پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۴:۰۹
با حکم ریاست دانشگاه؛
انتصاب رئیس دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی

دکتر فرشاد شریعت طی حکمی توسط حضرت آیت‌الله مهدوی کنی به مدت دو سال به عنوان رئیس دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام منصوب شد.

دکتر فرشاد شریعت طی حکمی توسط حضرت آیت‌الله مهدوی کنی به مدت دو سال به عنوان رئیس دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام منصوب شد.

متن این حکم به قرار زیر است:

جناب آقای دکتر فرشاد شریعت دام توفیقه

به موجب این حکم جنابعالی را که از سابقین و دارای تجربه‌ی آموزشی، پژوهشی و اجرایی در دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی می‌باشید به مدت دو سال به عنوان رئیس این دانشکده منصوب می‌کنم و از زحمات و مساعی جناب آقای دکتر جلال درخشه سپاس فراوان دارم.

فرشاد شریعت

با اعلام موافقت و تأیید مواردی که به عنوان رئوس برنامه کاری ارائه نموده‌اید نکاتی را یادآور می‌شوم:

۱٫ آنچه بیش از هر چیز ضروری به نظر می‌رسد توجه بیش از پیش به امر تعلیم و تربیت دانشجویان و ارتقاء سطح علمی آنان می‌باشد که این مسأله بر هرگونه توسعه تقدّم دارد.

۲٫ لازم می‌دانم تأکید کنم جهت‌گیری و اولویت در هر مرحله از آموزش و پژوهش بایستی بر اهداف و رسالت دانشگاه منطبق باشد. اهتمام به فقه سیاسی از اولویت‌های اساسی این دانشکده است و قهراً از امکانات بالفعل و بالقوه بهره خواهید گرفت.

۳٫ در جهت فعال‌سازی اعضای هیأت علمی موجود یا جذب اعضای جدید و تدوین متون درسی و عناوین و طرح پایان‌نامه‌ها به دو امر مهم: «ابتنای دانش روز بر معارف اسلامی (نگاه میان رشته‌ای و تلفیقی) و پژوهش محوری، ابتکار و مرجعیت علمی»، به ویژه به نیاز‌های حکومتی توجه خاص مبذول دارید.

۴٫ توانمندی‌های دیگر مراکز علمی، اساتید و محققان خصوصاً مراکز مشابه که در راستای مقاصد عالیه دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام قدم بر می‌دارند شناسایی و به بهترین نحو از آنها بهره‌برداری نمائید.

بی تردید استعانت از الطاف الهی، توجهات ائمه معصومین‌علیهم‌السلام، حسن  تدبیر، صبر، شرح صدر، اخلاص و بهره‌گیری از نظرات اساتید محترم دانشگاه و جلب همکاری آنان و همراه‌سازی دانشجویان، شما را قرین موفقیت خواهد ساخت. ان‌شاءالله‌تعالی “وفّقکم الله تعالی لمراضیه و جعل مستقبلکم خیراً من ماضیه”

محمدرضا مهدوی‌کنی- ۱۲/۶/۹۲