چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۲۱:۱۵
همزمان با برگزاری شورای دانشکده معارف اسلامی و حقوق؛
تکریم و معارفه مدیر سابق و جدید گروه جزا برگزار شد

همزمان با برگزاری شورای دانشکده معارف اسلامی و حقوق، از ۲۳ سال مدیریت آقای دکتر محمدعلی مهدوی ثابت در گروه حقوق جزا تقدیر گردید و آقای دکتر غلامحسین الهام به عنوان مدیر جدید این گروه معرفی شدند.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی؛ روز دوشنبه (۱۳۹۶/۰۴/۱۹) همزمان با برگزاری شورای دانشکده معارف اسلامی و حقوق، از ۲۳ سال مدیریت آقای دکتر محمدعلی مهدوی ثابت در گروه حقوق جزا تقدیر گردید و آقای دکتر غلامحسین الهام به عنوان مدیر جدید این گروه معرفی شدند.

 

در ابتدای این مراسم آقای دکتر غلامی رئیس دانشکده ضمن تشریح ابعاد علمی و فرهنگی آقای دکتر مهدوی‌ثابت بیان داشتند: «ایشان صرفاً نقش مشارکت در مدیریت دانشکده نداشتند، بلکه نقش تأسیسی داشتند و از زمان تأسیس دانشکده و گروه حقوق جزا و دکتری حقوق جزا با عرق خاصی به دانشگاه امام صادق (ع) خدمت کردند و شاگردان عالم و دانشمند فراوانی تربیت کردند. تغییر مدیر گروه صرفاً با هدف چرخش کارها صورت گرفته و ما همچنان نیازمند همراهی دکتر مهدوی‌ثابت هستیم. ان‌شاءالله صاحب اصلی دانشگاه امام صادق (ع) جزای شما را بدهند.»

 

در ادامه آقای دکتر مهدوی‌ثابت ضمن قدردانی از برگزاری چنین مراسمی تاکید کردند: «من ۲۳ سال خالصانه برای گروه حقوق جزا و دانشکده وقت گذاشتم و همواره خودم را از نظر علمی به‌روز نگه‌داشتم و سعی کردم بهترین فارغ‌التحصیلان از این دانشکده به جامعه علمی ارائه شود. خوشبختانه دکتر الهام صلاحیت علمی و اخلاقی کافی دارند و مایه افتخار دانشگاه هستند. بنده هم با کمال میل در خدمت ایشان هستم. در گذشته من مشاغل متعدد اجرائی داشتم و پیشنهادهای فراوانی به من می‌شد ولی همواره کار در دانشگاه را به همه کارها ترجیح می‌دادم و از این تصمیم خوشحال هستم. ما اکنون شاهد آن هستیم که حاصل این زحمات اکنون مدیریت دانشکده را به عهده گرفته‌اند.»

 

سپس آقای دکتر الهام مدیر جدید گروه حقوق جزا ضمن ابراز خوشوقتی به سبب مهیا شدن فضا برای همکاری با دانشگاه امام صادق (ع) گفتند: «من آمده‌ام که دانشجویان بیش از گذشته از علم و دانش دکتر مهدوی ثابت بهره ببرند و بار اجرائی ایشان کمتر شود. دانشگاه امام صادق (ع) شجره طیبه است و شاگردان عالم و متقی به جامعه تحویل داده است. دستاوردها و فارغ التحصیلان دانشکده همگی مدیون زحمت‌های دکتر مهدوی‌ثابت است، و بنده هم هدفم حفظ جایگاه والای دانشگاه امام صادق (ع) است، تا میراث آیت الله مهدوی‌کنی و آیت الله مصطفوی و سایر اساتید بزرگ حفظ و ارتقاء یابد.»

 

در پایان این مراسم هدایائی از سوی دکتر غلامی به نیابت از شورای دانشکده به دکتر مهدوی‌ثابت تقدیم شد.