یکشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۰
در نامه گلایه آمیز بسیج دانشجویی دانشگاهای بزرگ تهران به سازمان ها و نهادهای مختلف ایران مطرح شد؛
سکوت نهادهای عریض و طویل ایران در برابر هتک حرمت مسجدالاقصی مایه تأسف است / گزارش دهید در ۱۰ روز اخیر و یکسال اخیر برای فلسطین چه کرده‌اید؟

در پی سکوت در برابر هتک حرمت #مسجدالاقصی، بسیج دانشجویی دانشگاهای بزرگ تهران نامه گلایه آمیزی به سازمان ها و نهادهای مختلف ایران ارسال کردند.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی؛ در پی سکوت در برابر هتک حرمت مسجدالاقصی، بسیج دانشجویی دانشگاهای بزرگ تهران نامه گلایه آمیزی به سازمان ها و نهادهای مختلف ایران ارسال کردند، درادامه می‌توانید بخش هایی از نامه را در تارنمای معاونت دانشجویی و فرهنگی مطالعه کنید:

در بخشی از این نامه آمده است:
در این ۱۰ روز پس از هتک حرمت مسجدالاقصی شاهد موضع‌گیری‌های جدی، قاطعانه و مهم از جانب دولت‌های مختلف و کشورهای اسلامی بوده‌ایم. در این میان انفعال، عدم موضع‌گیری و سکوت اکثر نهادهای رسمی و بین‌المللی جمهوری اسلامی در این قضیه موجب تعجب، ناراحتی و درد مشترک ملت ایران و برادران فلسطینی شده است

جای بسی تعجب است که اکثریت قریب به اتفاق نهادهای عریض و طویل جمهوری اسلامی در خصوص این مسأله سکوت پیشه کرده‌اند و حتی زحمت اتخاذ یک موضع‌گیری علنی یا نوشتن یک بیانیه‌ی رسمی را به خود نداده‌اند، چه رسد به اقدامات جدی و مؤثر عملی!

ما که در موضع‌گیری نسبت به فاجعه‌ی هتک حرمت بی‌سابقه به ساحت مسجدالاقصی و برخی موارد مشابه دیگر از جهان‌اسلام عقب افتاده‌ایم، چگونه می‌توانیم به عنوان داعیه‌دار تشکیل تمدن‌اسلامی و امتواحدهاسلامی شناخته شویم؟

جای تعجب نیست، چرا که اگر برخی سازمان‌ها و نهادهای رسمی دچار اختلال یا تعطیلی نبودند، از سوی رهبر معظم انقلاب فرمان آتش به اختیار صادر نمی‌شد!

به وظیفه‌ی انسانی، شرعی و قانونی خود عمل کنید و ضمن موضع‌گیری سریع، قاطع و رسمی در خصوص حوادث اخیر مسجدالاقصی و انجام اقدامات عملی و مؤثر، با بهره‌گیری از دیپلماسیرسانه ای اقدامات خود را به اطلاع مردم جهان برسانید و صدای به حق مردم ایران باشید

ما فرزندان انقلابی ملت ایران بنا به وظیفه و تکلیف خود از شما مطالبه می‌کنیم اقداماتی را که در دو بازه‌ی زمانی ۱۰ روز گذشته و یکسال گذشته در خصوص مسأله‌ی اول جهان‌اسلام، یعنی تحقق آرمان فلسطین و نابودی رژیم نامشروع صهیونیستی انجام داده‌اید، به پیشگاه ملت ایران و امت‌اسلامی گزارش دهید

بسیج دانشجویی دانشگاه های: علامه طباطبایی، صنعتی شریف، امام صادق (ع)، علم و صنعت و خواجه نصیرالدین طوسی

این نامه به صورت جداگانه به رؤسای سه قوه، وزارت امور خارجه، سپاه پاسداران، صداوسیما، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مجمع جهانی تقریب، مجمع جهانی بیداری اسلامی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آستان قدس رضوی، سازمان بسیج مستضعفین، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جامعه روحانیت مبارز، حوزه علمیه و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه نوشته شده است