شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۲۱:۰۰
در یادداشتی از دکتر گودرزی بخوانید؛
تحلیلی بر حوادث تروریستی ۱۷ خرداد ماه تهران

دکتر گودرزی: «وقوع حادثه تروریستی در تهران بار دیگر جمعی از خانواده های شریف را داغدار کرد و شهیدان دیگری مظلومانه سندی گویا بر مظلومیت مردمی شدند که بعنوان بزرگترین قربانی تروریسم، با خدعه و دروغ شیاطین کوچک و بزرگ و تبلیغات مسموم و مشمئز کننده اذناب منطقه ای ایشان، به خشونت متهم میشوند.»

به گزارش دانشجویی و فرهنگی، عضو هیئت علمی دانشکده معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق (ع) طی یادداشتی بیان کرد: «وقوع حادثه تروریستی در تهران بار دیگر جمعی از خانواده های شریف را داغدار کرد و شهیدان دیگری مظلومانه سندی گویا بر مظلومیت مردمی شدند که بعنوان بزرگترین قربانی تروریسم ، با خدعه و دروغ شیاطین کوچک و بزرگ و تبلیغات مسموم و مشمئز کننده اذناب منطقه ای ایشان، به خشونت متهم میشوند.»
در ادامه یادداشت دکتر غلامرضا گودرزی آمده است: این حرکات غیر انسانی بی شک محکوم است و بانیان و عاملان آن جز سیه روزی نصیب دیگری نخواهند داشت. اما آنچه در این برهه حائز توجه و اهمیت است به اختصار عبارتند از :
۱. وحدت ملی و پرهیز از چند قطبی سازی های جعلی همواره نیاز کشور است و بی شک در این زمان ضرورت و اهمیت آن تشدید میگردد. دشمن انگاه ضربه میزند که برخی در داخل سرگرم تحلیلها و فضاسازیهای غیر واقعی باشند و در تشخیص دوست و دشمن افراط و تقریط نمایند.
۲. تجارب قبلی حاکی از آن است که تروریست ها وقتی موفق میشوند، که اولویتهای اساسی کشور یعنی اقتصاد و امنیت جای خود را به جنجال ها و بگو مگوها و یا اولویتهای ساختگی بدهند. لذا هم جناح پیروز و هم جناح مغلوب باید توجه کند که انتخابات تمام شده است و تداوم لحن و کنایه های ناصواب فقط فرصت تمرکز و مراقبت مجموعه های مسول را گرفته و انرژی کشور را هدر خواهد داد.
۳. نباید با دعوای سیاسی، آرامش، تمرکز، اعتماد اجتماعی و توان عملیاتی نهادهای امنیتی، انتظامی ، بسیج، سپاه و ارتش را  کاهش داد. بلکه همه قوای کشور و مسولان محترم و دلسوز باید با تدبیر و فرصت شناسی حامی هم افزای این عزیزان باشند.
۴. نوع عملیات امروز نشان میدهد که تروریستها برای ضربه زدن به امنیت کشور با طرح و نقشه متفاوتی فعال شده اند، انتخاب مراکز حساس و پرهیز از اقدام در اماکن عمومی و پر ازدحام میتواند هم حاکی از یک طراحی به ظاهر جدید ولی در حقیقت قدیمی، که برای ایرانیان یاداور دهه ۶۰ است ، باشد و هم مقدمه ای برای اجرای طرح های شوم دیگر. لذا همگان بایستی ضمن حفظ آرامش ، مددکار نیروهای تلاشگر مرتبط باشند.
۵. نقش مردم در همه لحظات و دقائق عمر انقلاب بی بدیل است. لذا مردم بایستی مسولانه ضمن مراقبت از امنیت جامعه پیرامونی خود، از بروز شایعات و گسترش آن خودداری کنند.
۶. کلیه رسانه ها خاصه رسانه ملی با اتخاذ رویکرد حرفه ای و هوشمندانه خود ضمن اطلاع رسانی صحیح و به موقع، از بازی در دام تبلیغاتی و رسانه ای دشمن و تروریستها پرهیز کنند.
۷. اقتدار و امنیت امروز، با وحدت همه گروههای سیاسی کشور، مردم و جریانهای تاثیرگذار و با محوریت رهبری انقلاب ، انشاالله تداوم داشته و مسیر تعالی پیموده خواهد شد.