پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۹:۵۱
در گفت و گو با مدیر فروش نشر سدید
گزارشی از حضور ۱۱ روزه مرکز تحقیقات در نمایشگاه کتاب تهران

اختتامیه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب درحالی برگزار شد که «نشر سدید» به عنوان انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام ، طی یازده روز فعالیت در این نمایشگاه توانست در رقابت با سایر انتشارات های مطرح کشور فعالیت قابل قبولی را داشته باشد و جزء غرفه های پربازدید این نمایشگاه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام، اختتامیه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب درحالی برگزار شد که «نشر سدید» به عنوان انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام ، طی یازده روز فعالیت در این نمایشگاه توانست در رقابت با سایر انتشارات های مطرح کشور فعالیت قابل قبولی را داشته باشد و جزء غرفه های پربازدید این نمایشگاه قرار گیرد.

مجتبی کلانتری مدیر فروش «نشر سدید» در گفت و گو با روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام ضمن تفکیک بازدیدکنندگان به دو دسته عبوری و هدف دار، گفت: جمعیت بازدیدکننده از نمایشگاه امسال نسبت به سال قبل تقریبا بدون تغییر بود، اما به علت نبودن محل غرفه در شاهراه اصلی عبور و مرور مخاطبین، استقبال بازدیدکنندگان عبوری از غرفه امسال انتشارات نسبت به سال گذشته کمتر بوده است و این درحالی است که مخاطب هدف دار غرفه امسال با توجه به اطلاع رسانی مناسب و انتشار کتاب های جدید با موضوعات کاربردی و جذاب بیشتر از سال های گذشته بود.

وی افزود: سال گذشته به علت عبوری بودن اکثر مخاطبان، اقبال بیشتر به سمت کتاب های مخاطب عام همچون کتاب های «حجت الاسلام علوی» بود، اما امسال با بالا رفتن نسبت مخاطبان هدف دار در مقایسه با مخاطبان عبوری شاهد رشد فروش کتاب های تخصصی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام در مقایسه با سایر محصولات «نشر سدید» بودیم.

کلانتری با اشاره به پایین آمدن قدرت خرید مردم در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: حجم فروش امسال نسبت به سال گذشته تغییر محسوسی نداشت اما سرانه خرید هر مخاطب کاهش داشت و در پی آن تعداد خریداران با افزایش روبرو شد.

مدیر فروش «نشر سدید» در ادامه افزود: استقبال مخاطبان نسبت به کتاب های جدید امسال مرکز چشمگیر بود و فروش این کتاب ها در مقایسه با کتاب های سال های گذشته با اقبال بیشتری مواجه شد که یکی از اصلی ترین دلایل این موضوع تبلیغات و اطلاع رسانی مطلوب و پوشش خبری مناسب نمایشگاه امسال و همچنین عام تر نوشته شدن کتاب های جدید مرکز بوده است.

کلانتری در ادامه گفت: کتاب های «درس گفتارهای اقتصاد مقاومتی» و «توجیه المسائل کربلا» کتاب های شناخته شده «نشر سدید» هستند که اکثر خریداران آنها با شناخت قبلی و هدف دار برای خرید این کتاب ها به غرفه مراجعه می کردند.

مدیر فروش «نشر سدید» در پایان افزود: کتاب «زندگی سالم» پرفروش ترین کتاب غرفه انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام (نشر سدید) در نمایشگاه امسال بود و بعد از آن به ترتیب کتاب های «توجیه المسائل کربلا»، «علوم انسانی در ترازوی نقد»، «درس گفتارهای اقتصاد مقاومتی» و «روان شناسی در ترازوی نقد» رتبه های بعدی پرفروش ترین کتاب ها را در طی یازده روز برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را به خود اختصاص دادند.

تماشاخانه تصویر

Click to enlarge image photo_2017-05-16_12-19-57.jpg
برای دریافت تصاویر کلیک کنید…