سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۲۲:۵۵
یادداشت
اتحادیه عرب یا اتحادیه طرب؟

بیانیه پایانی اتحادیه عرب و موارد اشاره شده در آن بار دیگر نشان داد که جوانانی که اخیراً در برخی کشورهای عربی حکومت را در اختیار دارند، از شدت نگرانی بین المللی، ناپختگی، سرمستی ناشی از قدرتمندی کاذب داخلی و سرشکستگی از شکست در میدان نبرد به خصوص عقیم ماندن فتنه تکفیر در عراق و سوریه و تفرقه در لبنان، در خلال نشست های سیاسی به جای سیاست ورزی مشغول خیال بافی هستند.

دلیل این ادعا در چند بند عجیب بیانیه مشهود است.
مثلاً اشاره شده است که جزایر سه گانه ابوموسی و تنب بزرگ و کوچک، متعلق به ایران نیست. حزب الله که با تمام قوای خود با داعش و صهیونیست ها مبارزه می کند، سازمانی تروریستی است. موشکی که به ریاض اصابت کرده چون احتمالاً ساخت ایران است پس باید جهان ایران را مقصر دانسته و تقبیح کند و یا ایران ملزم باشد از توان دفاعی خود و پاسداری از امنیت ملی خود بگذرد.

البته احتمالاً جوانی این سیاست بازان باعث شده تا فراموش کنند که هم این خلیج و هم جزایر سه گانه همیشه فارس بوده و خواهند ماند. یادشان رفته برخی از همین سران عرب فلوس های خود را خرج صهیونیست ها کرده و یا به تروریست ها می بخشیدند تا حزب الله را از بین ببرد. خواب بودند آن موقع که داعش لجام گسیخته برای ایران نقشه می کشید و خبر از تخریب قریب الوقوع حرم اهل بیت علیهم السلام در عراق، سوریه و ایران می داد و هر ایرانی را لایق بریده شدن سر میدانست. در طرب بودند آن زمان که صدام مستقیماً و عمده کشورهای بزرگ جهان با تسلیحات اعطایی خود، شهرهای کشور را تخریب می کردند و به ایران سلاح که سهل است، سیم خاردار هم نمی دادند. این ها حتی طاقت ندارند که ملتی پس از ماه ها فشار و تلفات آن هم عمدتاً زن و کودک، برای دفاع از خود به سمت آنها موشکی بزند.
آری این اتحادیه به سوی دور شدن از حقائق منطقه و جهان گام برمی دارد. اما نگاه راهبردی و آینده نگر حکم می کند که دقیقاً در همین ایام که ایام قدرتمندی جبهه مقاومت است، نباید:
مغرور شد، دشمن را دست کم گرفت، مرهوب تبلیغات او شد، در زمین بازی او گام برداشت، در تحلیل های غیر منطقی ماند، احساسی رفتار کرد، بی تدبیری داشت، استحکام قدرت حق را کاست، بر طبل اختلافات کوبید، با اشتباهات گفتاری و رفتاری برای جبهه حق هزینه زایی کرد.
جهان به سمت حقانیتی متعالی در حرکت است و کسانی موفق هستند که با درک اهمیت شرایط، فوق فعال، هوشمند، صالحانه، مخلصانه، مدبرانه و منسجم حرکت کنند که
ان الارض یرثها عبادی الصالحون

منبع: کانال دکتر گودرزی