سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳
شکایت دانشجویان از وزاری نیرو و صنعت به کمیسیون اصل ۹۰

در پی اقدام مغایر باعرف اسلامی و دیپلماتیک توسط نعمت زاده و چیت چیان و حضور در خانه سفیر سوئد، بسیج دانشجویی ۷ دانشگاه تهران بزرگ از جمله بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) از وزرای صنعت و نیرو به کمیسیون اصل۹۰ مجلس شکایت کردند.

متن شکایت نامه:

باسمه تعالی

ریاست محترم کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم؛

متاسفانه خبری در صدر خبرهای روز گذشته (۲۴ام بهمن ماه ۱۳۹۵) جلب توجه می‏کرد که در آن به حضور تنی چند از اهالی دولت در جلسه ای در منزل سفیر سوئد برای عقد قراردادهای تجاری اشاره می‏کند. حضوری که برخلاف تمام شئون دیپلماتیک انجام شده و مغایر با عرف و اخلاق اسلامی است. این افراد با ذلت آفرینی تمام در منزل سفیر سوئد در شرایطی حاضر شدند که حتی شئونات عمومی جامعه اسلامی ایران هم رعایت نشده بود؛ در این بین حضور فاجعه بار دو نفر از اعضای هیئت دولت، آقای نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت و همچنین آقای چیت چیان وزیر نیرو، به هیچ وجه قابل توجیه و قابل اغماض نیست. حاشا که مردم شهید پرور ایران اسلامی چنین خفتی را بپذیرند. این ها همه در حالی است که مردم انقلابی استان ها و شهر های مختلفی چون خوزستان، لرستان و … در اوج محرومیت ها در روز های سرد زمستانی دچار برق رفتگی های مکرر شده و کماکان با مشکلات گرد وخاک و ریزگرد ها (این بار همزمان با بارانی که تبدیل به باران گل شده است) دست و پنجه نرم می‏کند. غیر از این دو وزیر چه کسانی به صورت مستقیم با قطعی آب و برق این مناطق مرتبط اند و وظیفه جدی دارند؟! مع الاسف به جای آنکه به این اتفاقات رسیدگی کنند در این مهمانی شبانه حضور پیدا کرده اند. وا اسفاه …

پیرو این اتفاق، بدینوسیله بسیج دانشجویی های ذیل الذکر شکایت خود را از بی کفایتی و بی تدبیری این دو وزیر دولت تدبیر و امید اعلام  کرده و درخواست استیضاح این دو نفر را دارند. مقتضی است بنابر قانون به این تخلف محرز رسیدگی شود، و نتایج آن در صحن علنی مجلس به اطلاع ملت ایران برسد.

 

و الامر الیکم