سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ۲۰:۳۰
اطلاعیه برگزاری بیست و چهارمین همایش ملی بیمه و توسعه

همایش سالانه بیمه و توسعه برای ۲۴ امین بار و با موضوع “مدیریت ریسک و بیمه: الزامات، چالش‎ها و راهکارها” توسط پژوهشکده بیمه و با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌های بیمه در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار خواهد شد.

در این همایش‌علمی بزرگ، محققان ایده‌ها و یافته‌های پژوهشی خود را با یکدیگر در میان گذاشته و از دیدگاه‌های یکدیگر بهره‌مند می‎شوند. این همایش یک روزه همواره رخدادی ماندگار جهت انتشار آخرین یافته‌های علمی و ایجاد ارتباط بین صعنت بیمه، دانشگاه‌ها و مراکز تخصصی بوده و در بعضی از موارد سبب تغییر در سیاست‌گذاری و مقررات صنعت بیمه شده است.
امروزه یکی از مباحث کلیدی در سطح جهانی مبحث مدیریت ریسک است. عدم اطمینان محیطی و شدت رقابت، سازمان‌ها و مدیران آنها را با چالش‌های متعددی مواجه ساخته است. برای مدیریت مؤثر این چالش‌ها، رویکردهای نوین مدیریت و شایستگی‌های خاص طرح و توصیه شده است.
پژوهشکده بیمه در راستای رسالت خطیر خود به‎منظور پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی و تحقیقاتی علمی و کاربردی در این زمینه، بر آن است تا با برگزاری این همایش، بستری جهت تبادل ایده‌ها و یافته‌های پژوهشی بین محققان و پژوهشگران، زمینه‌ای مناسب جهت تصمیم‌سازی برای کارشناسان، و سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری برای مدیران ارشد صنعت بیمه و بیمه‌گذاران فراهم کند. در همایش جاری، مبحث مدیریت ریسک عمدتاً با محوریت بیمه‌گذار و صنایع و حوزه‌های کلیدی ایجادکننده ریسک، به‌ویژه ریسک‌های بزرگ، مد نظر قرار گرفته است.
از عموم علاقمندان دعوت می‌شود ضمن شرکت در همایش، مقالات و نتایج پژوهش‎های خود در موضوع همایش و محورهای آن را برای دبیرخانه همایش ارسال نمایند تا در صورت پذیرش توسط داوران، در این همایش ارائه شوند.
لازم به ذکر است که در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ تفاهم‌نامه ای مابین دانشگاه امام صادق علیه السلام و پژوهشکده بیمه امضاء شده است.