دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۳۰
استاد عبدالملکی:
رفاه عمومی و استقلال اقتصادی در سایه اقتصاد مقاومتی محقق می شود

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) تصریح کرد: بی شک ارتقای رفاه عمومی و استقلال اقتصادی در سایه اقتصاد مقاومتی محقق می شود.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی و به نقل از دانا دکتر حجت الله عبدالملکی با اشاره به نام گذاری سال ۹۶۶ از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: اگر همه مردم و مسئولان به سهم خود در تحقق اقتصاد مقاومتی بکوشند، بی شک بسیاری از مشکلات کشور اعم از تورم و رکود و بیکاری تا حد زیادی مرتفع می شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری چندسال است که تاکید می فرمایند جنگ جدی امروز ما جنگ اقتصادی است و برای مقابله با تحریم ها و فشار اقتصادی باید به تقویت اقتصاد درونزا توجه کنیم و این که از وابستگی به نفت تا حدود زیادی خود را نجات دهیم.

این اقتصاددان مطرح همچنین با بیان این که وقتی اقتصاد مقاومتی اولویت مسئولان باشد دیگر فشارها و تکانه های اقتصادی از سوی دشمن نمی تواند اقتصاد ملی ما را تضعیف کند ، خاطرنشان کرد: بی تردید اجرای اقتصاد مقاومتی و اهتمام به آن باعث رشد و پیشرفت اقتصادی، رفاه عمومی و استقلال اقتصادی می گردد.

وی بیان داشت: متاسفانه هنوز عده ای در کشور و حتی از میان مسئولان آن طور که باید و شاید اقتصاد مقاومتی را درک و باور نکرده اند و حال آن که اگر به اقتصاد مقاومتی و فرمایشات رهبری عمل کنیم بسیاری از مشکلات و تنگناهای اقتصادی کشور حل می گردد.