چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ۱۹:۴۵
در جلسه با رییس شبکه رادیویی اقتصاد مطرح شد؛
همکاری مرکز تحقیقات و رادیو اقتصاد در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی

با حضور جناب آقای دکتر رضایی مدیر شبکه رادیویی اقتصاد، جلسه بررسی راههای همکاری بین مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام و این شبکه رادیویی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام، در ابتدای این جلسه که در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، آقای سید محمد حسین هاشمی گلپایگانی ضمن معرفی مرکز تحقیقات، به تشریح فعالیت های مختلف این مرکز در زمینه های اقتصادی پرداختند و با اشاره به راه اندازی سامانه «میدون»، نحوه عملکرد بخش های مختلف آنرا تشریح کردند.

 در ادامه جناب آقای دکتر رضایی مدیر شبکه رادیویی اقتصاد با اشاره به لزوم مردمی کردن اقتصاد در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی، گفتند: یافتن رسانه ارجح و تناسب محتوا با رسانه مدنظر، از جمله مواردی است که باید در راستای انجام هرگونه کار رسانه ای به آن توجه شود.

ایشان افزودند: انجام آمایش سرزمینی برای پاسخگویی متناسب با نیازهای مخاطب یکی از موارد لازم در انجام هر فعالیتی است و باید توجه داشت که امروزه برخلاف گذشته، مخاطب متمرکز نیست و در یک شبکه ای از اطلاعات قرار می گیرد و لذا باید فعالیت های رسانه ای به صورت چندوجهی صورت پذیرد.

مدیر شبکه رادیویی اقتصاد با تاکید بر اینکه طراحی رادیو و تلوزیون متفاوت است، گفتند: تلوزیون رسانه ای تبلیغی است و تغییر رفتار ایجاد می کند، اما رادیو رسانه ای است ترویجی که نگرش ها و تفکرات افراد را تغییر می دهد.

دکتر رضایی در ادامه «معرفی سامانه» و «همکاری دوجانبه» را دو راهکار عملیاتی برای ارتباط بین شبکه رادیویی اقتصاد و مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام در راستای تحقق اهداف ملی سامانه میدون مطرح کردند و از جناب آقای ولیان خواستند که نحوه انجام این همکاری ها را تبیین نمایند.

جناب آقای ولیان، قایم مقام شبکه رادیویی اقتصاد نیز با بیان نظرات کارشناسی خود در این راستا، ارتباط بین سایت های دو مرکز و همچنین تشریح فعالیت های مختلف مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام در برنامه های مختلف و مرتبط شبکه رادیویی اقتصاد را بهترین راه برای انجام این همکاری دوجانبه اعلام کردند.