یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۳۰
حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شیخ نعیم قاسم در دانشگاه امام صادق (ع)

شیخ نعیم قاسم: هر کس که امام خمینی‌قدس‌سره و امام خامنه‌ای‌حفظه‌الله امامش باشد نه اهل ترس است نه اهل فرار ‌/ تنها راه آزادی قدس مقاومت است.

همزمان با ایام ولادت نبی مکرم اسلام‌صلی‌الله‌علیه‌وآله و امام صادق‌علیه‌السلام حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ نعیم قاسم قائم مقام رهبر حزب‌الله لبنان با حضور در دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام به ایراد سخنرانی پرداخت در این جلسه باشکوه که جمع کثیری از استادان دانشجویان و کارکنان دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام حضور داشتند شیخ نعیم قاسم با تبریک ایام ماه ربیع الاول بهترین توصیف پیامبر اکرم‌صلی‌الله‌علیه‌وآله را از زبان امیرالمومنین علیه‌السلام برشمرد و گفت در بیان امیرالمومنین سیره،‌ سنت، کلام و دستور پیامبر به این شکل بیان شده است که سِیرَتُهُ القَصدُ، و سُنَّتُهُ الرُّشدُ و کلامه الفصل و حکمه العدل

قائم مقام رهبر حزب‌الله لبنان در ادامه راه و روش اهل‌البیت‌علیهم‌السلام را بهترین منبع برای پیروی از سیره پیامبر اکرم‌صلی‌الله‌علیه‌و‌آله برشمرد و ولایت فقیه را ادامه راه ولایت اهل‌البیت‌علیهم‌السلام و از الطاف الهی بر جامعه شیعی برشمرد و اضافه کرد که مسئولیت بزرگ ما در این دوران ارائه نمونه روشنی از حکومت الهی برای عالم اسلامی است.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به شکل‌گیری حزب‌الله لبنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مجاهدان حزب‌الله را فرزندان فکری، سیاسی و جهادی امام خمینی قدس‌سره برشمرد و افزود ما در حالی که اندک بودیم، به فرمان امام به مبارزه با اسرائیل اقدام کردیم در حالی که اسرائیل با نقشه‌های پلید خود می‌خواست مقاومت را از مرزهای خود دور نگه دارد. حزب‌الله از جایی که اسرائیل گمانش را هم نمی‌برد رشد کرد و جوانان اقبال گسترده‌ای به آن نشان دادند. در این مسیر نباید از نقش برجسته زنان در پیشرفت مقاومت سخن نیاورد.

عضو مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه به پیروزی حزب‌الله در سال ۲۰۰۰ و خروج ذلت بار اسرائیل از لبنان اشاره کرد و افزود حزب‌الله توانست با مقاومت و اتکا به وعده خدا که إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم برای اولین بار کاری را انجام دهد که پس از اعلامیه بالفور و تشکیل رژیم صهیونیستی هیچ کدام از کشورهای عربی نتوانسته بودند انجام دهند در حالی که مقاومت با امکانات اندک و تنها با تکیه بر وعده خدا اراضی اشغالی لبنان را آزاد کرد و خط بطلانی بر جریان سازش و مذاکره با اسرائیل کشید.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به توطئه خلع سلاح مقاومت پس از سال ۲۰۰۰ حضور دائمی اسرائیل در مرزهای لبنان و اشغال فلسطین را دلیل محکم حزب‌الله مبنی بر حفظ سلاح و خط مقاومت دانست اتفاقی که ثمره آن در حماسه ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ (حرب تموز) و شکست ذلت‌بار اسرائیل رخ عیان نمود لذا استکبار جهانی و صهیونیست جهانی در سال ۲۰۱۱ با هدف قطع محور مقاومت و ضربه به حزب‌الله و قطع ارتباط آن با جمهوری اسلامی ماجرای داعش در سوریه را آغاز کرد.

قائم مقام رهبر حزب‌الله لبنان حضور حزب‌الله در سوریه را برای رفع این فتنه و مقابله با داعش برشمرد داعشی که با ادعای اسلام به قتل و غارت و تجاوز و تکفیر و تفجیر می‌پرداخت و امریکا و اسرائیل سلاح،‌مهمات و نفرات آن را تامین می‌کرد. پیروزی سال ۲۰۱۷ بر داعش در واقع پیروزی بر اسرائیل بود درست که حزب‌الله و جبهه مقاومت در سوریه شهدای فراوانی را تقدیم کرد ولی در عوض شرایط جنگ در شهر و خیابان و صحرا و کوه را فرا گرفت.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به تصمیم نابخردانه رئیس جمهور آمریکا در اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی این تصمیم را پایانی بر تفکر سازش با رژیم صهیونیستی دانست تفکری که قائل به مذاکره با دشمن صهیونیستی و رسیدن به راه حل سیاسی مسئله فلسطین بود وی اعتراضات دنیای اسلام را به این حرکت مهم ارزیابی و اتحاد فلسطینیان و تشکیل انتفاضه آزادی قدس شریف را تنها راه حل مسئله اول دنیای اسلام برشمرد.

در این مراسم باشکوه که همراه با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهدوی کنی رئیس دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام همراه بود حجت‌الاسلام و المسلمین میرلوحی ضمن خوش‌آمدگویی حضور شیخ نعیم قاسم را در دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام محترم شمرده و با یادآوری حضور مسئولان حزب‌الله در دانشگاه خواستار حضور بیشتر مجاهدان و علمای حزب‌الله و بویژه رهبر قهرمان حزب الله سید حسن نصرالله در دانشگاه شد.