سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۳۰
موسسه امام موسی صدر برگزار می کند:
دوره مطالعاتی کتاب «رهیافت های اقتصادی در اسلام» با حضور عادل پیغامی، استاد دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه امام موسی صدر دوره فشرده مطالعاتی کتاب «رهیافت های اقتصادی در اسلام» را برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دوره فشرده مطالعاتی کتاب «رهیافت های اقتصادی در اسلام» با حضور عادل پیغامی، استاد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود.

این دوره در ۵ جلسه از هفته آخر بهمن ماه ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد و هزینه شرکت در آن ۲۵ هزار تومان است. شرکت کنندگان در دوره های سیر مطالعاتی موسسه در هر سطحی که باشند در صورت تمایل می توانند در این دوره نیز شرکت کنند.

کتاب «رهیافت‌های اقتصادی اسلام» شامل مقالات و گفتارهای امام موسی صدر درباره اقتصاد است. امام موسی صدر که خود دانش آموخته رشته اقتصاد از دانشگاه تهران است، در این کتاب میان نظام‌های اقتصادی سرمایه‌داری و مارکسیسم و آموزه‌های اسلام مقایسه‌ای انجام می‌دهد و رهیافت‌های اقتصادی اسلام را روشن می‌کند.

فصل نخست، مجموعه مقالات فارسی امام موسی صدر است که به قلم خود او در مجله مکتب اسلام به چاپ رسیده است. فصل دوم کتاب، گفتارهای اقتصادی امام موسی صدر در لبنان است که بخش عمده آن درس‌گفتارهای وی برای اعضای ارشد جنبش أمل است. فصل سوم نیز دو مقاله جامعه‌شناختی ـ اقتصادی است که در یکی مسئله اختلاف طبقاتی و راه‌حل اسلام برای آن و در دیگری مبحث عدالت اقتصادی و اجتماعی را بررسی می‌کند.

علاقه مندان برای شرکت در این دوره تخصصی مطالعاتی با محوریت اندیشه اقتصادی امام موسی صدر می توانند با شماره ۳ – ۸۸۴۹۴۱۶۲ تماس بگیرند.