یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ۱۸:۱۳
فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه:
رمز تحقق کارهای بزرگ همکاری با مردم است

مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی بنیاد محرومیت زدایی فائزون در روستاهای بخش «حویق تالش» با حضور سردار سیدضیاءالدین حزنی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام و به نقل از روابط عمومی بنیاد محرومیت زدایی فائزون، سردار سیدضیاءالدین حزنی دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی روستاهای بخش «حویق تالش» اظهار داشت: عبور از تحریم ها همواره در دستور کار سپاه بوده و ما همواره تمام تلاش خود را کرده ایم تا مردم از این تحریم های خصمانه آسیبی نبینند.

سردار حزنی با اشاره به اینکه هر وقت ما با مردم همراه شویم می‌توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم و هر سازمان و مجموعه‌ای که در کنار مردم باشد موفق می شود، گفت: سپاه همواره در کنار مردم بوده و رمز موفقیت سپاه، همین در کنار مردم بودن است.

فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نخستین ماموریت سپاه، دفاع و امنیت کشور است، گفت: سپاه در این هدفش کاملاً موفق بوده و علاوه بر آن به محرومیت‌زدایی نیز ورود کرده و اگر صد سازمان دیگر تشکیل شود نمی‌تواند این اقدامات را انجام دهد.

سردار حزنی افزود: کارهای ما به یاد شهدا و به‌دستور مقام معظم رهبری است و ما این بی عدالتی را برنمی تابیم که در روستایی آب و برق نباشد و در جایی دیگر فردی ۵۰ میلیون تومان حقوق بگیرد.

وی با اشاره به اینکه برخی با پول مستضعفان و محرومان رشد کرده و حق آن‌ها را خورده‌اند، گفت: میزهایی که مسئولان پشت آن قرار دارند هم می‌تواند واسطه بهشتی شدن آنها باشد و هم واسطه ای برای جهنمی شدنشان و لذا مسئولان باید مراقب اعمال خود باشند.

فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه مردم تالش را یکی از بهترین مردمان عنوان کرد و با تاکید بر همدلی و در کنار هم بودن اظهار داشت: باید همه در کنار هم کار کنیم و خدمتگزار کسانی هستیم که مردم محروم را خوشحال کنند.

سردار حزنی خاطرنشان کرد: مسجد و خانه بهداشت برای روستاهای بخش حویق تالش باید راه اندازی شود و نوبت آینده برای افتتاح این موارد به روستاهای بخش حویق تالش می‌آییم.

همچنین درادامه این مراسم، دبیر بنیاد محرومیت زدایی فائزون نیز در سخنانی اظهار داشت: بعد از یک سال نیم تلاش، این چهار پروژه عمرانی در روستای کوهستان بخش حویق شهرستان تالش به بهره برداری رسید.

مهدی حقی با اشاره به اینکه کسی باور نمی‌کرد در استان گیلان که مهد سرسبزی است، روستایی پیدا شود که به جز سه ماه اول سال دسترسی به آن ممکن نیست افزود: با حرکت جهادی و مجاهدت موفق شدیم چهار پروژه را در این روستا به بهره‌برداری برسانیم.

مسئول ستاد جهادی شهید سیرت‌نیا تصریح کرد: تنها در سه ماه تابستان می‌توان به روستای حویق تالش دسترسی پیدا کرد و مابقی سال باید دو کیلومتر را با قاطر و اسب طی کرد تا به آن رسید.

حقی با اشاره به اینکه وظیفه سازندگی و امکانات زیرساختی بر عهده سپاه نیست تاکید کرد: مسئولیت سازندگی بر عهده دولت‌های مختلف است ولی سپاه در عرصه‌های سازندگی از پای نمی‌نشیند.

وی احداث خانه بهداشت و مسجد مناسب برای روستای کوهستان بخش حویق تالش را ضروری دانست و بیان داشت: امیدواریم بتوانیم پس از افتتاح این پروژه‌های عمرانی، پروژه های دیگری را نیز به بهره برداری برسانیم.

گفتنی است چهار پروژه عمرانی شامل یک مدرسه ابتدایی، خانه عالم، غسالخانه و سرویس بهداشتی طی این مراسم در روستای محروم کوهستان بخش حویق شهرستان تالش به بهره‌برداری رسید.