جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ۲۲:۰۰
انتشارات دانشگاه امام صادق (ع) ناشر برگزیده بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شد

مراسم اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی جمهوری اسلامی ایران، همزمان با ایام برگزاری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی روز دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ در تالار شهید دهشور دانشکده علوم پایه دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی، مراسم اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی جمهوری اسلامی ایران، همزمان با ایام برگزاری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی روز دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ در تالار شهید دهشور دانشکده علوم پایه دانشگاه تهران برگزار شد.

این جشنواره هر ساله همزمان با ایام هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی، چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمی دانشجویان با ارائه آثار مکتوب و حمایت از دانشجویان نوقلم برای تولید اندیشه‌های جدید از سوی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی با حمایت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه خانه کتاب، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کشور، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان ایران و سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌شود.

 

 

در این دوره، از بین ۲۴ اثر ارسالی انتشارات دانشگاه امام صادق علیه‌السلام،  ۳ اثر به عنوان کتب برگزیده و شایسته تقدیر انتخاب و انتشارات دانشگاه نیز به عنوان ناشر برتر این دوره برگزیده شد.

در مجموع ۶۶۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد. در بین این آثار تعداد کتب ارسالی در حوزه علوم انسانی با ۳۴۵ اثر بیشترین آمار را به خود اختصاص داده بود که ۶۶درصد آثار ارسالی اثر تالیفی و باقی آثار ترجمه بودند.

انتخاب انتشارات دانشگاه امام صادق علیه السلام به عنوان ناشر برتر، انتخاب سه اثر به عنوان کتب برگزیده و انتخاب یک اثر به عنوان اثر شایسته تقدیر افتخارات انتشارات دانشگاه در این دوره از جشنواره کتاب سال دانشجویی بود.

در این جشنواره هم‌چنین از یک استاد خادم کتاب، مولف پرکار، جایزه بخش اصلی و بخش ویژه تقدیر به عمل آمد که انتشارات دانشگاه امام صادق علیه السلام به عنوان انتشارات فعال برگزیده شد.

 

کتاب “پایش اقتصاد مقاومتی” تالیف دکتر علی اصغر سعدآبادی به عنوان برگزیده بخش ویژه این جشنواره از دیگر افتخارات انتشارات دانشگاه در این جشنواره بود.