چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۲۲:۳۰
برگزاری جشن میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) و سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه امام صادق(ع)

جشن بزرگ میلاد نبی اکرم صلی الله علیه و آله و امام صادق علیه السلام و سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه امام صادق علیه السلام همزمان با شب هفدهم ربیع الاول در مسجد دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد.

در این مراسم که با حضور  مسؤولین کشوری، استادان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم و جمعی از مهمانان همایش بین المللی وحدت اسلامی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر خسروپناه رئیس انجمن حکمت و فلسفه طی بیاناتی با اشاره به ایده پیوند حوزه و دانشگاه و توجه به علوم انسانی اسلامی که از تاکیدات امام بزرگوار  و از ثمرات انقلاب اسلامی، دانشگاه امام صادق علیه السلام را پیشگام این پیوند دانست.
حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه با گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله مهدوی کنی قدس سره موسس فقید دانشگاه توفیقات دانشگاه امام صادق علیه السلام در طول سی و شش سال گذشته را مرهون اخلاص آن مرحوم و همراهی بزرگان شاگردان امام و تلاش استادان و دانشجویان دانشگاه دانست که امروز به عنوان یک شجره طیبه ثمرات فراوانی را داشته است.
رئیس انجمن حکمت و فلسفه توجه و تمرکز دانشگاه امام صادق علیه السلام بر علوم انسانی را از دیگر وجوه تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه عنوان و افزود که امروزه علوم انسانی مهم ترین جنبه قدرت نرم هر مکتب و کشور دانست و دانشگاه امام صادق علیه السلام را یکی از مهمترین و موفق ترین مراکز این قدرت نرم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد.
در این مراسم هم چنین حجت الاسلام و المسلمین میرلوحی عضو هیات امناء جامعه الامام الصادق علیه السلام ضمن تبریک میلاد نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و امام صادق علیه السلام و سالگرد تاسیس دانشگاه امام صادق علیه السلام، دانشگاه را یکی از برکات انقلاب اسلامی و ثمره خون شهدا و خون دل خوردن علما و مجاهدان شاگردان امام بزرگوار خصوصا آیت الله مهدوی کنی دانست.
عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام با اشاره به تاسیس دانشگاه امام صادق علیه السلام در شب هفدهم ربیع این نهاد مقدس و مدارس و مراکز وابسته را به عنوان مرکزی برای تولید علم انسانی اسلامی بیان کرد.
دراین جشن باشکوه هم چنین حاج سید مجید بنی فاطمه به مدیحه سرایی پرداخت.
دانشگاه امام صادق علیه السلام سی و شش سال قبل در هفدهم ربیع سال ۱۳۶۱ به همت بزرگانی چون آیت الله مهدوی کنی قدس سره تاسیس شد.

برای مشاهده تصاویر کلیک نمایید.

برای مشاهده فیلم سخنرانی کلیک نمایید.