چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ۲۱:۱۵
شکاف طبقاتی عامل اختلاف بین مسئولین و مردم است

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: شکاف طبقاتی یکی از عوامل اصلی اختلاف بین مسئولین و مردم عادی جامعه است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، نوید عمیدی مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) اظهار داشت: اخیرا در بعضی شهرها تجمع‌هایی تشکیل شد اما برخی با سوءاستفاده از این اعتراض‌ها، تلاش کردند با سردادن شعارهای رادیکالی و حمله به اصل نظام و همچنین به آتش‌کشیدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران مردم را مخالف اصل نظام نشان دهند که البته تعداد آن‌ها بسیار اندک بوده و قابل توجه نیستند.

وی با اشاره به اینکه مطالبات اقتصادی مهمترین دغدغه معترضین است و با وجود اینکه مردم به شدت تحت فشار هستند و مسئولین چه در دولت و چه مجلس حاضر نیستند پاسخ روشنی در خصوص علت وضعیت بد معیشتی بدهند، افزود: از سال ۹۲ جنبش‌های دانشجویی همیشه بر پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند اما برخی مدیران که تنها برجام را راه نجات ایران می‌دانستند همیشه فریاد دانشجویان را سرکوب کردند.

نوید عمیدی سرمنشا اعتراض‌ این روزهای مردم را همان نگاه امیدوارانه به غرب و بی‌اعتمادی به نیروهای داخلی عنوان کرد و افزود: بدون تردید بی‌توجهی دولت به اقتصاد مقاومتی و بی‌اعتمادی به نیروهای بومی در حدی که حتی آب‌خوردن مردم و معیشت آن‌ها را کاملا به برجام گره خورده می‌دانند، این نارضایتی عمومی را افزایش می‌دهد.

مسئول سیاسی بسیج دانشجوی دانشگاه امام صادق(ع) ادامه داد: شکاف طبقاتی یکی دیگر از عوامل اصلی اختلاف بین مسئولین و مردم عادی جامعه است، رهبر معظم انقلاب همیشه بر این تبعیض‌ها گله‌مند بودن مردم از این فضا تاکید دارند اما متاسفانه این شکاف در حال گسترش است.

وی یادآور شد: با توجه به میانگین بالای سنی دولت، ما به عنوان فعالان جنبش دانشجویی حاضریم تا مطالبات حقیقی مردم را به گوش مسئولین ذیربط برسانیم و به همگان نشان دهیم مخالفت مردم با سیاست‌های اقتصادی دولت و مجلس است نه اصل حاکمیت.