یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۲ ۱۴:۵۵
ریاست دانشگاه در جشن سالگرد تأسیس دانشگاه:
دانشگاه امام صادق(ع) جوشیده از انقلاب و مال انقلاب است

مراسم سی و دومین سال تاسیس دانشگاه امام صادق (ع) با حضور آیت الله مهدوی و باقری کنی و آیت الله علم الهدی شامگاه شنبه در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.

خبرنامه صادق: مراسم سی و دومین سال تاسیس دانشگاه امام صادق (ع) با حضور آیت الله مهدوی و باقری کنی و آیت الله علم الهدی شامگاه شنبه در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنامه صادق به نقل از تسنیم، آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی رئیس دانشگاه امام صادق(ع) امشب در مراسم جشن میلاد رسول اکرم و امام صادق(ع) که در مسجد این دانشگاه برگزار می‌شد با اشاره به سی و دومین سالگرد تاسیس دانشگاه امام صادق(ع) اظهار داشت: این دانشگاه که از سال ۶۱ تاسیس شد به برکت توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) و امام صادق(ع) با تمام مشکلاتی که داشته کار خود را ادامه داده است.

وی با بیان اینکه این دانشگاه دولتی نیست، افزود: ما از دولت کمک نمی‌گیریم مگر گاهی اوقات کمکهای جزئی به ما می‌کنند و با توجه به اینکه از دانشجویان شهریه نمی‌گیریم، دانشگاه روی پای خود ایستاده و هرچه هست از برکات امام صادق(ع) است که این دانشگاه اداره می‌شود.

آیت‌الله مهدوی کنی با بیان اینکه این دانشگاه را با دست خالی و با ۵ میلیون تومان وام تاسیس کردیم گفت: تاکنون ۳۲ سال از تاسیس این دانشگاه می‌گذرد و انشاءالله تا ظهور حضرت ولی‌عصر و حتی بعد از ظهور آن حضرت کار را ادامه خواهیم داد. این دانشگاه جوشیده از انقلاب و مال انقلاب است و ما نیز متکی به انقلاب هستیم. همیشه با رهبری و انقلاب همراه بودیم و انشاء الله تا آخر عمر نیز خواهیم بود و سی و دومین سالگرد این دانشگاه را به شما دانشجویان تبریک می‌گویم.

وی با اشاره به رونمایی مجموعه ۷ جلدی نغمه‌های سرخ اظهار داشت: در این دانشگاه نزدیک به ۴۰ شهید داریم و این شهیدان انقلاب ما را بیمه کردند و این شهدای قبل و بعد از انقلاب با وجودی که این انقلاب این همه دشمن دارد و همه مستکبران دنیا با آن مخالف بودند و هستند، انقلاب را حفظ کرده‌اند. آیت‌الله مهدوی کنی با بیان اینکه دانشگاه ما در روزی که ۴۰۰ دانشجو داشت ۴۰ شهید تقدیم انقلاب کرد افزود: ما همواره به یاد شهدا هستیم و از آنها یاد می‌کنیم و خود را مدیون فداکاری آنها می‌دانیم. زمانی که امام می‌فرمود جبهه‌ها خالی است بچه‌ها خودشان به جبهه می‌رفتند و در سنگرها درس می‌خواندند که یکسری از آنها شهید شدند اما آنهایی که برمی‌گشتند نمره بهتری از افرادی که به جبهه نرفته بودند، می‌گرفتند.

وی این شهدا را بیمه کننده دانشگاه امام صادق(ع) دانست و تاکید کرد ما باید خود را مدیون شهدا بدانیم و می‌دانیم. آیت‌الله مهدوی کنی با اشاره به کتاب نغمه‌های سرخ خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری حفظه‌الله نیز این ۷ جلد کتاب را خواندند و نسبت به مطالب و تحلیل محتوای آنها تحسین کردند. وی در پایان اظهار داشت:‌ این شهدا بودند که انقلاب را حفظ کردند و کسانی که دین خدا را یاری کنند، خدا نیز آنها را یاری می‌کند و شهدا راست گفتند و به تعهد خود عمل کردند و عده‌ای که باقی ماندند انشاءالله در راه شهدا قدم برمی‌دارند.