چهارشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۳۰
دکتر مهدی ممی‌زاده به ایراد سخنرانی می‌پردازد؛
جلیلی برای حمایت از «رئیسی» به همدان می‌آید

سعید جلیلی برای حمایت از سیدابراهیم رئیسی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به همدان سفر می‌کند.

به گزارش ایسنا، سعید جلیلی پنجشنبه ۷ اردیبهشت‌ماه در اجتماع بزرگ مردم همدان حضور پیدا خواهند کرد. این سفر نخستین سفر جلیلی، پس از ایام آغاز تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است.
سعید جلیلی متولد ۱۵ شهریور ۱۳۴۴، مشهد بوده و سیاستمدار اصول‌گرای ایرانی، عضو شورای راهبردی روابط خارجی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران است.
وی از سال ۱۳۸۶ تا ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ نیز دبیر شورای عالی امنیت ملی و رئیس گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران با کشورهای غربی بود. پیش از این رئیس اداره بازرسی وزارت خارجه، مدیر بررسی‌های جاری دفتر رهبری و معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بوده است. وی با شعار حیات طیبه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ نامزد شد و با کسب بیش از چهار میلیون رأی سوم شد.
وی در دوران جنگ ایران و عراق رزمنده بود و در این نبرد یکی از پاهایش قطع شد، دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق است و در دانشگاه امام صادق(ع) تهران به تدریس دیپلماسی پیامبر(ص) مشغول است. سعید جلیلی به زبان‌های انگلیسی و عربی آشنایی دارد.
منبع: ایسنا