شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۲۲:۰۰
عبدالملکی:
تیم اقتصادی دولت باید گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی را بشناسد/ متخصصان نفت و صنعت در دولت یازدهم منزوی شدند

تیم اقتصادی دولت باید گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی را بشناسد/ متخصصان نفت و صنعت در دولت یازدهم منزوی شدند

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: تیم اقتصادی دولت باید گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی را بشناسد در حالی که متخصصان نفت و بانکداری و صنعت در دولت یازدهم منزوی شدند. 

حجت‌الله عبدالملکی عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری، با اشاره به برنامه اقتصادی دولت دوازدهم اظهار داشت: عملیاتی‌ترین موضوع اقتصادی که دولت و آقای روحانی آن را دنبال می‌کنند معرفی تیم اقتصادی است، صحبت‌هایی که درباره تیم اقتصادی رئیس‌جمهور می‌شود قابل قبول نیست و امیدواریم که واقعیت نداشته باشد.

عبدالملکی ادامه داد: برخی از وزرا و مسئولان اقتصادی دولت از جمله وزیر صنعت، مسکن، نفت، اقتصاد، رئیس‌کل بانک مرکزی و رئیس برنامه و بودجه باید تغییر کنند،اگر قرار باشد از تیم اقتصادی کسی باقی بماند فقط وزیر کشاورزی و وزیر نیرو برای این امر صلاحیت دارند.

وی گفت: اگر قرار باشد سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی در حوزه اقتصاد عملی شود این افراد باید تغییر کنند چرا که آنان در طول ۴ سال گذشته نشان داده‌اند نتوانسته‌اند سیاست‌های اقتصادی رئیس‌جمهور را پیاده کنند.

عبدالملکی با اشاره به برخی از جابجایی‌ها در تیم اقتصادی دولت، گفت: ما به گزینه‌ها ورودی نداریم و صحبت در این باره کارشناسی نیست، به هرحال رئیس‌جمهور می‌خواهد از احزاب موافق خود افرادی را تعیین کند که هیچ اشکالی ندارد و بحث کابینه فراجناحی غیرکارشناسی است.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: تیم اقتصادی دولت باید سه‌ ویژگی مهم داشته باشد،‌ اولا به ظرفیت‌های اقتصادی کشور ایمان و اعتقاد داشته باشد، وزیری که می‌گوید ما باید از خارج سهمیه بگیریم و مزیت کشور را در قرمه‌سبزی و آبگوشت بزباش می‌داند متناسب تیم اقتصادی نیست.

وی اضافه کرد: تیم اقتصادی دولت باید گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی را بشناسد و پیگیری کند و همچنین بین متخصصین مقبولیت کافی داشته باشد تا جریان هم افزا ایجاد کند، در حالی که متخصصین نفت و بانکداری و صنعت در دولت یازدهم منزوی شدند.

عبدالملکی یادآور شد: آقای رئیس‌جمهور مطمئن باشد که بین ۲۳ میلیون نفری که به او رای دادند بهترین گزینه‌ها برای تصدی اقتصادی وجود دارند و نباید فکر کنند که دستش خالی است.