزایی که واسه کیانوش نوشتید کاری ندارم اما واقعاً خیلی خوشحال شدم که یادی ازش شد. ما خیلی خاطره باهاش داریم و من یکی هیچ خاطره بدی از کیانوش ندارم. شیطون بود و مغرور و کمی هم عجول اما خیلی خوش قلب و مهربون. خیرش به همه می رسید. کمتر حقوقی ۸۲ هست که سر سفره کیانوش نشسته باشه. هرجا هم میرفت دست بچه ها رو می گرفت. چه در صدا و سیما و چه در دانشگاه خیلی ها رو معرفی کرد برای کار. یاد پیکان قدیمی کیانوش هم به خیر. یه شب جون یکی از بچه ها رو نجات داد. بعدش پرشیا خرید که باهاش می رفتیم قم حاج آقا زنجانی رو می رسوندیم. بعدش هم مگان و روزی که از ایران می رفت ماکسیما داشت اما اخلاقش با اون روزی که پیکان داشت فرقی نکرده بود. یاد اون شیرخرمایی هم که به مناسبت به دنیا اومدن پسرش به حاج آقا مصطفوی داد به خیر. هیچ وقت یادم نمی ره که حاج آقا وقتی شنید اسم پسرش رو گذاشته رادین چه واکنشی نشون داد. واقعاً می گم این رو که باید با کیانوش زندگی کرده باشی تا بهفمی چه جور آدمیه. با چهارتا عکس و نوشته نمی شه راجع به همچین آدمی قضاوت کرد. کیانوش از اول هم در خط نظام و رهبری نبود اما ما ازش بدی ندیدیم که هیچی خوبی هم زیاد دیدیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. حاجی
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

  خوب که چی الان! تازه فهمیدید این آفا مخالف نظام و ضد ولایت فقیه تشریف دارند؟! ما از همون سال سوم- چهارم برامون محرز بود. اصلاً نیاز به دقّت نداشت. علناً فحش می داد. سال ۸۸ هم که تمام شیشه های ماشینش عکش سران فتنه رو زده بود. این آقا از سعه صدر دانشگاه و نظام سوءاستفاده کرد. هم از دانشگاه مدرک گرفت و وکیل شد و حسابی پولدار شد و هم با اعتبار امام صادقی بودنش در دانشگاه ها درس می داد و در عین حال همیشه هم فحش می داد و انتقاد می کرد. من منکر قابلیت هاش نیستم و قبول دارم که بچه باهوشی بود و حتی به نظرم در مسائل حقوقی و زبان خارچی نابغه بود و نبوغ خاصی در حقوق و یادگیری زبان های خارجی داشت اما این آدم امام صادقی نبود. جاش توی دانشگاه تهران بود نه دانشگاه امام صادق که بیاد از این همه امکانات استفاده کنه و بار خودش رو ببنده و آخرش هم بره در قلب نظام سلطه و به ریش ما بخنده. کاش دانشگاه درس عبرت بگیره و در برخورد با امثال این آقا تعارف و مسامحه رو بذاره کنار. به خدا دلمون خونه. کیانوش بعضی شب ها بچه ها رو جمع می کرد تو اتاقش و بلند بلند حلیه المتقین رو می خوند و مسخره می کرد. حتی مسئولین رده یک کشور رو مسخره می کرد و براشون جوک می گفت. سر کلاس های فقه همیشه آراء فقهاء رو مسخره می کرد و علناً می گفت که این حرف ها تاریخش گذشته. این ها چیزای پنهانی نبود. همه می دونستن. هیچ کس یک مورد دفاع این آقا از نظام رو به یاد نداره. یادمون نرفته که به بچه بسیجی های دانشگاه در اوج فتنه می گفت محارب. جلوی چشم مسئول بسیجی دانشجویی به همه گفت که شماها به قصد ترسوندن مردم سلاح به دست گرفتید پس محارب هستید! من خودم چند بار علیه این آدم تومار جمع کردم و به مسئولین دانشگاه دادم اما هیچ اقدامی علیهش نکردند. حالا بیان جواب بدن. پول امام زمان رو خرچ اعتبار دادن به این آقا کردن و ایشون شد دکتر و مسلّط به حقوق و فقه و چند تا زبان خارجی و حالا رفته آمریکا. کی جوابگوی این پول هاست؟!؟!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یه دانشگاه تهرانی
   ۳۱ خرداد ۱۳۹۳

   برادر امام صادقی!مگه دانشگاه تهرانی بودن جرمه که میگی این اقا باید تو دانشگاه تهران بود در ثانی شما که تو محیط دانشگاه امام صادق پایه کار نظامید خیلی هنر نکردیدبچه های ارزشی دانشگاه تهران که برای دفاع از نظام فحش و تهمت و تحقیر میشن از امثال شما که تو یه محیط ولایی از نظام دم میزنیدخیلی جلوترن!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 12. مسیح
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

  چی کارش دارید بیچاره رو!!!!!!! حالا که خودش گفته چیزی دیگه نمی نویسه له یا علیه نظام شما دست از سرش برنمی دارید؟ همین کارو می کنید که امثال این می برن و لج می کنن. من مقالش رو خوندم. دوستان شما هم برید بخونید. به نظرم خبرنامه صادق کم لطفی کرده در انتقال مظالب ایشون در اون مقاله.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • بی طرف
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

   سلام. آقای مسیح. متنی که توی سایت های فیلترشده هست رو انتظار داشتی خبرنامه بذاره تا خودش هم فیلتر بشه. در ضمن اگه شما یکم دقت کنی همین که خبرنامه لینک متن کامل نامش رو گذاشته خیلیه. اگرچه همین هم فیلتره. این دیگه مشکل خبرنامه نیست بلکه مشکل نامه خود آقای رزاقیه یا شایدم مشکل فیلترینگه! نمیدونم خود شما قضاوت کنید.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 13. مهدي
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

  این حرفا همش از حسادته. چرا حسودیتون می شه؟ کیانوش یه آدم زحمتکش و باهوش بود و البته هیچ دلیلی نمی دید که در مقابل ظلم سکوت کنه. خیلی وقت ها در تشخیص مصادیق دچار اشتباه می شد اما هیچ وقت موضع گیری هاش برای خوش آمد کسی نبود. از هیچ مقام و مسئولی نمی ترسید شاهدش هم جر و بحث هاش با دکتر اسماعیلی و دکتر الهام سر کلاس ها. استادها هم به خاطر همین هوش و تلاش و شجاعتش خیلی دوستش داشتن. از خود هیمن دکتر اسماعیلی بگیر تا آیت الله مصطفوی. همین هم یکی از دلایل حسادت به کیانوشه. کیانوش با تکیه بر توانایی های خودش پولدار شد و همین هم باز یکی از عوامل حسادت بعضی هاست. حالا که رفته جایی که خیلی ها رو راه نمی دن باز هم همون ها حسادت می کنن. نوشته های کیانوش رو هم من می خونم. بسیار علمی و منطقی و مستدله هرچند من با خیلی از نتیجه گیری هاش مخالفم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. محسن
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

  حالا که چی مثلاً؟!!!!!!
  عکس ها قیس بوک طرف رو برداشتید گذاشتید که مردم ببینن این آقا کجا رو سیر کرده؟ به من و شما چه مربوطه که کجا رفته و چی کار می کنه؟
  حالا خوبه عکسی ازش ندارید که در حال خلاف یا گناهی باشه. همه جا ظاهر و سر و وضع متعارف داره و هیچ کار غیرمتعارفی هم نکرده! نکنه با باباش رفته ارتفاعات الوند جرمه؟ یا اینکه با استادا و دانشجوهای دانشگاه در آمریکا عکس گرفته خلاف شرع کرده؟ ول کنید این خاله زنک بازی ها رو.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. كميل شعيبي
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

  از دوستمون تعجب میکنم که مسائل سیاست و نظرات سیاسی رو جوری از اسلام خارج میدونن که انگار نه انگار سیاست ما عین دیانت ماست!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. یکی
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

  سلام
  ما که از ایشون چندین مقاله علمی- پژوهشی ندیدیم
  لطفا انقدر غلو نکنید!
  یکی دو تا مقاله داشتن کجاش به معنای علمی- پژوهشی بودنه؟

  علاوه بر این؛ که چی حالا؟
  مگه قراره همه عاقبت بخیر بشن؟ اون هم توی آخرالزمانی که قراره همه غربال بشن و قراره قلیلی از آدمها باقی بمونن.
  بجای داد و هوار کردن از این جور موارد درس بگیرید!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محسن
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

   حسود هرگز نیاسود!
   این رو دیگه همه می دونن که کیانوش از نظر حقوقی یه نابغه بود. فقط اسمش رو گوگل سرچ کن تا ببینی چند تا مقاله داره! اگر هیچ چیزی جز زندگیش ننوشته باشه به غیر از پایان نامه فوق لیسانسش بازم بسه که هیچ تردیدی در سواد و دانشش نباشه. همین امثال تو هستن که کرسی های نخبگان را در این کشور اشغال می کنن و باعث فرار نخبگان از ایران می شن. همین کیانوش چقدر اعتراض کرد که بدون کنکور شماها رو نفرستن دکتری بخونید!؟ اون هرچی بود و هر کی بود این قدر مرد بود به رانت امام صادقی بودن پشت پا بزنه و به هرجا رسید خودش رسید، ممکنه اشتباه کرده باشه و رفته باشه در دل دشمن اما شماها لطفاً محاسبه نفس خودتون رو بکنید چون شماها رو تو قبر اون نمی ذارن. اگر به حای این تنگ نظری ها و خودخواهی ها به امثال کیانوش یه کرسی دانشگاهی می دادید و نقدهاشون رو تحمل می کردید الان ما از توان علمی اون استفاده می کردیم نه دشمن! به خدا باید جواب بدید با این کارایی که تو این چند سال کردید.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • یکی دیگه
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۲

    بعد ببخشید به شما چی رسیده از ایشون که اینجوری ازش دفاع میکنید؟
    این همه نخبه که هیچ علقه ای به این کشور و ملت و آرمان های نظام ندارند دارن از این کشور فرار می کنن…
    چی شده که حالا شما دفاع کردنت از ایشون گرفته؟
    چند حالت داره:
    یا اینکه خودشی…
    یا اینکه شما هم مثل ایشون همین تفکرات رو داری…
    یا هم اینکه ببخشید ….. که نمیدونی کجا باید از کی دفاع کنی…
    یاعلی

    Thumb up 0 Thumb down 0

 17. علی
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

  من کیانوش را نمی شناسم و با او تا کنون ملاقاتی نداشته ام اما اینکه یک امام صادقی چنین تغییری در عقایدش رخ بدهد امری کاملا طبیعی است، من بارها به دوستان امام صاقی ام گفته ام که نگرش های روشنفکرمابانه در دانشگاه بسیار است، ولی زمینه ای برای بروز آن ندارند، همینکه به جایی آزاد بخورند به نشر افکار خود میپردازند و به نظر من هم این امر عجیبی نیست، امام صادقی ها چه اصولی باشند در اصول خود مصراند و چه اینکه روشنفکر باشند در روشنفکری خود مصراند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. سيد رضا
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

  من این بنده خدا رو نمی شناسم اما واقعاً با خوندن کامنت های کسایی که می شناختنش به نظرم آخر کار امثال کیانوش رزاقی عاقبت به خیر می شن. این آدم ها در گوش کردن به ندای قلبشون و مقاومت نکردن در برابر حق با کسی تعارف ندارن. الان کیانوش در تشخیص مصداق حق و باطل اشتباه کرده چون مظالم و مفاسد موجود در کشور رو پای کل نظام گذاشته اما همچین کسی روزی که حقیقت براش روشن بشه حتماً برمی گرده. از دوستان خواهش می کنم به جای چنک و دندون نشون دادن بهش براش حقایق رو توضیح بدن.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. محمدعلی-الهیات
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

  من ایشون رو نمی شناسم ولی

  این عکسا رونگاه می کنم و ماشاا…. این تیپو واین مانوس بودن باخانما رو می بینم………… می فهمم چه خبر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. قلی
  ۱۳ اسفند ۱۳۹۲

  من از ایشون چیزی نمیدونم ولی شاید بشه گفت این بنده خدایی ک اسمش کیانوش بوده اینجور شده، در اینده منتظر افراد دیگری مثل کامران- داریوش و اینجور نامهایی در دانشگاه باشید!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • حنایی
   ۱۹ اسفند ۱۳۹۲

   دوست عزیز فال بین اسم، به نظرت اگر یک امام صادقی اسمش ساسان باشه عاقبتمش چطور میشه؟
   مقداد باشه چطور؟ 🙂

   Thumb up 0 Thumb down 0

 21. غلامعلي
  ۱۳ اسفند ۱۳۹۲

  والله قسم همتون باید جواب بدید. هیچ کدوم از شما ها کیانوش رو واقعاً نمی شناسید و نمی دونید که در زندگیش با چه مشکلاتی مواجه بوده و چطوری به اینجا رسیده. این آدم همین که مسلمون مونده از من و شما خیلی جلوتره. فقط غیبت کردید و اون رو از خودتون طلبکار کردید. اگر حرف هایی که زدید درست باشه که غیبت کردید و اگر هم دروغ باشه تهمت زدید و به خاطر هر دو باید در درگاه الهی پاسخ بدید و خودتون رو مدیون کردید. اگر می خواید تاسف بخورید به حال خودتون تاسف بخورید که ادعای امام صادقی بودنتون می شه و به همین راحتی در گناه غوطه ور می شید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یکی دیگه
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۲

   فکر میکنم که عزیزان یک کم اشتباه حالیشون شده…
   ظاهرا یک کم بیشتر باید پای درس اخلاق علما بشینند…
   برادر من!
   اگه اینطوری باشه که دیگه درباره ی هیچ کس نباید صحبت کنیم…
   پس کدیور و سروش و حجاریان و… هم توی همین دانشگاه بودن…(در موردشون هیچی نباید بگیم دیگه!!!)
   عزیز من!
   طرف رسما اعلام مخالف با نظام جمهوری اسلامی کرده… طرف رسما شما رو محارب میدونه…
   البته قبول دارم که جای جاش که رسید اگه بتونیم بغلش کنیم و به دامان جمهوری اسلامی برگردونیمش کار خیلی بزرگ و مفید و مهمی انجام دادیم ولی الان که هم یک عده ای باید ببینن و از آینده و عاقبتشون بترسند…
   همونایی که الان علیه بسیج و انقلاب موضع میگیرن و بسیجی ها رو یک عده بیکار میدونن که دارن برای یک حزب یا گروه خاصی کار میکنن…
   بترسیم از تهمتِ زدن به مردم که شما داری تهمت میزنی و غیبت میکنید…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 22. رشید
  ۱۳ اسفند ۱۳۹۲

  دوستان لطفا یه مصاحبه با رفیقای نزدیک حاج کیانوش و اساتیدش بگیرن ببینیم حاجی تقریبا چی کاره بوده.

  هیج حا ندیده بودیم برا ثبت نظر ایمیل اجباری باشه!!!!واقعا که…!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. ما
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۲

  یکی نیست بگه خب به شماها چه مربوطه؟
  با حجم تبلیغات عجیبی که از دانشگاه میکنند جوان مردم با هزاران امید میاد توی دانشگاه درس بخونه آخرش میبینه هیچ خبری نیست و گفتارها و رفتارها کاملاً متضاد است!!!
  باز خوبه این آقا خود واقعیش رو نمایش داده و از این حیث جای تحسین دارد برید یقه انها را بگیرید که با یک من ریش سر دانشجو کلاه میذارن و براحتی دروغ میگویند و ادعای تولید علم دینی هم دارند!
  متاسفم که امام صادقیها هر کی رو بخواهند بر زمین میکوبند و هر که را دوست بدارند به معراج میبرند!
  زشته نکنید این کارها را

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. عبد الله
  ۱۵ اسفند ۱۳۹۲

  مسئولین محترم سایت خبرنامه صادق

  بنده اصلا در مورد درست یا غلط بودن کار آقای رزاقی کاری ندارم.

  اما روی صحبتم با شماست. بنده دانشجوی دکتری دانشگاه امام صادقم و محیط های گوناگون رو تجربه کرده ام. متاسفانه برخی ها بیرون دانشگاه دنبال تخریب چهره دانشگاه هستند و مثل مگس که در باغ گل بر روی یک تکه پهن می نشیند، انواع و اقسام محصولات خوب دانشگاه امام صادق را نمی بینند و تنها یک نفر که چپ می کند آن را برجسته می کنند تا این برند را خدشه دار سازند.

  به نظرم شما هم با ترویج چنین مطالبی عملا و ناخواسته در چنین فضائی وارد شده اید.

  فایده طرح این مباحث بیشتر است یا هزینه آن؟

  خوب پسر نوح هم با بدان بنشست و قرآن گفت انه لیس من اهلک.

  این کارها را نکنید اشتباه است و بازی در زمین دشمن و شرعی هم نیست فتامل جدا

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یک امام صادقی کوچک
   ۱۵ اسفند ۱۳۹۲

   جناب آقای عبدالله
   اعتبار دانشگاه در گرو پایبندیش به اوامر رهبریه مثلا چه برنامه جدی ناظر به مرجعیت علمی از سال ۸۴ تا حالا که نزدیک ده سال می گذره از دانشگاه بروز داشته؟!
   بهتره که سرمون رو از تو برف دربیاریم.
   اعتبار ی که با چهارتا سوتی این جوری مخدوش بشه اسمش اعتبار نیست، مگه انقلاب ریزش نداشته؟ این که در حد ریزش های انقلاب و بزرگان انقلاب نیست. پس اجازه بدید لااقل خودمون حواسمون رو جمع کنیم که به مشکل کیانوش ها دچار نشیم
   که به جای کار علمی برا انقلاب ضد انقلاب کار می کنن.
   خدا عاقبت هممون رو ختم به خیر کنه

   Thumb up 0 Thumb down 0

 25. م
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۲

  این بنده خدا همش به خاطر بی مهری دانشگاه و مسئولین به این روز افتاده و در آینده نه چندان دور هم این سرنوشت گریبانگیر بقیه امام صادقی ها رو خواهد گرفت. چون وقتی فارغ التحصیل میشین می بینند جامعه با فضای آرمانی که داخل دانشگاه برای خودشون ساخته بودند زمین تا آسمان تفاوت داره و مسئولین از دستاوردهای فکری اونا اصلا استفاده که نمی کنند اصلا بهشون اهمیت هم نمی دهند .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. رضوی
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۲

  به نظرم خبرنامه صادق خوب کاری کرد این گزارش را داد
  البته نظرات این بنده خدا جای خودش باید نقدلی بشه ولی بگذارید دوستان متوجه بشند آینده این دانشگاه با تضعیف گزینش به کجا خواهد رسید
  همین الان دوستانی که با بچهایی که سالهای اخیر وارد دانشگاه شدند در ارتباط هستند خوب مید ونند من چی میگم
  از مسائل اخلاقی گرفته تا عدم حضور در نماز جماعت و افتخار به آن تا تقلبهای فراوان و محرز در امتحانات و دنبال پول و مقام بودن … این یه فاجعه است برای دانشگاه
  دعا کمیل الان با سال ۸۵ قابل مقایسه نیست ببینید الان چند نفر پای دعا نشتند ببینید معنویت بین بچها الان چقدر تتفاوت کرده با قبلا
  همین الان رسما توی اتاقاشون فیلم …. می بینند و میاند برا هم تعریف می کنند رسما صدای آهنگای اونجوری و اونوری از تو اتاقا میاد …
  بله آقا جان از همین جا ها شروع میشه
  آدم از شکم ننه اش ضد انقلاب و ضد ولایت نمیشه …
  فقط ۷-۸ سال دیگه بیاید ببینید خروجی دانشگاه چی شده…..
  از اول که نظام تربیتی درست و حسابی برای مسئولین دانشگاه وجود نداشت الان هم که دیگه کلا همه چی فشل شده …
  البته منکر تعداد انگشت شمار بچهای خوب دانشگاه نیستم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. حمید رضا طاهری
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۲

  بنا بر اظهاراتی که از دوستان مختلف شده است، ایشان زیاد رابطه خوبی با نظام و مقام معظم رهبری نداشته است، چنان چه در اظهارات خودشان هم هست. لکن وقتی در ایران بوده اند عکس وبلاگ ایشان را می بینید که عکسی از آقا بر سر آن زده است.
  من از انسان های آزاده ای که سر عقاید خود ایستادگی می کنند و بدون تعصب هستند خوشم می آید، ولی در مورد ایشان به نظر نمی رسد علی رغم این که سعی می کنید آزادگی را به ایشان نسبت دهید چنین باشد.
  اول در آن عکس با آن ریش و پیراهن و لباس، بعد در آمریکا با آن لباس، اظهاراتش در مورد مقام معظم رهبری و بعد عکسی که از وبلاگ ایشان است. سر جمع می بینید آزادگی ای که بعضی از دوستان سعی دارند به ایشان نسبت دهند در ایشان وجود ندارد و این رگه های نفاق است که در ایشان هست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. علی
  ۰۹ دی ۱۳۹۳

  کیانوش خدا عاقبتتو ختم بخیر کنه ، رفیق قدیمی،خوش خدمتی به دشمنان دین نکن، اونها دلشون برای ایرانی جماعت نمی سوزه، واقعیات زندگیتو یک نگاهی بکن… با این اینکه می دونم مسیری رو رفتی که راه برگشتش خیلی سخته ولی بیاد نون و نمکی که با هم خوردیم …

  Thumb up 0 Thumb down 0

 29. مرتضی
  ۲۰ شهریور ۱۳۹۴

  من از شنیدن این خبر اصلاً تعجب نکردم. انسان موجود پیچیده ای است. اگر بلعم باعورا هم باشی، ممکن است یه جایی از اطاعت خدا تکبر بورزی و عاقبت به شر شوی و اگر هم حر باشی ممکن است یه جایی به هدایت خدا تن دهی و تسلیم شوی و عاقبت به خیر شوی. همه ماجرا اینه!
  اون افرادی که از نظر ما کار اشتباه می کنند حتماً برای خودشان توجیه هایی دارن و کارشون را کار درست می پندارن. همواره اینطوری بوده که کار آدم برای خودش تزیین داده می شود…

  مسأله این است که کارهایمان به پیروی از هوایمان است یا امر خدا؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 30. احمد
  ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

  این هم از دست پخت های گزینش که به ظواهر افراد و بسیچی بودنشون توجه داشت تا التزام عملی به اسلام که در زمان گزینش خودش هم اعمال شده بود!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 31. Ebi
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۶

  بنام خدا
  اشاعه دروغ و شایعه پراکنی مرکز تعلیمات اسلامی در پوتومک مریلند بر علیه مدیران بنیاد علوی به قلم وکیلی مشکوک بنام کیانوش رزاقی که با ان مرکز همکار نزدیک دارد از کانال تلگرام دفتر وکالت رزاقی: ولی چرا؟ :
  خلاصه وهدف نویسنده گان ازانتشار این خبر مقصر جلوه دادن هیتت امناء بنیاد علوی و مبرا کردن مرکز تعلیمات اسلامی پوتومک مریلند در احتمال از دستدادن مرکز میباشد.
  آقای رزاقی به ظاهرنویسنده این مقاله با پخش به ظاهر« خبر بنیاد» در لابلای این خبر زیرکانه پیام نویسنده اصلی این خبر را قرار داده است و هر آنچه برای ایشان نوشته و القاء و خط داده است را در کانال خود پخش کرده است .

  رزاقی تازه وکیل کم تجربه ای که سابقه دانشگاهی ,دانشگاه امام صادق ع را در کارنامه دارد و به نقلی پناهنده امریکا شده و با VOA هم همکاری نزدیک دارد متاسفانه در ۲ سال گذشته همکاریهای بسیار نزدیکی با “نویسنده اصلی ” شروع کرده است را منتشر کرده است که ظاهر اخبار مربوط به بنیاد علوی را بشرح زیر انتشار میکند :

  پاراگراف ۱ خبر ی عمومی است. لطفا به پاراگراف بعدی بروید :
  رزاقی نوشت :
  ۱- “حکم فروش اموال و سرمایه های بنیاد علوی قطعی شد. بر اساس حکم صادره از دادگاه فدرال نیویورک، شاکیان پرونده موسوم به قربانیان تروریسم حق دارند بلافاصله پس از صدور حکم اموال بنیاد علوی شامل برج اداری-تجاری خیابان پنجم نیویورک و همچنین مراکز تعلیمات اسلامی مریلند و تگزاس را به فروش برسانند. برخی از این اموال در واقع از محل مصادره اموال بنیاد پهلوی توسط بنیاد مستضعفان ایران تحت کنترل دولت ایران درآمده بود و تا اواسط دهه نود توسط همین بنیاد اداره و بخشی از درآمد آن صرف کمک به مساجد آمریکا و همچنین تامین هزینه تحصیل و امرار معاش وابستگان حکومت در آمریکا می شد.
  توضیح :
  قابل سوال است که چرا اقای رزاقی بااطلاع اینکه هیچ سندی درمورد«وابستگان حکومت» ندارد ولی همان دروغی که صهیونیست هادر آمریکا از طریق محافل خبری تکرار میکنند رانقل میکند؟

  پاراگراف ۲ دروغ بزرگ و انحراف افکار مردم بی خبر و دادن اطلاعات غلط :

  رزاقی نوشت :
  ۲- مرکز تعلیمات اسلامی مریلند هم که قبل از انقلاب اسلامی در ایران و با بودجه شخصی مسلمانان و خیرین منطقه خریداری شده بود پس از انقلاب با دخالت و فشار بنیاد مستضعفان به نام این بنیاد منتقل شد. علی رغم اینکه مرکز تعلیمات اسلامی مریلند(IEC) یک موسسه غیرانتفاعی ثبت شده در مریلند است که استقلال و قانونمداری آن بارها به تائید مقامات ایالتی و فدرال رسیده است، بنیاد از قبول درخواست جامعه مسلمانان ساکن منطقه پایتخت آمریکا برای بازگرداندن املاک به IEC سرباز زد و بدین گونه این مرکز هم در زمره اموال توقیف شده قرار گرفت.
  سوال؟ اقای رزاقی شما سند این درخواست دیده اید؟ فکر نمیکنید این یک دروغی بیش نیست؟ ایا اینرا خود نساخید تا هدف خود را ثابت کنید؟
  روایات واقعی :
  توضیح : در اوایل انقلاب اسلامی در ایران و مسلمانان منطقه پوتمک با بودجه شخصی مسلمانان منطقه دکتر و تجار و خیرین منطقه, مرکز اسلامی پوتو مک خریداری شده و بدلیل تشدد افکار ی که در نتیجه انقلاب در ایران پیش آمد ه بود در میان آنها اختلاف و شکاف ایجاد شد و چند نفری از پرداخت سهم قسط خود سر باز زدند که در نتیجه خیرین از بنیاد مستضعفان کمک مالی خواستند!!!در پی این دعوت بنیاد مستضعفان و یا علوی امروز ,کل ملک IEC را از بانک خریداری کرد و تمای پول خیرین را باز پرداخت کرد ! که رسید های آنها موجود میباشد !.و از ان پس نه تنها مرکز اسلامی پوتومک متعلق به بنیاد مستضعفان و یا علوی شد بلکه مدرسه اسلامی و مرکز تعلیمات اسلامی به حکم مستاجر بنیاد خطاب شدند و با آنها قرارداد مستاجری امضا میشد و همچنین بنیاد بیش از ۳۵ سال هزینه های مرکز و مدرسه اسلامی را پرداخت میکرده است ,تمام اسناد انها موجود میباشد .

  متاسفانه نویسنده اصلی در لوای کمک و نجات مرکز اسلامی بدروغ !!! خرید این مرکز را ” وقف ” به عموم اعلام کرده و برای پوشش از مردم بی خبر که برای مراسم مذهبی به مرکز آمده بودند سوء استفاده کرده و مردم بی خبر ٬ اولیاء دانش اموزان مدرسه تمام وقت MCS تنها برای ازدست ندادن مرکز خود این استشهاد یه” دروغ بزرگ” را امضا کردند . از آنجایکه بنیاد علوی نمیتوانست با وجود رسید های که تحت نظارت و مالکیت “دولت فدرال ” مهر و موم شده را انکار کرده و همراه با “دروغ نویسنده اصلی ” مساله وقف را تایید کند .

  بنابرین آنچه رزاقی در کانال تلگرام خود در پاراگراف اول عنوان کرده است که ” پس از انقلاب با دخالت و فشار بنیاد مستضعفان به نام این بنیاد منتقل شد” داستانی است غیر واقعی که نویسنده اصلی برای خراب کردن مسولین بنیاد وقت و کنونی افکار عمومی را منحرف میکند .
  رزاقی کانالی تلگرامی تشکیل داده که در ان کانال ایرانیان مقیم امریکا را جهت مسائل مهاجرت راهنمایی میکند ولی با همکاری های نزدیکی با نویسنده اصلی با زیرکی تمام در لابلای خبر بنیاد سعی در انحراف افکار عمومی شدند و بی مسولیتهای مرکز اسلامی را بر دوش و عهده بنیاد علوی میگذارد .نویسنده اصلی و بقیه دارودسته هییت امناء مرکز با دور زدن بنیاد علوی که بیش از ۳۰ سال به این مرکز کمک کرده است از خرج کولر تا اسفالت و تعمیر مرکز و مدرسه را تقبل شده است با حرکتی زشت بدون اطلاع بنیاد مالک اصلی را دور زده و با ادعای اینکه این مرکز از طرف مردم خریداری شده است و وقف شده است سعی بر فریب چه کسانی را دارد ؟
  ادامه خبر …
  رزاقی نوشت :
  ۳-در اواسط دهه نود دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل تصمیم گرفت که اداره این اموال را از بنیاد مستضعفان به شرکتی ثبت شده در خارج از ایران منتقل کند و بر همین اساس این اموال تحت کنترل بنیاد علوی قرار گرفت. متعاقبا با دستور همان مقامات بخشی از اموال بنیاد علوی به شرکتی به نام آسا منتقل شد که در واقع متعلق به بانک ملی ایران بود. علی رغم انتقال ظاهری مالکیت اموال بنیاد مستضعفان در آمریکا به شرکت های آسا و علوی، اداره این اموال در عمل همچنان در اختیار مقامات حکومتی ایران بود و اعضای هیات مدیره بنیاد علوی توسط مقامات ایرانی انتخاب می شدند. همین اقدامات در کنار دخالت مستقیم مقامات دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی در نیویورک در نحوه اداره اموال و تقسیم سود حاصل از اموال بنیاد علوی بین وابستگان حکومت ایران و تامین مخارج زندگی افرادی که یا از ایران به آمریکا می آمدند یا از حامیان و مبلغان دیدگاه های حکومت ایران بودند باعث شد که نهادهای نظارتی دولت آمریکا معاملات و نقل و انتقالات مالی این بنیاد را کنترل و نهایتا با احراز جرم پولشویی اقدام به مصادره این اموال کنند.
  پاراگراف ۳
  در تار نمای بنیاد علوی نگاهی کنید بنیاد قانونا به مراکز علمی و دیگر موسسات خیریه متعددی کمک کرده است و اظهار نامه های مالیاتی شاهد آنها هستند که بصورت باز در ” وب سایت “بنیاد نصب شده است .
  رزاقی نوشت :
  ۴-علی رغم انکار مقامات رسمی حکومت ایران، حکم دادگاه برای مصادره اموال این بنیاد مستند به اقرار صریح اعضای هیات مدیره بنیاد علوی مبنی بر دریافت دستور از مقامات ایرانی و انجام وظیفه زیر نظر و با دستور مستقیم این مقامات از جمله آقایان ظریف، نژاد حسینیان و صادق و کمال خرازی است.
  توضیح : چرا نویسنده با زیرکی با نگارش این خبر تمام تقصیرات بی مسولیتها را بدوش مدیران بنیاد می اندازد .و با آوردن اسامی آقایان ظریف، نژاد حسینیان و صادق و کمال خرازی که خدمت بسیاری به جامعه مسلمانان در امریکا کردند آدرس اشتباهی به خوانندگان میدهد؟ هدف نویسنده اصلی این خبر جیست؟
  شواهد نشان میدهد که نویسنده اصلی این مقاله در بدو ورودش به امریکا (۱۳ سال پیش) بیش از یک میلیون دلار از بنیاد علوی جهت مدریت مرکز اسلامی پوتومک درخواست کرده بود که با تدبیر مدیران وقت بنیاد با چنین درخواستی مخالفت شد.نویسنده اصلی از ترفند های سیاسی و تلاش بی وقفه پی در پی بر علیه رییس وقت بنیاد و دکتر ظریف مرد بی همتای سیاسی امروز ایران و برای بی اعتبار کردن آنها از هر حربه یی استفاده کرد . در نتیجه زحمت ایشان ! رییس بنیاد تغییر کرده و جای خود را به مدیر بی کفایت و بی تجربه و تازه نفسی دیگر داد . از این پس بنیاد در سیر نزولی قرار گرفت که مسول اصلی ان بلند پروازی” نویسنده اصلی این خبر است.
  خبر ادامه دارد ..
  رزاقی نوشت :

  ۵-پس از مصادره اموال بنیاد علوی و شرکت آسا، تعدادی از افرادی که خود را قربانی تروریسم می دانستند از دادگاه های آمریکا درخواست کردند که میلیاردها دلار خسارت ناشی از عملیات های تروریستی را از محل فروش این اموال پرداخت کنند. با اعتراض بنیاد علوی به این درخواست پرونده های متعددی در دادگاه های فدرال واقع در نیویورک مطرح شد که نهایتا همگی منجر به محکومیت بنیاد علوی و تائید درخواست شاکیان خصوصی پرونده گردید. در تاریخ ۲۹ ژوئن ۲۰۱۷ هیات منصفه دادگاه به اتفاق آراء رای به قبول درخواست دولت برای فروش اموال به منظور پرداخت غرامت داد. در پی این رای، بنیاد علوی از دادگاه درخواست کرد که در صورت تجدیدنطرخواهی بنیاد از حکم دادگاه، فروش اموال تا پایان تجدیدنظرخواهی به تعویق بیافتد. خانم قاضی کاترین فرست امروز با صدور رائی ضمن رد این درخواست اعلام کرد که این اموال می تواند بلافاصله به فروش رسیده و وجوه حاصل از آن بین قربانیان تروریسم تقسیم شود. با این حال صرفا به مراکز تعلیمات اسلامی مریلند و تگزاس ۶ ماه برای تخلیه مساجد و مدارسی که تحت اداره آن ها است مهلت داده شده است. این مهلت صرفا برای تخلیه املاک است و مانع شروع فرآیند فروش اموال نیست.

  در خاتمه به ” نویسنده اصلی این خبر ” اعلام میداریم که دست از شایعه پراکنی برداشته و جواب دهید که چرا زمانی که برای وساطت بین بنیاد و مرکز اسلامی گروهی که داوطلبانه به خدمت شما آمدند تا وساطت کنند و با کفتگو با بنیاد اختلافات را حل کنند با مخالفت یکی از عضوای هیت امناء مرکز اسلامی روبرو شدو شما سکوت کردید؟
  و یا مواردی شبیه ان توسط دیگران که باز شما همکاری نکردید! آیا این نیست که بخا طر “تکبر ” شما نویسنده اصلی و تکبر بعضی از دوستان نزدیک شما که نقشه های انحرافی شما را انتشار میدهند این خرابکاریها انجام شد ؟
  از مردم شریف مریلند تقاضا میکنیم از «نویسنده اصلی» که مسول مرکز تعلیمات اسلامی است سوال شود .چرا با مردم مریلند رو راست نیستید ؟ و به آنها نمیگوید که تا بحال چکار کرده اند؟ ایا این است تعریف صداقت اسلامی؟

  Thumb up 0 Thumb down 0