چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۰۰
کواکبیان:
کمیسیون امنیت ملی تخلف یکی از نمایندگان را از آیین‌نامه مجلس، تایید کرد

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با اشاره به آخرین وضعیت شکایت خود از نماینده اصولگرای نزدیک به جبهه پایداری مشهد، نسبت به عدم وجود اراده کافی برای برخورد با این نماینده در هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انتقاد کرد.

به گزارش آخرین نیوز، مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به آخرین وضعیت شکایت خود از نماینده اصولگرای مشهد اعلام کرد: نظر نهایی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس این بود که این بحث مربوط به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است و باید هیات رییسه این کمیسیون در این رابطه اقدام کند و نامه‌ای را تهیه و تقدیم این هیات کند که اقدامی صورت نگرفته است.

او گفت: بنابر این پیگیری این شکایت منوط به این مسئله بود که کمیسیون امنیت اقدام کند و طبیعتاً درصورتی که کمیسیون نظر خود را به صورت مکتوب به هیات نظارت اعلام کند، قطعاً پیگیری خواهیم کرد.

کمیسیون امنیت تخلف کریمی‌قدوسی از آیین‌نامه مجلس را تایید کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کمیسیون امنیت ملی این‌که اظهارات و اقدامات آقای کریمی قدوسی خلاف آیین‌نامه کمیسیون بوده را تایید کرده اما تا زمانی که این نظر به‌صورت مکتوب تحت‌عنوان یک نامه به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تقدیم نشود، شخصاً پیگیری نخواهم کرد.

اراده‌ای برای برخورد با کریمی‌قدوسی در کمیسیون امنیت وجود ندارد

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که شخصاً قصد شکایت از کریمی‌قدوسی را نداشته و صرفاً به‌خاطر رعایت قانون و به‌عنوان یک عضو کمیسیون امنیت مجلس به‌دنبال این مسئله بوده، یادآور شد: فکر نمی‌کنم چنین اراده‌ای در کمیسیون امنیت ملی برای پیگیری موضوع باشد و تا زمانی که این اراده را در کمیسیون نبینم، انگیزه‌ای برای پیگیری موضوع ندارم. شکایت من به این دلیل بود که این دوستان آبروی کمیسیون را می‌برند.

هیات رییسه کمیسیون امنیت باید پاسخگوی تخلف از قانون باشد

کواکبیان در پایان تصریح کرد: تا زمانی که کمیسیون امنیت ملی در چارچوب قانون عمل کند، مشکلی نیست اما بسیاری از اوقات این مسئله رعایت نمی‌شود که طبیعتاً هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی باید در این رابطه پاسخگو باشد.