دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۵۴
معرفی کتاب الگوی اسلامی مصرف

آموزش اقتصادی نیاز امروز جامعه است. در این سال‌هایی که مقام معظم رهبری به مباحث اقتصادی، از قبیل اصلاح الگوی مصرف، تولید ملی و جهاد اقتصادی تأکید ویژه فرمودند، مردم چه میزان آموزش اقتصادی دیده‌اند؟

هر کس به عنوان یک فرد مسلمان، نیازمند داشتن مجموعه‌ای از عقاید اقتصادی و یک جهان‌بینی اقتصادی مبتنی بر اندیشۀ اسلامی است. بر هر فرد مسلمان، لازم است که اخلاق اقتصادی و احکام اقتصادی خود را بداند و یک دانش و سواد اولیه از مسائل اقتصادی داشته باشد. علاوه بر این، یک جوان مسلمانی که در انقلاب اسلامی در حال رشد است، مسئولیت فهم سخنان رهبری و همچنین ورود به حوزۀ نقش­ آفرینی را نیز دارد.

کتاب الگوی اسلامی مصرف تلاشی است برای آموزش سواد اقتصادی در هر سطح از اقشار جامعه. دکتر عادل پیغامی، دانشیار دانشکدۀ معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام در این کتاب اصل اصلاح الگوی مصرف را مبتنی بر فرمایشات رهبری در سه فصل تبیین کرده است.

▫️در فصل اول به بررسی مقدمات لازم برای کسب سواد اقتصادی، سبک زندگی صحیح به کمک تعلیم و تربیت اقتصادی با هدف ایجاد سبک زندگی صحیح و مقابله با تحریم و بالابردن فهم مردم در حوزههای مختلف اقتصاد مانند مصرف می‌پردازد.
▫️پیغامی در فصل دوم مفاهیم اصلاح الگوی مصرف از قبیل مفهوم‌شناسی مصرف، الگو، اتراف، شاخص شدت انرژی و ضدکارآیی و ضداثربخشی را بررسی می نماید.
▫️فصل آخر با عنوان بررسی سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری، بندهای این برنامه دستوری را به صورت دقیق و موشکافانه به همراه مثال هایی تشریح می‌نماید. به عنوان مثال درباره بند ششم: مقابه با ترویج فرهنگ مصرف‌گرایی، مسائلی همچون ابزارهای فرهنگی و هنری، کار زنان، مهاجرت، ترکیب سبد مصرفی خانوار و سیگنال مصرف کننده مطرح می گردد.
قیمت: ۷۵۰۰ تومان
سال چاپ: بهار ۹۵

خرید اینترنتی با تخفیف ۲۰ درصد:
yon.ir/HKplm