دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ۲۲:۴۵
چهارمین جلسه شورای مدیریت انجمن علمی دانشجویی زبان‌های خارجی برگزار شد

چهارمین جلسه شورای مدیریت انجمن علمی دانشجویی زبان‌های خارجی برگزار و اعضای حاضر در این جلسه به برنامه های آتی انجمن پرداخته و بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی؛  چهارمین جلسه شورای مدیریت انجمن علمی دانشجویی زبان‌های خارجی برگزار و اعضای حاضر در این جلسه به برنامه های آتی انجمن پرداخته و بحث  و تبادل نظر کردند.

تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه به شرح زیر می‌باشد:

انتخاب فیلم Movie Discussion هفته آینده

بحث و تصویب جزئیات اولین لیگ استند آپ کمدی به زبان انگلیسی برای دانشجویان سطح متوسط و پیشرفته

بحث پیرامون جوائز ویژه فعالین برنامه‌های انجمن به صورت تقدیر و اهدای جوایز برای برترین ‌های هر بخش در پایان هر نیم‌سال تحصیلی

نهایی‌سازی فهرست کتب انگلیسی و فرانسه مورد نیاز انجمن پس از بازبینی و اعمال تغییرات و ارزیابی مالی جهت تقدیم به بخش زبان و معاونت پژوهشی

در این جلسه مقرر شد با مدیریت و برنامه‌ریزی آقای جهانگیری از دهمین هفته آموزشی -از روز شنبه الی چهارشنبه، هر شب و یک ساعت پس از نماز الی ساعت یازده و نیم شب- دفتر انجمن زبان جهت ارائه خدمات مشاوره زبان آموزی، پاسخ به سوالات دانشجویان و رفع اشکال در طول ترم تحصیلی، فعال و به روی همه دانش‌جویان عزیز باز باشد و همچنین برنامه حضور اعضا شورا در دفتر انجمن در طول هفته به‌زودی منتشر خواهد شد.

در ادامه گزارشی از وضعیت برگزاری دو جلسه رفع اشکال هفته قبل ارائه و پیرامون برگزاری جلسات رفع اشکال ویژه امتحانات میان‌ترم در این هفته نیز بحث گردید، همچنین

اعضای شورا موافقت خودرا با انتشار ویرایش و اصلاحات فیلم ضبط شده توسط آقای جهانگیری -پیش از آغاز جلسه اعلام کردند، به این ترتیب اعضا شورای انجمن به نوعی موافقت خود را با انتشار بخشی از جزئیات طرح ققنوس -پیش از موعد رسمی- اعلام کردند! به این ترتیب فیلم این جلسه صرفا با افزودن لوگو و نشانی تلگرامی انجمن امشب منتشر خواهد شد.

ارائه گزارش جامع از آخرین تصمیمات و تغییرات جلسات گفت‌وگوی آزاد به زبان انگلیسی

بحث و تصمیم‌گیری پیرامون کانال جدید انجمن و سیاست‌گذاری در حوزه مدیریت گروه تلگرامی انجمن و تاکید بر جذب حداکثری دانشجویان در گروه

در حال حاضر حدود هشتاد تن از اساتید و دانشجویان دکتری و تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاه و همچنین حدود یکصد و هشتاد نفر از دانشجویان فعال در برنامه‌های انجمن -به‌خصوص دوره تابستانه‌زبان انگلیسی- و حدود سی نفر از دانشجویان علاقه‌مند به یادگیری زبان فرانسه در گروه حاضر می‌باشند و انتظار می‌رود که با اتخاذ سیاست‌های راهبردی صحیح و کارا این گروه -ان‌شاءالله- به محلی برای تبادل نظر راه‌برداندیشان پیرامون فعالیت‌های انجمن و بهره‌مندی از نظر اساتید و تقویت طرح جامع پژوهشی ققنوس نقره‌ای و ارتباط و پژوهش دانشجویان در حوزه‌های مطالعاتی تخصصی با اساتید هر رشته بشود.

در مورد جلسه تفاهم نامه‌هفته آینده انجمن با انجمن زبان دانشگاه مذاهب اسلامی نیز تصمیمات نهایی اتخاذ شد.
▫️همچنین پیش‌از این و پس از ارزیابی حضور اعضا، برنامه امضاء تفاهم‌نامه با انجمن دانشگاه جامعه المصطفی -به علت تداخل با کلاس‌های درسی اعضا شورا- به هفته بعد از آن موکول شد.
در مورد آخرین وضعیت نشریه علمی‌دانشجویی انجمن نیز بحث و تبادل نظر شد.

همچنین تصمیم گرفته شد که از حرکت‌های مشابه سایر انجمن‌های علمی استقبال شود، و انجمن علمی دانشجویی زبان از جایگاه خود به عنوان الهام بخش سایر انجمن‌های علمی در جهت حرفه‌ای تر کردن رقابت سالم میان انجمن‌های علمی حداکثر استفاده و بهره‌برداری را نماید.
لازم به ذکر است که تنها در دوره جدید انجمن‌های علمی برخی از انجمن‌ها با الگو قرار دادن انجمن علمی زبان به انتشار گزارش جلسات، برگزاری جلسات رفع اشکال امتحانات به طور تخصصی و همچنین حرکت در جهت برگزاری مسابقات و دوره‌های جامع آموزشی کرده‌اند.
امید است که سایر انجمن‌ها نیز از این بستر مناسب جهت پیشرفت و بهبود رویه استفاده نمایند.