پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۵:۱۵
کواکبیان خطاب به صداوسیما:
رویه تان را تغییر دهید/ اتهام‌ زنی صدا و سیما به اصلاح‌طلبان درست نیست

همانطور که سپاه و دست اندرکاران دستگاه دیپلماسی وحدت خود را در مقابل دشمنی‌ها نشان دادند، سران قوا نیز این اتحاد را بروز دهند.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در نحوه انعکاس احکام صادر شده برای تعدادی از فعالان سیاسی اصلاح طلب گفت: همانطور که سپاه و دست اندرکاران دستگاه دیپلماسی وحدت خود را در مقابل دشمنی‌ها نشان دادند، سران قوا نیز این اتحاد را بروز دهند.

به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در تذکری گفت: در شرایطی که با لفاظی‌های ترامپ در مقابل ایران مواجهیم و قرار است که فردا سخنرانی علیه منافع ملت ایران داشته باشد، انتظار می‌رود سران قوا اتحاد خود را بروز دهند همانطور که سپاه و دستگاه دیپلماسی در مقابل دشمنی‌ها اتحادشان را نشان دادند.

وی با تاکید بر اینکه «طبق اصل ۱۷۶ قانون اساسی همه باید در چارچوب منویات نظام حرکت کنیم» افزود: قطعا در کشور در تمامی عرصه‌های اقتصادی،‌ سیاسی و حتی فضای مجازی آمادگی لازم وجود دارد، اما باز هم باید مسئولان اقتصادی به این موضوع توجه کنند که برخی التهابات در بعد اقتصادی فشاری به مردم وارد نکند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس در تذکری دیگر از نحوه انعکاس اخبار صدا و سیما در مورد احکام برخی فعالان سیاسی اصلاح طلب انتقاد کرد و گفت: اصلاح طلبان و اصولگرایان همه در صفی واحد در مقابل دشمن ایستادگی کرده و انسجام داخلی خود را حفظ می‌کنند.

وی افزود: در چنین شرایطی طبق اصل ۱۰۶ قانون اساسی مرجع تشخیص جاسوسی در کشور وزارت اطلاعات است و بر همین اساس وزیر اطلاعات درباره فرزند یکی از روسای قوا نظر خوبی را مطرح کرد.

کواکبیان اضافه کرد: قوه قضائیه اخیرا برخوردهایی با برخی فعالان اصلاح طلب داشته است. این که صدا و سیما یک مرتبه حکم یک سال حبس تعزیری برای عده‌ای که قبلا نیز نماینده مجلس بودند را با عنوان جاسوسی مطرح کند درست نیست، لذا نباید آنها را بی جهت جاسوس خطاب کنیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه «انسجام داخلی در سطح حکومت و فعالان عرصه‌های مختلف وجود دارد» گفت: ترامپ بداند اقدامات جنون آمیزش هیچ خللی در سد محکم این ملت ایجاد نخواهد کرد.

منبع: ایسنا