سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ۱۹:۳۰
برگزاری سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور در ۳۵ رشته

حکم میزبانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور، روز ۲۷ دی ماه در شصت و نهمین جلسه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن وعترت دانشگاهها با حضور حجت الاسلام محمدیان ریاست شورا و همچنین اعضای شورای هماهنگی به این وزارتخانه ابلاغ خواهد شد. در جشنواره ملی سی و سوم ، متسابقین در ۳۵ رشته در قالب ۶ بخش رقابت‌های خود را انجام خواهند داد.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی به نقل از مفدا، مراحل دانشگاهی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن وعترت دانشگاهیان سراسر کشور  بنا به  تصمیمات داخلی دستگاه‌های ۸ گانه عضو شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها، از آذر تا اسفند ماه جاری برنامه ریزی شده که طبق جدول زمان بندی و هماهنگی در اختیار دبیرخانه این شورا قرار گرفته است.

بنا به گفته حجت الاسلام افتخاریان مسئول مرکز قرآن و عترت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، مرحله نهایی و اختتامیه سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور که به میزبانی وزارت علوم برگزار خواهد شد، آبان ماه سال آینده در هفته قرآنی دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی شده است که زمان بندی دقیق این برنامه‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

بنا بر این گزارش، رشته مطالعاتی سبک زندگی اسلامی- ایرانی از جمله رشته‌هایی است که امسال در جشنواره سی و سوم بعنوان رشته جدید به جشنواره اضافه شده است. همچنین در بخش فناوری اطلاعات تولید اپلیکشین و ربات‌های قرآنی در فضاهای مجزای از جمله رشته‌های اضافه شده است.

در بخش آوایی، نیز برای جشنواره سی و سوم تغییر عنوان و رشته را تحت عنوان رشته تواشیح و همخوانی قرآن کریم داریم.

همچنین عنوان رشته تواشیح به تواشیح و همخوانی تغییر یافته است. همچنین رشته داستان‌نویسی به سه رشته داستان نویسی، نمایشنامه‌نویسی و فیلمنامه‌نویسی تغییر پیدا کرده است. بخش ها نیز همچون گذشته بخش معارفی، آوایی، پژوهشی، هنری، فناوری و ادبی خواهد بود.