یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۶:۰۳
۴ دلیل برای خادمی مزار شهدای دانشجو در هویزه!

دانشجویانی که ترجیح می دهند در ایام تعطیلات عید نوروز به جای تفریح و خوش گذرانی در کنار خانواده و دوستان، راهی سرزمین نور می شوند تا به وظیفه دینی و ملی خود عمل کنند.

خبرنامه صادق: سال هاست که دانشجویان دانشگاه امام صادق(علیه السلام) این توفیق را دارند که خدمت رسانی به زوار یادمان شهدای هویزه به آنها سپرده شده است و همه ساله دانشجویان در سه بازه زمانی عازم این سرزمین نورانی می شوند.

دانشجویانی که ترجیح می دهند در ایام تعطیلات عید نوروز به جای تفریح و خوش گذرانی در کنار خانواده و دوستان، راهی سرزمین نور می شوند تا به وظیفه دینی و ملی خود عمل کنند.

افرادی که حتی این کار را به انجام کارهای علمی ترجیح می دهند و به جای خواندن چند کتاب و احیانا نوشتن مقالات علمی باز هم خدمت در هویزه را برتر و بهتر می دانند.

حضور و شرکت در این برنامه دارای چند ویژگی مهم است که عبارتند از:

  • حضور در یادمان هویزه، دانشگاه انسان سازی است

صرف حضور در یادمان شهدای هویزه بدون شک به معنای پذیرش و ورود به یک دانشگاه انسان سازی است تا دانشجویان فرصتی بیابند که دور از همه ی هیاهوهای شهر اندکی به خویشتن بپردازند و نفس خود را سر و سامان دهند.

«خلوت» در روزهای آرام و شب های پر ستاره کویر، فرصتی بسیار مغتنم برای انسان سازی است تا توشه ای شود برای ادامه راه و حرکت پرشتاب تر به سوی رسیدن به مرزهای دانش و تولید علوم انسانی اسلامی.

  • حضور در هویزه؛ یادآوری درس مقاومت دانشجویان به دانشجویان

سرزمین هویزه با همه کوچکی خود، محمل و گهواره یک درس بزرگ است که همان درس مقاومت میباشد و طی آن تعداد کمی از دانشجویان توانستند با نیروی ایمان خود یک حماسه بزرگ خلق کنند.

این همان نکته ای است که رهبر معظم انقلاب نیز پیش از این در مورد آن فرموده بودند:

«عزیزان من! برادران و خواهرانی که از منطقه‌ی دشت آزادگان، از هویزه، از سوسنگرد، از بُستان و از مناطق دیگرِ عشایرِ مختلف عرب در این‌جا هستید و یا کسانی که از نقاط دیگر آمده‌اید! این صحنه‌های زیبا از جوانان رزمنده، یک درس است. یک درس بزرگ برای امروزِ ملتِ ایران و برایِ همیشه‌ی تاریخ. در انقلاب هم، ما با دست خالی به میدان آمدیم؛ اما با دلی سرشار از ایمان و عشق، با دستگاهِ تا دندان مسلّحِ دشمن، جنگیدیم و بر او پیروز شدیم. البته، مبارزه زحمت دارد؛ اما حق بر باطل، پیروز است

  • تمرین درس دشوار تواضع

بیراه نیست که بگوییم مسیر علم آموزی و کسب مدارج دنیوی، خواه و ناخواه با آفاتی چون «خود برتر بینی» و «تکبر» همراه است که خدمت رسانی به مردم عادی طی مدت چند روز یک پادزهر بسیار مناسب است و می تواند تا حد زیادی این آفت را از بین ببرد.

  • حضور در جمع مردم و ترویج جریان فکری دانشگاه امام صادق(ع)

از جمله مزیت های مهم مدیریت دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) بر یادمان شهدای هویزه، به وجود آمدن یک فرصت بسیار مناسب برای ترویج اندیشه ها و جریان های فکری و علمی موجود در دانشگاه است که این موضوع نیز از چند سال قبل تاکنون مورد توجه مسئولان بازه ها بوده است که از طریق ایجاد غرفه های مختلف علمی و فرهنگی این امر را محقق می سازند.

حضور ملیون ها زائر(آن هم در آن حال و هوای معنوی) فرصتی است که می توانیم ادعا کنیم نمونه آن در طول سال به وجود نمی آید و پس چه بهتر که به بهترین کیفیت از آن بهره ببریم و در طول مدت حضور در هویزه به وظیفه علمی و دانشجویی خود نیز عمل کنیم.

امید آن می رود که همه ساله بر تعداد دانشجویان متقاضی حضور در یادمان شهدای هویزه افزایش یابد تا شاهد رشد همه جانبه دانشجویان باشیم.