شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۲۲:۳۰
از سوی نشر سدید
«جنگ اقتصادی» منتشر شد

کتاب ” جنگ اقتصادی” از سوی نشر سدید، وابسته به مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام روانه بازار کتاب شد.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی به نقل از خبرگزاری «حوزه»، انتشارات سدید وابسته به مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق (ع) که با شعار «علوم انسانی اسلامی، از اندیشه تا زندگی» در پی تحقق هدف اصلی شکل گیری خود یعنی، دستیابی به مجموعه‌ای از دانش‌های اجتماعی برای ارائه پاسخ‌های کاربردی به نیازهای واقعی مردم، مبتنی بر اندیشه اسلامی است، اقدام به چاپ کتابی در این زمینه با نام «جنگ اقتصادی؛ تبیین دینی و تمدنی دشمن‌شناسی اقتصاد» کرده است.

حریم اقتصادی که اغلب جایگزین جنگ نظامی می شود، برنامه هایی از پیش تعیین شده ای است که از طرف کشوری زورگو بر کشوری مستقل که حاضر به پذیرش زورگویی نیست وضع می شود.مفهوم و تعریف جنگ تنها مربوط به جنگ نظامی همراه با حضور تسلیحات و نیروهای نظامی نیست ، گاهی کشوری زورگو توان و یارای مقابله با کشور مورد هدف را از طریق جنگ نظامی ندارد، لذا حربه های دیگری مانند جنگ اقتصادی را درپیش می گیرد.  کشوری که اقدام به راه اندازی جنگ اقتصادی می کند طوری وانمود می کند که این اقدامات فقط جهت فشار بر دولت و حکومت کشور مورد هدف است تا آن را همسو با خود کند اما در عمل این فشارهای وارده بر روی دوش مردم خواهد بود که این خباثت کشور وضع کننده را می رساند.

جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری مستقل در جهان شناخته شده است، کشور ایالات متحده امریکا که خود را به اصطلاح کدخدای جهان می داند(دچار توهم هستند)تا قبل از پیرزی انقلاب تسلطی کامل بر ایران داشت. اما با پیروزی انقلاب اسلامی دستش برای همیشه از ایران بریده شد و بریده خواهد ماند. در همان ابتدا جنگ نظامی را با کمک تسلیحاتی و مالی به رژیم بعث عراق علیه ایران درپیش گرفت و شکست خورد . از همان سالهای پس از شکست مقوله جنگ نظامی کنار رفت و مقوله جنگ اقتصادی و فرهنگی جایگزین آن شد.

کتاب «جنگ اقتصادی؛ تبیین دینی و تمدنی دشمن‌شناسی اقتصاد» که در چهار فصل توسط مجتبی حسنی و علیرضا تاجه‌بند با مقدمه سیدمهدی زریباف به رشته تحریر درآمده، گامی کوچک در جهت ترسیم و تبیین علمی ابعاد این مهم و ارائه راهکار و الگویی مناسب در جهت مقابله با آن و در نهایت نیل به اهداف انقلاب اسلامی است.

در کتاب حاضر بیان می شود که تنها راه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، تکیه و اعتماد بر توان تولید داخلی چه از طرف مردم و چه از طرف دولت است ، همچنین رفتن اقتصاد به سمت تولید داخلی به این گونه باشد که ، دولت و مجلس طوری برنامه ریزی کنند که دانشگاه های ما پژوهش را سرلوحه کار خود قرار داه و در خدمت صنعت باشند و تولید علم را افزایش دهند تا تولید رونقی پیش از پیش گرفته و به خارج از مرزهای خود محتاج نباشیم. صنعت تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز کشور را در خود کشور با استفاده از پتانسیل جوانان تولید کند تا هم مقابله با جنگ اقتصادی باشد و هم بیکاری را رفع کرده باشیم.

کتاب «جنگ اقتصادی» در ۲۶۴ صفحه و با قیمت ۱۷ هزارتومان به چاپ رسیده است .

 علاقه‌مندان برای تهیۀ این کتاب می‌توانند برای خرید اینترنتی این کتاب به سایت مؤسسۀ علمی- فرهنگی سدید به آدرس اینترنتی   http://sadidisu.ir  و یا به آدرس تهران خیابان انقلاب، نرسیده به فلسطین جنوبی، پالک ۱۱۱۸ ، واحد ۲/۱ -انتشارات بسیج دانشجو یی دانشگاه امام صادق(ع) مراجعه نمایند.