یکشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۹:۳۰
تذکر کواکبیان درباره «سپنتا نیکنام»

نماینده مردم تهران از هیات رییسه مجلس خواست که به موضوع سپنتا نیکنام ورود کرده و آن را حل کنند.

به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در تذکر شفاهی خود درباره موضوع «سپنتا نیکنام» با بیان اینکه اصل ۷۱ قانون اساسی به صراحت می‌گوید مجلس می‌تواند در عموم مسائل قانون گذاری کند، اظهار داشت: همچنین بند ۱۱ ماده ۲۴ نیز می‌گوید رئیس و هیئت رئیسه باید شان مجلس را رعایت کند و من بحثم این است که یک هموطن زرتشتی سه ماه است اجازه پیدا نمی‌کند به جلسات شورای شهر برود.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: من خواهش می کنم که شما این موضوع را یک جوری با دوستان شورای نگهبان که در جای خود، نظر فقهی و حقوقی دارند مطرح کنید که این موضوع را بیاورند و از کانال مجلس بگذرانند که مجلس هم تفسیر کند و به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود وگرنه ادامه موضوع به این شکل، مجلس را از حیز انتفاع می اندازد.

در ادامه علی لاریجانی، رئیس مجلس در پاسخ به وی گفت: راه این کار همین است و شورای نگهبان در این موضوع مرجع است و باید درباره قوانین مجلس نظر دهد که در اصل چهارم قانون اساسی هم مطرح شده است.

لاریجانی در پایان اظهار امیدواری کرد: باید از طریق خودش به این موضوع رسیدگی شود و حیطه و حوزه آن مشخص شود چرا که یک بحث علمی است و ما هم در حال پیگیری آن هستیم.