چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ۲۲:۰۰
چگونه از طرز تفکر افراد بی‌پول فاصله بگیریم؟!

بسیاری از مشکلات و شکست‌های زندگی ما، به علت بی‌پولی یا درآمد پایین به‌وجود نمی‌آیند؛ بلکه راحت‌طلبی و طرز تفکر غیرواقعی یا دقیق‌تر بگوییم طرز تفکر افراد بی‌پول عامل بسیاری از مشکلات ماست.

اگر به دنبال کسب درآمد بالا و رسیدن به موفقیت مالی یا موفقیت شغلی هستید، بیش از هر چیز باید توانایی تغییر تفکرات ناسالم، جرئت رویارویی با شکست‌های مختلف و توانایی تحمل آنها برای رسیدن به اهداف‌تان را داشته باشید.
هدف واقعی‌تان را در زندگی پیدا کنید
شما باید بدانید هدف واقعی زندگی‌تان چیست، چه هدفی در زندگی‌تان بیشتر از به‌دست آوردن پول ارزشمند است. شما در زندگی‌تان، چیزی ارزشمند‌تر از پول دارید و باید به‌دنبال آن بگردید.
همیشه با مطالعه‌ی داستان‌های افرادی که ثروتمند شده‌اند، متوجه می‌شوید که عموم آنها:
هرگز برای به‌دست آوردن خودِ پول کاری نکردند.
آنها تمام تلاش خود را برای رسیدن به اهداف‌شان انجام دادند، حتی اگر در بعضی مواقع شکست خورده باشند.
تفاوت تفکر افراد بی‌پول با تفکر افرادی که در کسب ثروت موفق شده‌اند، دقیقاً در همین مورد است. افراد موفق تلاش‌ها، موفقیت‌ها و تفسیرشان از زندگی را ارزشمندتر از پول می‌دانند. این افراد در بعضی مواقع حتی درد و رنج را هم ارزش می‌دانند. همین درد و رنج است که باعث می‌شود تلاش آنها برای به‌دست آوردن پول با ارزش‌تر شود. همان‌طور که درد زایمان یک مادر پس از دیدن فرزندش زیباترین درد دنیاست، برای افرادی که به اهداف‌شان پایبند هستند، تحمل شکست‌ها و ناکامی‌ها لازمه‌ی رسیدن به موفقیت است.
افراد موفق از شکست و ناراحتی فرار نمی‌کنند، زیرا اجتناب و فرار از درد و رنج، زندگی را شگفت‌انگیز و پر آسایش نمی‌کند.
حتی اگر هنوز خودتان را نشناخته باشید، در زندگی شما اهدافی وجود دارد که ارزش رنج را دارد. اهداف و ارزش‌هایی که شما حاضرید به‌خاطر آنها شکست‌ها و ناراحتی‌های مختلف را تحمل کنید و باز هم لبخند بر لب داشته باشید. اگر شما هنوز این اهداف و ارزش‌ها را نشناخته‌اید و انتظار دارید که بی‌هدفی شما با پول حل شود، هیچ‌گاه به موفقیت نخواهید رسید، زیرا پول هیچ‌گاه برای ارزشمندی کافی نیست.
منبع: کانال اقتصاد ما