یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲ ۱۷:۲۱
تا پايان بهمن ماه 92 ادامه دارد؛
ثبت نام در دانشگاه امام صادق(ع) آغاز شد

ثبت نام دانشگاه امام صادق (علیه السلام) همزمان با ثبت‌نام آزمون سراسری ۹۳ آغاز و تا پایان بهمن ماه ۹۲ ادامه دارد.

به گزارش خبرنامه صادق، به نقل ازاداره گزینش ؛ ثبت نام دانشگاه امام صادق (علیه السلام) همزمان با ثبت‌نام آزمون سراسری ۹۳ آغاز و تا پایان بهمن ماه ۹۲ ادامه دارد.

ثبت نام فقط از طریق سایت دانشگاه امام صادق(ع) صورت می گیرد و علاقه مندان می توانند پس از مطالعه شرایط و ضوابط اختصاصی در دانشگاه از اینجا اقدام به ثبت نام نمایند.

 

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام)

دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام)، بر اساس اهداف متعالی خود و با امتیاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی ۹۴-۹۳ در دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته ویژه برادران و کارشناسی ویژه خواهران دانشجو می‌پذیرد. کلیه داوطلبان علاقمند به تحصیل در دانشگاه امام صادق (علیه السلام) در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط ذیل، باید پس از ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ و علامت زدن بند ۴۸ در کاربرگ ثبت‌نام آزمون سراسری، با مراجعه به پایگاه اینترنتی این دانشگاه به نشانی www.isu.ac.ir (بخش گزینش و پذیرش دانشجو) کاربرگ ثبت‌نام اینترنتی این دانشگاه را تکمیل نمایند و عدم تکمیل این کاربرگ، نشانه انصراف از ثبت‌نام قطعی در دانشگاه امام صادق (علیه السلام) تلقی می‌گردد. رشته‌های تحصیلی این دانشگاه و شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در آنها از این قرار است:

123

ج ) شرایط داوطلبان:

کلیه داوطلبان شرکت در آزمون سال تحصیلی (۹۴ ـ ۹۳) دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام)، می‌بایست علاوه بر شرایط عمومی آزمون سراسری، دارای شرایط اختصاصی زیر باشند:

۱٫       تدین به دین مبین اسلام و مذهب جعفری

۲٫       التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه

۳٫       متولد سال ۱۳۷۱ و بعد از آن؛ انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری در شرط سنی ندارد.

۴٫       داشتن سلامت جسمانی متناسب با دوره تحصیلی

۵٫       داوطلبان رشته‌های دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) تنها از بین شرکت‌کنندگان در آزمون سراسری از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی با ضرائب خاص مربوط به این دانشگاه (زبان و ادبیات فارسی با ضریب (۴)، معارف اسلامی با ضریب(۴)، زبان عربی با ضریب(۴)، زبان خارجی با ضریب(۲)) انتخاب می‌گردند و دروس دیگر گروه‌های آزمایشی با همان ضرایب آزمون سراسری محاسبه می‌گردند.

د ) نحوه و مهلت ثبت‌نام:

۱٫       داوطلبان پس از ثبت‌نام در آزمون سراسری و علامتگذاری بند ۴۸ در تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۹۳، با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی www.isu.ac.ir (بخش گزینش و پذیرش دانشجو)، نسبت به تکمیل ثبت‌نام اختصاصی دانشگاه اقدام می‌نمایند.

۲٫       داوطلبان می‌توانند به دو روش پرداخت الکترونیکی و یا واریز فیش بانکی، اقدام به ثبت‌نام نمایند. بدین منظور داوطلبان، ابتدا مبلغ ۰۰۰/۸۰ ریال (معادل هشت هزار تومان) را به عنوان هزینه ثبت‌نام در دانشگاه پرداخت می‌نمایند. پرداخت هزینه ثبت‌نام به دو صورت زیر امکان‌پذیر است:

·        پرداخت الکترونیکی از درگاه پرداخت اینترنتی بانک پاسارگاد از طریق همه انواع کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب

·        پرداخت حضوری به حساب جاری شماره ۰۱۰۱۵۳۰۰۸۵۰۰۵ نزد بانک ملی ایران، شعبه مهرگان تهران، متعلق به دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران) و حفظ اصل فیش بانکی

۳٫       پس از این مرحله داوطلبان می‌بایست اطلاعات زیر را از طریق تکمیل «کاربرگ ثبت‌نام» در پایگاه اینترنتی دانشگاه در اختیار دانشگاه قرار دهند:

·        شماره پرونده آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ (عدم ثبت صحیح شماره پرونده به منزله عدم ثبت‌نام تلقی خواهد شد)

·        شماره فیش بانکی، تاریخ پرداخت آن و کد شعبه دریافت کننده وجه (در صورتی که پرداخت به شکل بانکی و غیراینترنتی بوده است)

·        اطلاعات شناسنامه‌ای (شماره ملی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد و …)

·        اطلاعات تحصیلی (معدل‌‌کل دیپلم، معدل نهایی کتبی سال سوم دبیرستان، کد دبیرستان و مرکز پیش‌دانشگاهی محل تحصیل و …)

·        نشانی و کدپستی محل سکونت، شماره تلفن و …

۴٫       مهلت ثبت‌نام در سامانه ثبت‌نام این دانشگاه، تا تاریخ ۳۰  بهمن ماه ۱۳۹۲ می‌باشد.

۵٫       پس از ثبت کامل اطلاعات در سامانه، داوطلب رمز ورود و کد رهگیری از سامانه دریافت می‌نماید؛ چنانچه داوطلبی رمز ورود و کد رهگیری دریافت نکند، مراحل ثبت‌نام الکترونیکی وی به صورت کامل انجام نشده است و باید مجددا ثبت‌نام نماید.

۶٫       در صورتی که به هر دلیل داوطلبی نتواند از روش اینترنتی برای ثبت‌نام استفاده کند، می‌تواند با پرینت گرفتن «کاربرگ ثبت‌نام» از پایگاه اینترنتی دانشگاه، اطلاعات خود را به صورت دستی در این کاربرگ ثبت کرده و به نشانی دانشگاه ارسال نماید.

هـ ) نحوه آزمون شفاهی، انتخاب رشته و اعلام نتایج:

۱٫       پس از ثبت‌نام داوطلبان در آزمون سراسری و سپس در سامانه ثبت‌نام دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام)، از واجدین شرایط علمی برای شرکت در آزمون شفاهی دعوت به عمل می‌آید. در این مرحله صلاحیت‌های عمومی و علمی داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین معیارهای علمی پذیرش که به صورت جدی در مرحله آزمون شفاهی مورد بررسی قرار می‌گیرند، عبارتند از معدل کتبی سال سوم دبیرستان و نمره کل آزمون سراسری. بدیهی است بالاتر بودن این دو عامل به معنای کسب امتیاز بیشتر در صلاحیت‌های علمی داوطلب می‌باشد که قدرت رقابت وی با دیگر داوطلبان را افزایش می‌دهد.

تعیین و انتخاب رشته تحصیلی داوطلبان در مرحله آزمون شفاهی صورت می گیرد. لذا در مرحله ثبت‌نام، نیازی به انتخاب رشته و گرایش وجود ندارد. همچنین ثبت‌نام و قبولی در این دانشگاه محدودیتی برای داوطلب در انتخاب رشته‌های آزمون سراسری ایجاد نمی‌کند و در صورت پذیرش در این دانشگاه، رشته قبولی داوطلب در آزمون سراسری نیز پا برجا بوده و داوطلب می‌تواند از میان آن دو، رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب نماید لذا لازم نیست در هنگام انتخاب رشته، رشته‌های این دانشگاه در میان اولویت‌های صدگانه آزمون سراسری، درج شود. توضیحات بیشتر در مورد رشته‌ها در ویژه نامه پیام صادق و پایگاه اینترنتی دانشگاه موجود می‌باشد.
نتایج نهایی پس از برگزاری آزمون شفاهی و سایر مراحل گزینش، مطابق با ضوابط دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) تعیین می‌شود و نتایج پردیس برادران از طریق پایگاه اینترنتی آن به نشانی www.isu.ac.ir و نتایج پردیس خواهران از طریق پایگاه اینترنتی آن به نشانیwww.isuw.ac.ir  اعلام خواهد شد.

و) اطلاعات و تذکرات لازم:

۱٫       دوره آموزشی کارشناسی‌ارشد پیوسته ویژه برادران به تناسب رشته تحصیلی حدود ۷ سال و دوره آموزشی کارشناسی خواهران حدود ۵/۴ سال و به صورت تمام وقت روزانه می‌باشد.

۲٫       واحدهای کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) در دوره کارشناسی ارشد پیوسته برادران به دانشجویانی ارائه خواهد شد که حداقل معدل لازم را در دروس کارشناسی کسب نموده باشند یا از عهده امتحان جامع داخلی که از بعضی دروس کارشناسی صورت می‌گیرد، برآیند.

۳٫       با توجه به اینکه رشته‌های تحصیلی دانشگاه ماهیتاً تلفیقی است، لذا ضرورتاً تعداد زیادی از دروس حوزوی و علوم اسلامی همراه با دروس دانشگاهی و زبان‌های عربی و انگلیسی (یا فرانسه) در سطح مکالمه کامل و فهم متون به دانشجویان ارائه می‌شود.

۴٫       تشکیل گرایش‌های اعلام شده در صورتی ممکن خواهد بود که تعداد دانشجویان واجد شرایط هر گرایش، با توجه به ضوابط دانشگاه به حد نصاب لازم برسد.

۵٫       در پردیس برادران و خواهران بر اساس ضوابط، به دانشجویان واجد شرایط خوابگاه‌ تعلق می‌گیرد.

۶٫       دانشجویان می‌بایست در طول تحصیل ضوابط این دانشگاه را رعایت نمایند و متعهد گردند نیمی از دوران تحصیل خود را در صورت نیاز دانشگاه خدمت نمایند. بدیهی ‌است درصورت انصراف،‌ اخراج یا انتقال، دانشجو ملزم به پرداخت هزینه‌های آموزشی طول تحصیل خود، به دانشگاه‌ خواهد‌ بود و به این منظور در هنگام ثبت‌نام باید تعهد رسمی یاد شده با ذکر هزینه دوره تحصیل به دانشگاه سپرده شود.

۷٫        جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با دانشگاه و رشته‌های آن، برای کلیه داوطلبانی که ثبت‌نام نموده‌اند نشریه پیام صادق، از طریق پست ارسال می‌شود. البته عدم دریافت این نشریه به منزله نقص در ثبت‌نام نیست و ثبت‌نام داوطلبانی که رمز عبور و کد رهگیری از سامانه ثبت‌نام دریافت نموده‌اند، قطعی می‌باشد.

۸٫        سؤالات داوطلبان از طریق قسمت «ارتباط با دانشگاه» در پایگاه اینترنتی گزینش پاسخ داده می‌شود. تلفن‌ گویای پردیس برادران        ۱-۸۸۵۷۶۰۳۰ و تلفن تماس با پردیس خواهران ۶-۲۲۱۳۱۸۷۵ می‌باشد. همچنین نشانی پستی گزینش دانشگاه به شرح زیر است:

پردیس برادران: تهران- صندوق پستی ۱۵۹/۱۴۶۵۵- بزرگراه شهید چمران – پل مدیریت – دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) گزینش برادران – شماره نمابر (فاکس): ۸۸۵۷۶۰۳۰-۰۲۱

پردیس خواهران: تهران – صندوق پستی ۱۱۱/۱۴۶۵۵ – شهرک قدس – بلوار شهید فرحزادی – خیابان شهید طاهرخانی- دانشگاه ‌امام‌صادق (علیه‌السلام) گزینش خواهران – شماره نمابر (فاکس): ۲۲۰۶۵۴۳۷-۰۲۱

نظرات
  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php:219 Stack trace: #0 /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php(457): ckrating_get_rating('176') #1 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(288): ckrating_comment_class(Array, Array, '176', Object(WP_Comment)) #2 /home2/isunews/public_html/wp-includes/plugin.php(203): WP_Hook->apply_filters(Array, Array) #3 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(525): apply_filters('comment_class', Array, Array, '176', Object(WP_Comment), NULL) #4 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(430): get_comment_class(Array, Object(WP_Comment), NULL) #5 /home2/isunews/public_html/wp-content/themes/pardis/functions.php(75): comment_class('parent') #6 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(174): wordpressapi_comments(Object(WP_Comment), Array, 1) #7 /home2/isunews/public_html/wp-in in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219