پنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ۲۰:۱۵
گزارش شورای مدیریت انجمن علمی دانشجویی زبان‌های خارجی از سومین هفته کاری خود

شورای مدیریت انجمن علمی دانشجویی زبان‌های خارجی از سومین هفته کاری خود ارائه گزارش کرد.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی، شورای مدیریت انجمن علمی دانشجویی زبان‌های خارجی از سومین هفته کاری خود به شرح ذیل ارائه گزارش کرد.

 

برگزاری جلسه شورای مدیریت انجمن علمی‌دانشجویی زبان‌های خارجی در روز دوشنبه ۲۲ آبان‌ماه
در ابتدای این جلسه جناب آقای خاکسار، نماینده محترم معاونت دانشجویی و فرهنگی، پیرامون عملکرد انجمن علمی توضیحاتی دادند و سپس مقرر شد که در اسرع وقت جلسه دیگری با حضور جناب آقای سعادت‌جو و مسئولین محترم این معاونت برگزار گردد.
پس از آن جلسه رسمی انجمن آغاز گردید و دبیر انجمن پیرامون نشریه و وضعیت طرح جامع آموزشی-پژوهشی ققنوس را جهت در جریان قرارگرفتن همه‌ی اعضا توضیحات نهایی را دادند، سپس گزارش وضعیت کلی کارگروه‌های انجمن توسط مسئول هر بخش ارائه گردید.
مشروح مصوبات این جلسه به شرح ذیل است:

  • روند و شیوه‌نامه ثبت‌نام و مصاحبه طرح ققنوس -مطابق برنامه- نهایی گردید.
  • تصویب دو نام ققنوس طلایی و ققنوس نقره‌ای برای دو بخش آموزشی و پژوهشی ققنوس با توجه به نهایی‌شدن برنامه‌ها و عملکرد هر بخش
  • جلسات گفت‌وگوی آزاد به زبان انگلیسی با مدیریت آقای محمدامین قاسمی از هفته دهم آموزشی (پس از هفته اول امتحانات میان‌ترم) آغاز و “هر هفته” برگزار خواهد شد. (ساختار مباحث آزاد «Free Discusion» نیز ان‌شاءالله بهبود خواهد یافت.)
  • جلسات پخش فیلم به همراه توزیع SEA Dictionary به صورت هر دو هفته یکبار از هفته پس از امتحانات میان‌ترم، با مدیریت آقای مصطفی غفاری آغاز می‌گردد.
  • آقایان احسان جهانگیری، میثم بهارلو و احمدرضا یوسف‌وند به عنوان اعضا هیئت تحریریه جهت بحث و تصمیم‌گیری پیرامون ساختار نشریه و پیگیری روند ثبت در نشریات علمی-دانشجویی انتخاب شدند. (لازم به ذکر است که نشریه انجمن تا به این لحظه به صورت رسمی ثبت نگردیده و کلیه‌ی شماره های آن که در طی سنوات گذشته منتشر گردیده‌اند از این منظر فاقد اعتبار و رتبه علمی می‌باشند.)
  • تصویب آغاز برگزاری دو لیگ استندآپ کمدی و پانتومیم به زبان انگلیسی تا پایان ترم‌جاری برای دانشجویان ورودی های ۹۴ تا ۹۶
  • همچنین اعضای شورا موافقت خود را نسبت به دعوت رسمی انجمن علمی‌دانشجویی زبان‌های خارجی دانشگاه مذاهب اسلامی که توسط دبیر محترم این انجمن جناب آقای باقر رستاخیز داده شده بود اعلام کردند. امید است که ان‌شاءالله بستر مناسبی برای برگزاری جلسات و فعالیت‌های مشترک فراهم گردد و مقرر گردید در هفته های پیش رو جلسه مشترکی در محل انجمن علمی برگزار شود. (زمان پیشنهادی این جلسه در روز سه‌شنبه -۷ آذر ۹۶- تعیین گردید.)

 

انتخاب مسئول حقوقی انجمن

با توجه به اهمیت حفظ حقوق معنوی آثار تولید شده و فعالیت‌های اختصاصی انجمن زبان و همچنین روند اساسنامه و نیاز به تنظیم قراردادها و تفاهم‌نامه‌ها، آقای محمدابراهیم رجبی به پیشنهاد دبیر و موافقت اعضا شورا به عنوان مسئول حقوقی انجمن انتخاب شدند. همچنین در ادامه آقای محمد سماوی به عنوان مشاور شورا در امور حقوقی انتخاب گردیدند.

 

آغاز فرآیند نگارش متن اساس‌نامه و دستورالعمل‌ها و پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ها و… انجمن علمی دانشجویی زبان خارجی
از این پس اعضا و فعالین انجمن می‌بایست هرگونه مورد حقوقی‌اداری مرتبط را -اعم از موارد آیین‌نامه‌ای و پیرامون اساس‌نامه و تنظیم قراردادها و تفاهم‌نامه ها- پیش از نهایی‌سازی با آقای رجبی هماهنگ نمایند و در صورت نیاز و با هماهنگی قبلی از طریق دفتر انجمن، جلسه مشورتی با آقای سماوی برگزار نمایند.

 

جلسات رفع اشکال و حل نمونه سوالات ویژه دانشجویان زبان پبش نیاز، دو، چهار و ۶ و تبلیغات این برنامه از طریق تلگرام و کانال انجمن علمی به نشانی T.me/ISU_SEA آغاز شد.

 

لیست کتب مورد نیاز فرانسه جهت تقدیم به بخش زبان و معاونت پژوهشی تهیه‌ شد.

 

تقویت فعالیت‌های انجمن در فضای مجازی

  • افزایش ۱۲۰ درصدی تعداد اعضای کانال تلگرامی انجمن
  • افزایش ۱۵۰ درصدی تعداد اعضای سوپرگروه تلگرامی انجمن

 

جلسه‌ای سه‌شنبه شب (۲۳ آبان‌ماه) مسئول مالی انجمن با دبیر انجمن تشکیل شد و فرآیند نگارش برنامه بودجه انجمن برای سال تحصیلی آتی به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

 

در جلسه سه‌شنبه شب مسئول و مشاور حقوقی انجمن با دبیر انجمن، فایل داده‌های موجود قبلی و نکات نهایی پیرامون نگارش متن اساس‌نامه انجمن جمع‌بندی شد.

 

در پایان گزارش، لازم است مراتب تقدیر و تشکر فعالین و شورای انجمن از تیم طراحی و به‌خصوص مسئول محترم آن جناب آقای رضا لطفی اعلام گردد.