چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۲۱:۵۷
استاد دانشگاه امام صادق:
دولت‌ها باید از اقتصاد مقاومتی دفاع کنند

مسعود درخشان گفت: در مقابل هجمه‌های بیرونی دشمن دولت‌ها باید از اقتصاد مقاومتی دفاع کنند.

به گزارش خبرگزاری رسا، مسعود درخشان استاد دانشگاه امام صادق(ع) امروز در همایش اقتصاد مقاومتی، که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به تعارض بین نظام سیاسی و اقتصادی کشور، گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا این موضوع را درک کرده که برای نابودی نظام سیاسی کشورمان باید تعادل نظام اقتصادی آن را بر هم زند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب با ارائه الگوهایی نظیر الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، سبک الگوی اصلاح مصرف و اقتصاد مقاومتی نه تنها پرچم مبارزه با این نیرنگ دشمن را برافراشتند بلکه زمینه‌های تبدیل تحریم و تهدید به فرصت را فراهم کردند.

استاد دانشگاه امام صادق(ع) افزود: هنوز در کشور الگوی مصرف اصلاح نشده، سبک زندگی اسلامی نبوده و اقتصاد مقاومتی اجرایی نشده است، دستگاه‌های برنامه‌ریزی، اجرایی و دولت‌مردان ظرفیت اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را ندارند.

درخشان بیان داشت: در حوزه نفت و گاز با وجود اینکه علم و دانش مهندسان ایرانی برای برطرف کردن نیازهای داخلی کافی است اما دولتمردان شرکت‌های خارجی را برای حضور در ایران دعوت کردند.

وی افزود: دولت‌ها می‌توانند مشکلات اقتصادی کشور را حل کنند اما متاسفانه در بسیاری از موارد سبب افزایش مشکلات اقتصادی شدند، به جای چاره‌اندیشی درباره  واردات کالاهای لوکس، وجود انواع رانت‌ها در مدیریت‌های اقتصادی و غیراقتصادی، تغییر سبک زندگی به سمت غربی شدن بدون توجه از کنار آنها گذشتند.

استاد دانشگاه امام صادق(ع) ادامه داد: از دیگر مشکلاتی که دولت باید برای رفع آن اقدام می‌کرد اختلاف طبقاتی، خام‌فروشی و بحران زیست‌محیطی، ناکارآمدی نظام اداری، تضعیف سرمایه‌های اجتماعی و کم‌توجهی به ظرفیت‌های داخلی بود.

درخشان گفت: برای رفع مشکلات اقتصادی هیچ سازوکاری غیر از عمل دولتمردان نیست، بنابراین باید بررسی شود که کدام دولتمردانی توان حل تنگاهای اقتصادی را دارد.

وی افزود: تنها کسانی می‌توانند این مشکلات را حل کنند که به توان داخلی، محرومیت‌زدایی، ایستادگی مقابل استکبار اعتقاد جدی داشته باشند.

استاد دانشگاه امام صادق(ع) در پایان خاطرنشان کرد: در مقابل هجمه‌های بیرونی دشمن دولت‌ها باید از اقتصاد مقاومتی،‌ فرهنگ و سیاست مقاومتی دفاع کنند.