شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ ۱۷:۱۰
مروری بر یک تعامل هیئتی؛
چرا هلالی به هیئت میثاق آمد؟ + عکس و صوت

حاج عبدالرضا هلالی مداح جوان و مشهور کشور شب جمعه در آخرین شب از مراسم هیئت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) حضور یافت و به نوحه سرایی پرداخت.

خبرنامه صادق: حاج عبدالرضا هلالی مداح جوان و مشهور کشور شب جمعه در آخرین شب از مراسم هیئت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) حضور یافت و به نوحه سرایی پرداخت.

به گزارش خبرنامه صادق عبدالرضا هلالی که در اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد با نوحه هایی در وصف امام و شهدا و ولایت بر سر زبان ها افتاده، امروز به عنوان مداح هیئت الرضا، محفل بسیجیان و رهروان شهدا را در تهران به پا کرده و با جلسات هفتگی پر شور خود هزاران نفر از جوانان و عاشقان اهل بیت(ع) و انقلاب را به دور خود جمع کرده است.

هیئت میثاق با شهدا نیز در سال های اخیر با مداحی های حماسی و انقلابی میثم مطیعی الگو جدیدی در عزاداری اهل بیت علیهم السلام را ارائه کرده و به عنوان هیئت انقلاب شناخته می شود و با استقبال مردم روبرو شده است.

اما چرایی حضور هلالی در هیئت میثاق با شهدا بر می گردد به ۵ خرداد ماه امسال که میثم مطیعی برای اولین بار به حسینیه امام موسی بن جعفر (ع) رفت و در دومین اجتماع مدافعان حرم در هیئت الرضا با حاج عبدالرضا هلالی به مدیحه سرایی پرداخت.

صوت مداحی میثم مطیعی در این مراسم را می توانید از اینجا و اینجا دانلود کنید.

این حضور مطیعی که با استقبال جوانان هیئت الرضا روبرو شد، در شام غریبان اهل بیت سیدالشهداء(ع) با حضور سرزده عبدالرضا هلالی به هیئت میثاق با شهدا به رسم احترام و تشکر از میثم مطیعی پاسخ داده شد و مورد توجه عزاداران و خادمان هیئت میثاق واقع شد.

اگرچه همانطور که حاج میثم مطیعی در پایان مراسم شام غریبان عنوان کرد، مَشرب او با هلالی متفاوت است اما هیچگاه هیئت میثاق با شهدا سایر هیئآت مذهبی را رد نکرده و همواره به مداحان اهل بیت (ع) و خادمان این آستان احترام ویژه گذارده است.

گفتنی است حضور میثم مطیعی، عبدالرضا هلالی و سایر مداحان در هیئت های عزاداری همدیگر امری طبیعی و مرسوم است که موجب تعامل میان اقشار مذهبی و رشد کمی و کیفی هیئت های عزاداری و تقویت جنبه های مثبت و تضعیف برخی نقاط منفی می شود.

متن اشعار نوحه های حاج عبدالرضا هلالی در این مراسم:

نوحه: حاج عبدالرضا هلالی(دانلود صوت )
بمیرم که شیب الخضیبی، بمیرم که خد التریبی
امان از ظهر امروز، امان از عصر فردا
روم با دست بسته، میان نامحرم ها
حسین جان، حسین جان، حسین سالار زینب، حسین سالار زینب
به شام غریبان رسیدم، سرت را روی نیزه دیدم
ببین در قتلگاهم، سه ساله دخترت را
بگیر از دست نیزه، علی اصغرت را
حسین جان، حسین جان، حسین سالار زینب، حسین سالار زینب

واحد: حاج عبدالرضا هلالی (دانلود صوت)

مروه کرببلا حال و هوایی دارد
این سراشیبی گودال منایی دارد
خبرش پر شده در دشت ز مرکب افتاد
به زمین خوردن آیینه صدایی دارد
کینه توزان جمل دشنه‌شان کند شده
می‌زند بر تن او هرکه عصایی دارد
مادرش دوخته با دست شکسته نکشید
مگر این پیرهن پاره بهایی دارد
نیزه‌ها پای مناجات لبش گریه کنند
خودمانیم عجب سوز صدایی دارد
قبله این سوست همینطور رهایش نکنید
آخر این کشته مظلوم خدایی دارد
بی‌کفن گوشه گودال بلا افتاده
چه کسی بین شما کهنه عبایی دارد
حق بده زینب دل‌خسته پریشان باشد
دلبرش بر سر نی زلف رهایی دارد

پایان پیام/

نظرات
  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php:219 Stack trace: #0 /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php(457): ckrating_get_rating('35') #1 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(288): ckrating_comment_class(Array, Array, '35', Object(WP_Comment)) #2 /home2/isunews/public_html/wp-includes/plugin.php(203): WP_Hook->apply_filters(Array, Array) #3 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(525): apply_filters('comment_class', Array, Array, '35', Object(WP_Comment), NULL) #4 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(430): get_comment_class(Array, Object(WP_Comment), NULL) #5 /home2/isunews/public_html/wp-content/themes/pardis/functions.php(75): comment_class('parent') #6 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(174): wordpressapi_comments(Object(WP_Comment), Array, 1) #7 /home2/isunews/public_html/wp-inclu in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219