چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۸:۱۵
فهرست نهایی مدعوین نشست «یلدای قدس» اعلام شد

فهرست نهایی مدعوین برنامه “یلدای قدس” که از کشور های آمریکا، آلمان و کاندا هستند اعلام شد.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی؛  فهرست نهایی مدعوین برنامه “یلدای قدس” که از کشور های آمریکا، آلمان و کاندا هستند اعلام شد در ادامه مختصری از رزومه این مهمانان را می‌توانید در دانشجویی و فرهنگی بخوانید:

 

پروفسور جیمز هنری فتزر:

استاد سابق «دانشگاه دولوثِ مینه‌سوتا» نظریه پردازِ توطئه‌های گوناگونی، چون: قتل جان کندی، حملات ۱۱سپتامبر و مرگ سناتور پل ولستون بوده است. کنفرانس‌های متعددی در این زمینه برگزار کرده و تحلیل‌های وسیعی در برنامه‌های مشهور رادیو و تلویزیون مانند: جسی ونتورا، شان هنتی و Alan Colmes داشته است. فتزر مؤلف سه مجموعه مطالعات عمیق در مورد مرگ جان اف کندی، یکــی از مولفان مجموعـــه مطالعاتـــی دیگر راجع به تصادف هواپیمای سناتور پل ولستون و اولین ویراستار کتاب منتشر شده از دانشگاهیان برای حقیقت ۱۱ سپتامبر می‌باشد.

 

 

 

اریک والبرگ:

اریک والبرگ، تحلیکر کانادایی مسائل ژئوپلیتیک، فارغ التحصیل دانشگاه های کمبریج و تورنتو، مولف “از پُست مدرنیسم تا پُست سکولاریسم” و “امپریالیسم پُست مدرن، ژئوپلیتیک و بازهای بزرگ”

 

 

آلیسون ویر

آلیسون ویر یک ژورنالیست آزاد آمریکایی است و در اینجا «آزاد» دقیقا یعنی «غیروابسته». او را نباید با رمان‌نویس و مورخ کلاسیک انگلیسی به همین نام اشتباه گرفت. ویر آمریکایی بنیانگذار و مدیر اجرایی موسسه اطلاع‌رسانی «اگر آمریکاییها بدانند…» و رئیس انجمن «National Interest» است.

ویر درباره مسائل مربوط به وضعیت فلسطین و نسبت آن با جنایت‌ها و حملات رژیم صهیونیستی قلم می‌زند. او با تکیه بر مسائل تاریخی‌ که میان فلسطین و رژیم اشغالگر قدس پیش آمده، اقدام به روشنگری می‌کند. او بیشتر درباره چگونگی پوشش جریان اصلی رسانه‌های غرب از این نسبت (فلسطین و صهیونیسم) که به اعتقاد او بر اساس سیاست خارجی ایالات متحده و منافع گروه‌های لابی‌کننده ثروتمند صورت می‌گیرد، سخنرانی می‌کند، حرف می‌زند، می‌نویسد و انتقاد می‌کند.

 

 

اسکات ریکارد:

اسکات ریکارد، زبان شناس اطلاعاتی سابق امریکا مقیم اورلاندو فلوریدا، تحلیل گر و نظریه پرداز آمریکایی.

 

 

اسکات بنت:

دکتر اسکات بنت افسر سابق  عملیات روانی  ارتش آمریکاست که گزارش وی با نام SHELL GAME یکی از دلایلی بود که ادوارد اسنودن تصمیم به ترک آمریکا گرفت.  وی در در حوزه های سیاسی، جنگ روانی، امنیتی-نظامی و افشاگری تخصص دارد.  دکتر بنت که یک سال نیز به عنوان پیمانکار در دفتر ضدتروریستی وزارت امور خارجه آمریکا زیر نظر ژنرال Dell Dailey فعالیت داشته است سابقا محقق علوم اجتماعی در بنیاد هریتیج بود که اندیشکده محافظه‌کار آمریکایی مستقر در واشینگتن، دی.سی. است. دکتر بنت در بوز آلن همیلتون با اِسنودن آشنا شد. بوز آلن همیلتون شرکت مشاور مدیریت آمریکایی است، که در زمینه ارائه خدمات و سرویس‌های امنیتی، مدیریت فناوری اطلاعات، صنایع دفاعی، مهندسی سیستم، مدیریت تغییرهای سازمانی، مدل‌سازی و شبیه‌سازی کامپیوتری، تجزیه و تحلیل اقتصادی، برنامه‌ریزی استراتژیک و مدیریت اطلاعات فعالیت می‌نماید. بنت فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه ایالتی سن‌خوزه، کارشناسی ارشد از دانشگاه جرج میسون و دکتری از دانشگاه  کاتولیک آمریکا دارد.

 

 

میکائیل اُپرسکالسکی:

تحلیلگر شبکه راشاتودی در امور خاورمیانه و مولف آثار متعدد من جمله “سی.آی.ای در ایران”، “سی.آی.ای در اروپای غربی”، “سی.آی.ای در آمریکای مرکزی” که در حقیقت بر برداشتن ماسک از روی صورت سیسم جاسوسی خارجی آمریکا می پردازد. این کتب تا حدی موثر بوده که مجله اشپیگل نیز به آنها پرداخته و از آن طریق اُپرسکالسکی را معرفی می کند.

 

 

جیم دبلیو دین:

«جیم دبلیو دین» (Jim W.Dean) نویسنده و تحلیلگر امریکایی و سردبیر پایگاه تحلیلی Veterans Today است و مقالاتش در روزنامه ها و سایتهای معتبر خبری-تحلیلی منتشر می شود.

 

همچنین شایان ذکر است این نشست همزمان با “شب یلدا” پنج شنبه شب ۹۶/۹/۳۰ از ساعت ۱۸ در سالن آیت مهدوی کنی و با اجرای آقای برنا دانش کارشناس روابط بین الملل‌ آمریکا و با سخنرانی حجج الاسلام سیدعبدلله حسینی مشاور دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و یحیی جهانگیری معاون بین الملل دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار خواهد شد.