سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ ۲۰:۴۵
با صدور پیامی؛
دانشگاه امام صادق ارتحال آیت الله علم‌الهدی کاشانی را تسلیت گفت

دانشگاه امام صادق(ع) ارتحال عالم زاهد آیت الله حاج سید رضا علم‌الهدی کاشانی، از شاگردان حضرت امام و دوستان قدیم حضرت‌ آیت الله مهدوی کنی قدس‌سره، را تسلیت گفت.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی؛ دانشگاه امام صادق(ع) ارتحال عالم زاهد آیت الله حاج سید رضا علم‌الهدی کاشانی، از شاگردان حضرت امام و دوستان قدیم حضرت‌ آیت الله مهدوی کنی قدس‌سره، را تسلیت گفت.

متن این تسلیت به شرح زیر می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وآله

اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شیء

رحلت عالم بزرگوار مرحوم آیت الله حاج سید رضا علم‌الهدی کاشانی رحمه‌الله‌علیه از شاگردان حضرت امام قدس سره و از دوستان قدیمی مرحوم آیت الله مهدوی کنی قدس سره را به محضر علماء و اعاظم حوزه علمیه و روحانیت دارالمؤمنین کاشان و بیت شریفشان خصوصاً داماد مکرمشان جناب حجت‌الاسلام و المسلمین صادق زاده تسلیت عرض می‌کنیم.

اولین خاطره مرحوم آیت الله مهدوی کنی قدس سره با آن عالم زاهد به سفر مبارزاتی و تبعیدی ایشان از اردستان به کاشان در سال ۱۳۲۸ شمسی(۶۸ سال پیش) برمی‌گردد که اولین دستگیری و زندانی شدن ایشان در دوره ستمشاهی است و در آن سفر در مدرسه معروف باباولی کاشان آشنایی با حضرات آیات علم‌الهدی، راستی کاشانی، امامی کاشانی و… حاصل می‌شود که به به رفاقت ۷۰ ساله منجر می‌گردد.

خداوند متعال همه گذشتگان آنها را با صاحب شعبان المعظّم رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وآله محشور فرماید و به احیاء آنها سلامت و طول عمر و عافیت و حسن عاقبت مرحمت فرماید.