یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ۲۱:۴۵
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) خطاب به مخبر دزفولی
شورای عالی انقلاب فرهنگی باید از ملت عذرخواهی کند

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در نامه‌ای خطاب به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: آیا وقت آن نرسیده است که شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کم‌کاری‌های خود از پیشگاه ملت ایران متواضعانه عذرخواهی کند.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی و به نقل از فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در نامه‌ای خطاب به مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: آیا به‌راستی وقت آن نرسیده است که شورای عالی انقلاب فرهنگی به خاطر کم‌کاری‌های خود از پیش گاه ملت ایران متواضعانه عذرخواهی کند.

در ابتدای این نامه آمده است: همانگونه که مستحضرید این روزها مسئله سند ۲۰۳۰ به‌مثابه تهدیدی بزرگ برای استقلال ملی و عاملی در جهت جهانی سازی در ساحت فرهنگ، موجبات نگرانی دغدغه مندان انقلاب اسلامی را فراهم کرده است. این در حالی است که هنوز ابراز گلایه‌مندی صریح رهبر معظم انقلاب از شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با این سند به‌مثابه یک نقطه تاریک در عملکرد این شورا در خاطره‌ها باقی است.

در بخش دیگری از این نامه بیان شد: ادعای بی‌اطلاعی از تصویب و اجرای این سند نیز خود بهانه‌ای رنگ‌باخته و عذری بدتر از گناه است. به‌راستی جای طرح این پرسش مهم باقی است که چطور چشمان شورای عالی انقلاب فرهنگی که قرار بود دیدبان وضعیت فرهنگی نظام باشد به‌قدری کم سو بود که نتوانست تحرکات ناظر به این سند را ببیند.

همچنین در بخش دیگری از این نامه اظهار شد: عدم همکاری دولت پاسخ دقیقی به مطالبات جریان‌های دانشجویی نیست چرا که به طور کلی بنای دولت تدبیر و امید به رقم زدن محرمانه‌ها است! اگر روحیه انقلابی‌گری این شورا کم رنگ شده است لااقل از فریاد‌های جریان های دانشجویی حمایت می‌کردید. جناب آقای مخبر، آیا به‌راستی وقت آن نرسیده است که شورای عالی انقلاب فرهنگی به خاطر کم‌کاری‌های خود از پیش گاه ملت ایران متواضعانه عذرخواهی کند؟

 

در این نامه تاکید شد: حال نیز خبرها حکایت از بررسی مجدد سند ۲۰۳۰ در شورای عالی انقلاب فرهنگی و تلاش فراوان مسئولین دولتی برای زدن مهر تأیید این شورا بر سند ۲۰۳۰ دارند. بدین‌وسیله باهدف جلوگیری از تکرار تجربیات تلخ گذشته پیشنهادی را که چند روز پیش به مجلس شورای اسلامی داده بودیم، این بار به شما عرضه می‌کنیم و آن اینکه مذاکرات جلسه آتی شورا را به‌صورت زنده از صداوسیمای جمهوری اسلامی پخش کنید یا فیلم کامل آن را در اختیار ملت قرار دهید.

در ادامه این نامه خاطر نشان شد: انتشار مشروح مذاکرات برای مردم مشخص می‌کند که آیا هنوز می‌توان این مجموعه را شورای عالی انقلاب فرهنگی نامید یا به‌تبع انفعال شدید اعضای این شورا در برابر دولت، باید نام آن را به شورای عالی انفعال فرهنگی تغییر داد؟