یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ۲۰:۲۹
آخرین دیدار اعضای هسته مرکزی انجمن علمی دانشجویان معارف اسلامی و مدیریت در دوره کنونی انجمن‌ها

آخرین جلسه اعضا هسته مرکزی انجمن علمی دانشجویان معارف اسلامی و مدیریت با ریاست محترم دانشکده، جناب آقای دکتر لطیفی برگزار شد.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی و به نقل از تارنمای انجمن علمی دانشجویان معارف اسلامی و مدیریت آخرین جلسه رسمی هسته مرکزی انجمن علمی دانشجویان معارف اسلامی و مدیریت با حضور جناب آقای دکتر لطیفی، رئیس محترم دانشکده معارف اسلامی و مدیریت در محل دفتر انجمن علمی دانشجویان معارف اسلامی و مدیریت برگزار شد.

در ابتدای این دیدار حمیدرضا ارفع الرفیعی دبیر فعلی انجمن علمی، ضمن تشکر از محبت‌های فراوان آقای دکتر لطیفی در مدت مسئولیتشان و هم‌چنین اعتماد و باورشان به دانشجویان از حضور و راهنمایی‌های مدبرانه ایشان در جلسات اعضا هسته انجمن علمی تقدیر کردند.

دبیر انجمن علمی مدیریت در ادامه با اشاره به وضعیت بسیار خوب انجمن‌ها در زمان کنونی نسبت به گذشته و همچنین فضای بسیار خوب دانشکده، نتایج فعلی انجمن علمی مدیریت را ثمره الطاف خداوند متعال و تلاش بی‌منت اعضا انجمن و همکاری اساتید و کارمندان دانشکده مدیریت و اداره فرهنگی دانستند.

دبیر انجمن علمی در ادامه با اشاره به‌پیش رو بودن انتخابات انجمن علمی، آن را فرصتی برای افرادی دانست که اهداف عاشورایی و حسینی در ذهن دارند.

ارفع افزود: باید یک کاندیدا و عضو شورای مرکزی انجمن نگاهی گسترده و فراتر از امور دنیوی به انجمن‌ها داشته باشد و آن را سنگری برای ادای تکلیف و وظایفش و فرصتی برای خودسازی بداند. خالصانه وارد این معرکه شدن نکته دیگری بود که دبیر انجمن علمی به کاندیداها توصیه کرد و با استناد به بخش‌هایی از حکمت ۱۱۳ نهج‌البلاغه- وَلاَ تِجَارَهَ کَالْعَمَلِ الصَّالِحِ، وَلاَ رِبْحَ کَالثَّوَابِ، وَلاَ وَرَعَ کَالْوُقُوفِ عِنْدَ الشُّبْهَهِ-بهترین و موفق‌ترین معامله و کار را، معامله و کار با خداوند متعال دانست و ابراز امیدواری کرد که اعضا شورای مدیریت در سال آتی بتوانند، توشه‌ای از عمل صالح را برای خود جمع‌آوری کنند.

در پایان حمیدرضاارفع الرفیعی ضمن ارائه گزارش مختصری از فعالیت‌ها گفت: ان شاالله به‌زودی گزارش تفصیلی فعالیت‌های انجمن در سایت و کانال انجمن و دانشکده ارائه خواهد شد.

همچنین ارفع ضمن طلب حلالیت از همه دانشجویان بخصوص اعضا هسته انجمن‌ها و معذرت بابت کوتاهی‌ها و عدم تقدیر شایسته از اعضا، برای اعضا انجمن در دیگر مراحل زندگی شان آرزوی موفقیت نمود.

 

جناب آقای دکتر لطیفی رئیس دانشکده معارف اسلامی و مدیریت نیز ضمن تشکر از زحمات همه دوستان و بخصوص آقای ارفع افزود: بنده اولین جلسه در زمان مسئولیتم را بیش از جلسه شورای دانشکده، با دانشجویان و اعضا انجمن علمی داشتم و اعتقاددارم که دانشجو می‌تواند کار دانشکده و بلکه کار دانشگاه را انجام دهد.

ایشان مراسم هیئت میثاق با شهدا در ماه محرم را هم یکی از جلوه‌های موفقیت دانشجویان در مدیریت امور دانشگاه دانستند و گفتند: اگر کاری روی زمین بماند و نتوانیم از دانشجویان جوان، خوش‌فکر و پرانرژی‌مان استفاده کنیم، نشان از ضعف ساختاری ماست.

دکتر لطیفی با اشاره به تعداد تقریبی ۳۴۰ دانشجو در دانشکده گفتند که این تعداد نیرو بیش از یک گردان نظامی است که بتوان هدایت و فرماندهی نمود و گفتند: همه اعضا هیئت‌علمی دانشکده هم به این باور رسیده‌اند که می‌توان به دانشجو اعتماد نمود و بخش‌هایی از فعالیت‌های دانشکده را به او سپرد.

دکتر لطیفی ضمن اشاره به شعار دانشکده۱ افزود: مؤمن واقعی کسی است که خواهان موفقیت برادر مؤمن دیگرش باشد و او را در مسیر موفقیتش یاری کند.

دکتر لطیفی هم‌چنین با اشاره به آغاز روند برگزاری انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی، شرکت ضعیف در انتخابات سال‌های گذشته و تعداد کم کاندیداهای آن را علائم خوبی برای حیات دانشکده ندانستند و افزودند: دانشجو باید در تصمیم سازی (نه تصمیم‌گیری)دانشکده احساس وظیفه کند و مشارکت داشته باشد.

ایشان انتظار خود از انجمن علمی را فراتر از انجمن علمی فعال در دانشگاه دانستند و افزودند باید با کار آیی، اعتقاد و استفاده از تجربه‌های گذشته تراز انجمن علمی را بالا آورد و آن را در سطح بین‌المللی تعریف کرد.

آقای دکتر لطیفی افزود ان شاالله بتوانیم فضایی را فراهم کنیم تا بخشی از کارهای دانشکده و دانشگاه را به دانشجویان بسپاریم و برای آنان قوت قلبی باشیم تا دانشجویان نیز بتوانند با حضور در این عرصه یادگیری داشته باشند.

در پایان دکتر لطیفی تأکید نمود که دست ما به‌سوی دانشجویان جهت کمک گرفتن در راستای مأموریت ابلاغی حضرت آقا و اهدافی دانشگاه امام صادق(ع) همیشه دراز است و همه دانشجویان را به شرکت پرشور در انتخابات و انتخاب افراد شایسته توصیه نمودند.

 

در ادامه گزارش تصویری این جلسه را مشاهده می‌نمایید.

 

۱- ما خواهان موفقیت یکدیگر هستیم.

۲-این جلسه بیش از یک ساعت و نیم بود.