چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۸:۵۹
خاطره| بی احترامی به آیت الله مهدوی کنی در مشهد

شخصیت روحی آیت الله مهدوی کنی(ره) آن چنان وسعتی داشت که از ایشان کوهی در برابر سختی ها ساخته بود و برای انجام وظایف خود در برابر انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی حتی اگر به قیمت توهین به ایشان تمام شود، فروگذار نشدند.

خبرنامه صادق: شخصیت روحی آیت الله مهدوی کنی(ره) آن چنان وسعتی داشت که از ایشان کوهی در برابر سختی ها ساخته بود و برای انجام وظایف خود در برابر انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی حتی اگر به قیمت توهین به ایشان تمام شود، فروگذار نشدند.

دکتر حسن غفوری فرد در رابطه با سعه صدر معظم بیان می دارند:

«زمانی که آیت الله مهدوی کنی، وزیر کشور بودند، به مشهد آمدند و گفتند می خواهند آقای قمی را ببینند.

گفتم : « صلاح نمی دانم که شما به منزل وی بروید. چرا که ممکن است ایشان پرخاش کنند». گفتند: « نه، به  هر حال آقای قمی یک فرد انقلابی و زندان رفته مطرح هستند و من باید به ملاقات ایشان بروم».

بالاخره چون آقای مهدوی کنی وزیر کشور بودند، من تسلیم فرموده ی ایشان شدم. با اینکه یقین داشتم، رفتن ایشان کار درستی نیست، ولی تصمیمی بود که ایشان گرفته بود.

به آقای قمی اطلاع دادیم که آیت الله مهدوی کنی، می خواهند به دیدن شما بیایند. ایشان هم اجازه دادند و ما به منزل ایشان رفتیم. آیت الله مهدوی کنی یک روحانی جلیل القدر و مبارز انقلابی، با سابقه ی زیاد بودند و سال های زیادی از عمرشان را در زندان و تبعید به سر برده بودند.

بعد از رفتن به منزل قمی، مشخص شد که اطرافیان به ایشان گفته بودند که  در نحوه ی برخورد با آیت الله مهدوی کنی نباید تواضع کنند.»

منبع:خاطرات دکتر حسن غفوری فرد، انتشارت مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ص ۲۲۴

نظرات
  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php:219 Stack trace: #0 /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php(457): ckrating_get_rating('3921') #1 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(288): ckrating_comment_class(Array, '', '3921', Object(WP_Comment)) #2 /home2/isunews/public_html/wp-includes/plugin.php(203): WP_Hook->apply_filters(Array, Array) #3 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(525): apply_filters('comment_class', Array, '', '3921', Object(WP_Comment), NULL) #4 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(430): get_comment_class('', Object(WP_Comment), NULL) #5 /home2/isunews/public_html/wp-content/themes/pardis/functions.php(75): comment_class('') #6 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(174): wordpressapi_comments(Object(WP_Comment), Array, 1) #7 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219