یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۶:۴۵
در دانشگاه امام صادق؛
نمایشگاه عکس پیاده روی اربعین از نگاه یک جامعه شناس برگزار شد

نمایشگاه عکسی با عنوان «پیاده تا عشق» از آثار مسعود کوثری دانشیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران از امروز ۲۶ آذرماه به مدت یک هفته در دانشگاه امام صادق(ع) به نمایش درآمده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، نقل از روابط عمومی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، نمایشگاه فوق بازتاب‌دهنده بزرگ‌ترین تجمع انسانی در دنیاست که نگاهی جامعه شناسانه به واقعه پیاده روی کربلا دارد.
مسعود کوثری جامعه‌شناس در حاشیه مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: پیاده‌روی زائران کربلا در اربعین حسینی به عنوان بزرگترین رویداد جهان تشیع هر سال با حضور میلیونی عاشقان اباعبدالله از سراسر دنیا برگزار می‌شود که در این گردهمایی بزرگ علاوه بر حضور شیعیان، شاهد حضور بسیاری از مردم از جمله مسلمانان اهل سنت و از پیروان سایر ادیان هستیم. به همین علت، ضروری است این رویداد بزرگ را به تصویر بکشیم.
وی در پاسخ به این سوال که از نگاه یک جامعه‌شناس چه کسانی در این پیاده‌روی حضور داشتند، بیان کرد: بسیاری آمده بودند، پیرو جوان، روستایی وشهری، زن و مرد، کودک و نوجوان. شوری برپا بود که همه را با خود می‌برد، پیاده، تا سر منزل عشق. از همه رنگ بودند با جامه‌های رنگ به رنگ، همه بودند با چهره‌های خوب، با چهره‌های مهربان.
در این نمایشگاه، ۴۶ اثر تابلو شاسی از عکس‌های این استاد دانشگاه در ابعاد مختلف به نمایش درآمده و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه عکس می‌توانند تا ۲۹ آذرماه به بزرگراه شهید چمران، پل مدیریت، دانشگاه امام صادق مراجعه کنند. همین نمایشگاه در دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران به مدت ۱۵ روز برپا بوده که نظر دانشجویان را به خود جلب کرده بود.